Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Kasia_CS 08:00, 13 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dalie faktycznie fajnie, tez kuiłam odmiany, które powinny miec takie duze kwiaty, ale czy w tych moich doniczkach osiagna swoje typowe rozmiary to zaczynam watpic...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 09:14, 13 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
malgol napisał(a)


No bo ja szukam tylko w takich sprawdzonych sklepach , w których już coś brałam. A oni nie mają. Ale kupiłam jeżówki i tawułki jutro będą! także spoko, też będę miała co sadzić



Aaaa no chyba, że tak Skoro tam nie ma, to może jednak zaryzykuj? Ja tak kiedyś odkryłam fajny sklep, Lagunę mi przysłali prawie mojego wzrostu.

Iwona100 napisał(a)
Kochane dziewczyny - Toszka Iza Kwartecik -bardzo Wam dziękuję. Wasze rady są bezcenne. Teraz wiem co robić. Super Ania ,że wstawiłaś zdjęcia. Hakonki masz piękne. Tak zrobię - wiosną będą tulipany, potem czosnki i Hakonki. Jeszcze ,jak Iza wstawi fotki,to już będzie pełnia szczęścia .
Pozdrawiam


Szybkie fotki z komórki Sadzonki zeszłoroczne.







Iwona100 napisał(a)
Ta pierwsza przypomina kolor róży Pilgrim ze zdjęć.
Właśnie chciałam Cię zapytać ,czy przypadkiem nie masz tej róży. Jeśli masz, to czy jesteś z niej zadowolona i czy jest u Ciebie pnąca? Chodzi mi po głowie ,żeby ją kupić.


Mam, nawet kilka. Jest piękna, ładnie kwitnie, jest u mnie na bardzo eksponowanej rabacie. Pnąca nie, krzaczek

anna_t napisał(a)

Iza nadal remota bez zarzutu? dużo przyrosła w ciągu tego roku?


Tak, super jest Ładna i duża. Niedawno nawet pstrykałam fotkę. Poszukam.

nicol21 napisał(a)
no piękne te cukiereczki, rozważania hakonowe. hakone chyba zaczyna być blisko szczytu w liście najpopularniejszych traw. oj jest tego warta!


Oj tak, zdecydowanie! Nie choruje, nie marudzi, aaaa i zimą też pięknie wygląda i szumi

inka74 napisał(a)
Dalie rzeczywiście napakowane. Takich jeszcze nie widziałam.

Iza - są Pink Anabelle dostępne u mnie ale drogie i mam co do nich wątpliwości. Jak bardzo bardzo chcesz - dzwoń, zrobię zdjęcia. W niedzielę jadę do Mrokasi jakby co. To mniej na więcej twoje okolice.


Iwona, ostatnio kupiłam, nie jakieś super okazy, ale dobre i to. W szkółce pani mi mówiła, że próbują zamówić i nie mają skąd.
____________________
ogród pod lasem
Zana 10:00, 13 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Booooosze jakie hakone. Cudowne
Izuś masz taką hakonkę zieloną z żółtym paseczkiem pośrodku? Ostatnio zakupiłam, ale nieopisaną z nazwy. Już mnie Wiola nakierowała, że to może być Sunny Delight, ale zapytam jeszcze u Ciebie, bo Ty kolekcjonerką hakonową jesteś.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
malgol 10:05, 13 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UrsaMaior napisał(a)



Aaaa no chyba, że tak Skoro tam nie ma, to może jednak zaryzykuj? Ja tak kiedyś odkryłam fajny sklep, Lagunę mi przysłali prawie mojego wzrostu.




Nie wiem o co chodzi, ale niby wszędzie sa...ale niedostępne Finka ma resztki,ale niekwitnace już i nie wiadomo czy będą czysto białe.Czy Twoje sa czysto białe?( masz w ogóle białe bo się zgubiłam w tych Twoich roślinach ) Finka twierdzi ,że nie ma czysto białych jarzmianek , że wszystkie sa lekko podbarwione rózem( łodyżki i nasada kwiatu)
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 10:15, 13 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No szok ,jakie piękne i wielkie te hakony) Cudo To Nicolasy czy zwykłe zielone?
Swoje Nicolasy posadziłam co 40 cm i chyba za gęsto,co? Jakos nie mogę sobie wyobrazić ,ze u mnie cos wielkiego urośnie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Makao_J 10:30, 13 lip 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
O żesz w mordę to hakone? Tosz to potwory jakieś. Królowe rabaty.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Zana 10:32, 13 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja mam białe jarzmianki i raczej nie są podbarwione różem, a jeżeli już to tego właściwie nie widać. Łodyżki to na pewno nie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
malgol 10:50, 13 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Zana napisał(a)
Ja mam białe jarzmianki i raczej nie są podbarwione różem, a jeżeli już to tego właściwie nie widać. Łodyżki to na pewno nie.


A no widzisz Anula, tez cos mi nie pasowało.Moze tego i nie widać,ale skoro na to zwraca mi uwagę sprzedawca to uznałam, że jednak widać A jeśli kupuje niekwitnace to w ogóle kot w worku Latem okaże się ,że są po prostu różowe tylko rozbielone
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 10:59, 13 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
A ja Wam powiem, że białe jarzmianki mnie jakoś nie porywają... jakieś mało białe są, takie troszkę szaro-zielonkawe mi się wydają... wolę te różowe albo bordowe . Tych leciutko różowych też jakoś nie bardzo lubię...
Kupiłam sobie w tym roku Venice i Romę, zobaczymy w przyszłym jak będzie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 11:02, 13 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A weźcie mnie nie denerwujcie! Już kolejna osoba pisze, że białe jarzmianki są niezbyt wyględne, a ja właśnie białe chciałam na lipową, żeby coś mi kwitło w tym cieniu. Różowe mi nie pasują.
(Albo pasowałyby, gdybym zmieniła koncepcję z biało-żółtej na biało-różową ale nie mam przekonania)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies