Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Toszka 12:35, 22 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Powiało mnie do krainy ogrodowych projektantów
Tiaaa i do krainy, gdzie ćma zrobiła i robi spustoszenie w misternie strzyżonych buksach, ale jakoś nie widzę by kogoś to za bardzo zajmowało
jak to tu mówią: c'est la vie...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 13:32, 22 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Portugalia tez zżerana przez ćmę...bałam się ,że przywiozę na obuwiu albo coś Normalnie dezynsekcje sobie zrobiliśmy
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:59, 22 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Kwartecikowa Aniu, ten front cudownie się łączy z zapożyczonym krajobrazem zapłocia. Majstersztyk! A światło i cień- kojące wielce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 10:14, 23 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kwartet napisał(a)
(...)
Moje dalie z rabaty na kwiat cięty z dzisiaj





Kwarteciku,

znasz nazwę tych dalii? Zwłaszcza tego żółtego pomponika? Te dalie pięknie skomponowałaś w bukiecie i w wazonikach! Kocham dalie!

EDIT: jest i światło i cień i piękne zdjęcia oddające tę zwiewność osadzoną na mocnych roślinach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kwartet 12:38, 23 paź 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Ewo ja nazwy moich dalii to poznaję u ciebie.Tą żółtą to kupiłam w mieszance żółta, różowa, bordowa pomponowa. wyszła tylko żółta.Zzakupionych przeze mnie karp to same niespodzianki powychodziły.
Żółtego pompona to mogę ci podesłać, tylko powiedz jak.

kwartet 12:42, 23 paź 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Iza znalazłam zdjęcie tego jaszczura

kwartet 12:45, 23 paź 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Hania to strona mojego ogrodu gdzie odpoczywam od kolorów ,sama zieleń w różnych fakturach z kapką białego.
Pszczelarnia 13:15, 23 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kwartet napisał(a)
Iza znalazłam zdjęcie tego jaszczura



Chętnie. Dam na PW dane.

Czy Ty pryskasz czymś swoje bukszpany na te kreseczki - ja zaniedbałam i teraz mam problem. Bardzo marnieje i nie mogę sobie poradzić ale fakt, że chemią syntetyczną pryskałam tylko raz w tamtym roku. Myślałam (naiwnie), że taki kaliber musi pomóc.

Moje jaszczury też mieszkają w bukszpanach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kwartet 17:54, 23 paź 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Będę wykopywać na dniach to się odezwę.
Od założenia ogrodu jeszcze nie udało mi się zrobić żadnego oprysku.Bukszpany jakoś sobie radzą.
Ja to wogóle z tych nie pryskających jestem(nie że taka ekologia,tylko jakoś mnie ta czynnośc odrzuca). W starym ogrodzie miałam miseczniki na cisach,myślę -trzeba działać.Po dwuch latach nic nie robienia misecznikom się znudziło,cisy mają się dobrze,przywędrowały ze mną do nowego ogrodu.To te wielgasy z frontu.
kwartet 18:16, 23 paź 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Jolu nic co na zapłocie jeszcze nie posadzone,kopary wciąż w ruchu.
donice mogę oddać przełożę do swoich, odwiedziny zawsze mile widziane.
Mgły to u mnie norma( jezioro i rzeka w pobliżu),jak by umieć zrobić foto tego co czasem wyczarują.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies