Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

malgol 11:16, 13 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)
A ja Wam powiem, że białe jarzmianki mnie jakoś nie porywają... jakieś mało białe są, takie troszkę szaro-zielonkawe mi się wydają... wolę te różowe albo bordowe . Tych leciutko różowych też jakoś nie bardzo lubię...
Kupiłam sobie w tym roku Venice i Romę, zobaczymy w przyszłym jak będzie .


No właśnie ja tez tych leciutko rózowych nie bardzo lubię.U Kasi Siakowej widziałam czysto białe, pięknie z hakonkami wygladaja albo innymi trawami.I takie chciałam .Zobacz u niej na stonie 1915 chyba.Nie wiadomo co to za jarzmianki niestety

tak w ogóle to nie mogę przekonać się do tych jarzmianek bo nie mam okazji zobaczyć zadnych na zywo.Foty to co innego, zawsze wszystko pięknie wygląda a potem u siebie w ogródku tak sobie...i już drugi sezon nie mogę się zdecydować ,które sa ( podobno)najładniejsze
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
iwka 12:06, 13 lip 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
trzeba poprosić Kasię o zbliżenie na kwiat czysto białych chyba nie ma, moje mają delikatne zielonkawy spód a pręciki w pewnym okresie wzrostu mają różowawy odcień. Widać to tylko z bliska, z daleka wydaje się biała, ale żeby ładnie wyglądała to musi jej trochę być, albo mieć ładne tło tak jak u Siaki wstawię u siebie zdjęcie.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Wiolka5_7 13:26, 13 lip 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Hakonki boooskkie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
malgol 13:43, 13 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
iwka napisał(a)
trzeba poprosić Kasię o zbliżenie na kwiat czysto białych chyba nie ma, moje mają delikatne zielonkawy spód a pręciki w pewnym okresie wzrostu mają różowawy odcień. Widać to tylko z bliska, z daleka wydaje się biała, ale żeby ładnie wyglądała to musi jej trochę być, albo mieć ładne tło tak jak u Siaki wstawię u siebie zdjęcie.


Wstaw, bo jeszcze mam szansę kupic te niby białe u F... Tło ma im zapewnić miskant ML a w nogach ma być zielona hakona.
A co ile sadzicie jarzmianki,żeby właśnie dały tą masę?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Iwona100 21:40, 13 lip 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Iza powaliłaś mnie na kolana tym szpalerem Hakonek. To jest to. Cudownie. Cały dzień o nich myślałam.
A różę Pilgrim będę zamawiać.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Mary 23:42, 13 lip 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
malgol napisał(a)


Nie wiem o co chodzi, ale niby wszędzie sa...ale niedostępne Finka ma resztki,ale niekwitnace już i nie wiadomo czy będą czysto białe.Czy Twoje sa czysto białe?( masz w ogóle białe bo się zgubiłam w tych Twoich roślinach ) Finka twierdzi ,że nie ma czysto białych jarzmianek , że wszystkie sa lekko podbarwione rózem( łodyżki i nasada kwiatu)

Naturalnie rosnące jarzmianki są białe z różowym. Zobacz w wątku tematycznym o jarzmiankach na stronie 6.
U mnie rosną białe jarzmianki z ZP. Możesz je zobaczyć na stronie 5 w wątku tematycznym. Ale choć kupiłam 10 sztuk jako jedną odmianę, wyraźnie widać, że są różne. Większa wpada wyraźnie w zielony. Mniejsze mają taki szarawy odcień.
U mnie rosną... a właściwie rosły. Już w ubiegłym roku coś było nie za bardzo, a w tym przesadzanie i mączniak prawie już je wykończył.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
UrsaMaior 10:23, 14 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Zana napisał(a)
Booooosze jakie hakone. Cudowne
Izuś masz taką hakonkę zieloną z żółtym paseczkiem pośrodku? Ostatnio zakupiłam, ale nieopisaną z nazwy. Już mnie Wiola nakierowała, że to może być Sunny Delight, ale zapytam jeszcze u Ciebie, bo Ty kolekcjonerką hakonową jesteś.


Anula, chyba nie mam... Mam zwykłą, Beni Kaze, Nicolas, Albostriata, All Gold, Aureolę i Sunflare. Sprzedawcy często je mylą albo sami nie wiedzą co sprzedają. Moje niektóre zwykłe się przebarwiają, a nie powinny raczej, a wczoraj kupowałam Albostriatę jak "hakonechloa z paskiem"
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 10:27, 14 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
malgol napisał(a)


Nie wiem o co chodzi, ale niby wszędzie sa...ale niedostępne Finka ma resztki,ale niekwitnace już i nie wiadomo czy będą czysto białe.Czy Twoje sa czysto białe?( masz w ogóle białe bo się zgubiłam w tych Twoich roślinach ) Finka twierdzi ,że nie ma czysto białych jarzmianek , że wszystkie sa lekko podbarwione rózem( łodyżki i nasada kwiatu)


Ja mam różne, białe, jasne, ciemne. Lubię każdą Nigdy się nie przyglądałam aż tak skrupulatnie, muszę spojrzeć.

malgol napisał(a)
No szok ,jakie piękne i wielkie te hakony) Cudo To Nicolasy czy zwykłe zielone?
Swoje Nicolasy posadziłam co 40 cm i chyba za gęsto,co? Jakos nie mogę sobie wyobrazić ,ze u mnie cos wielkiego urośnie


To zwykłe. Jeśli chcesz łan to może być, a jeśli chcesz widzieć kępy to przydałaby się większa odległość.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 10:30, 14 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Makao_J napisał(a)
O żesz w mordę to hakone? Tosz to potwory jakieś. Królowe rabaty.


Taaa Zdecydowanie królowe, już kiedyś Toszka pisała, że to nie żadne popierdółki, tylko kawał trawy
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 10:31, 14 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
makadamia napisał(a)
A weźcie mnie nie denerwujcie! Już kolejna osoba pisze, że białe jarzmianki są niezbyt wyględne, a ja właśnie białe chciałam na lipową, żeby coś mi kwitło w tym cieniu. Różowe mi nie pasują.
(Albo pasowałyby, gdybym zmieniła koncepcję z biało-żółtej na biało-różową ale nie mam przekonania)


Asia, są śliczne te białe Poszukaj White Giant albo Shaggy
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies