Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 11:51, 20 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
Gośka hahaha Sprawdziłaś tego Farmena?
____________________
ogród pod lasem
malgol 11:59, 20 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UrsaMaior napisał(a)
Gośka hahaha Sprawdziłaś tego Farmena?

Sprawdziłam.On trochę jednak duży rosnie.Docelowo 3m … niby wolno rosnie ,ale zawsze w perspektywie wielki. A zależy mi na czymś co będzie niska barierką i nie będzie groziło mi wycinanie go na starośćTen summergold ponoc do 1-1,2 tylko
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UlaB 13:25, 20 lip 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Koleżanki zacienione, zajrzyjcie proszę:

harytatywnie
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UrsaMaior 13:29, 20 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
UlaB napisał(a)
Koleżanki zacienione, zajrzyjcie proszę:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/8628-upiekszanie-otoczenia-zagospodarowanie-ocienionej-studni-w-pracy


Nie działa mi.
____________________
ogród pod lasem
UlaB 13:32, 20 lip 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
juz powinien działać
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
BKosimkArt 20:01, 20 lip 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ale fajnie sesleria z rozchodnikami wygląda...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
UrsaMaior 20:30, 20 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
BKosimkArt napisał(a)
Ale fajnie sesleria z rozchodnikami wygląda...


Też mi się to podoba. Dziś dołożyłam jeszcze oregano, też fajnie, a na dodatek bzyczki się ucieszyły bardzo
____________________
ogród pod lasem
Toszka 21:11, 20 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
malgol napisał(a)

Sprawdziłam.On trochę jednak duży rosnie.Docelowo 3m … niby wolno rosnie ,ale zawsze w perspektywie wielki. A zależy mi na czymś co będzie niska barierką i nie będzie groziło mi wycinanie go na starośćTen summergold ponoc do 1-1,2 tylko


Taxus baccata Repandens Krzew o pokroju rozłożystym, igły ciemnozielone, odmiana żeńska. Po 10 latach dorasta do 0,5 m wys. 1,5 m szer. Polecany do nasadzeń pojedynczych jak również jako roślina okrywowa.

Taxus cuspidata Aurescens Niewielki krzew dorasta do 0,5 m wys. 0,8 m szer. Odmiana żeńska zawiązująca czerwone owocki. Igły o zabarwieniu pomarańczowy potem żółtym. Stanowiska słoneczne i półcieniste. Polecany do małych ogrodów, na niskie strzyżone żywopłoty.

Taxus cuspidata Rustique Krzew o pokroju rozłożystym, igły ciemnozielone. Stanowiska słoneczne, półcieniste, cieniste. Po 10 latach 0,8 m wys. 1,5 m szer. Dzięki możliwości cięcia można zastosować na niskie żywopłoty.

Taxus x media Denisiformis Krzew o rozłożystym pokroju, zabarwienie igieł zielone, odmiana męska. Po 10 latach dorasta do 0,8 m wys. do 2 m średnicy. Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych jak również w cienistych. Polecana do ogrodów przydomowych.

Taxus x media Fairview Niska odmiana o rozłożystym pokroju, igły zielone. Odmiana żeńska zawiązująca owocki. Po 10 latach dorasta do 0,5 m wys. 1 m szer. Polecana do małych ogrodów, ogrodów skalnych oraz na niskie żywopłoty.

Taxus x media Thayerae Odmiana o pokroju rozłożystym, igły zielone. Dosyć powolnym wzroście po 10 latach dorasta do 1 m wys. 2 m szer. Odmiana żeńska liczne czerwone owocki. Polecany do nasadzeń pojedynczych.




____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 21:41, 20 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
O kurcze, ale tych odmian I jak tu wybrać?
Dzięki Toszko będę chodzić po szkolkach z tą listą I się im poprzygladam.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
kwartet 23:29, 20 lip 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
W e-catalogu taxus media farmen po 10 latach 1m wys 1.5m szer polecany na niski żywopłot,na razie ma u mnie całe 20 cm ,w najbliższej 5 latce nie przewiduję kłopotów z jego wielkością, drugim typem był repandens(tego widziałam już jako żywopłot taki do kolana).Trafiłyśmy z Izą sadzonki tego pierwszego ,potestuję.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies