Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

April 10:35, 09 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Toszko, dziękuję
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 12:01, 09 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
akak napisał(a)
UrsaMaior, Nowa12 dzięki za info, ale z drugiej strony to ciekawe skąd oni biorą te opisy, że jest wąska. Ale jeszcze w tym temacie - zastanawiam się czy kupić kwitnącą na biało czy tez odmianę Sunrise, która wg zdjęć z netu jest lekko różowa?


Hahah no nie pomogę, bo mam obie Aaa i jeszcze Cascade - ta to przyrosty ma, że hej

Edit: znalazłam fotkę z dnia zakupu Kilimandżaro, szeroka jak w mordę strzelił Zachwyciła mnie wtedy, pamiętam

____________________
ogród pod lasem
Kasya 08:29, 10 wrz 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
mrokasia napisał(a)


No właśnie przedziwnie, u April tez dobrze rosna a wszędzie piszą, że one takie wymagające co do podłoża i wilgotności. Buki mam na liście, podobają mi się bardzo oba Dawycki .

Buk u mojego „sąsiada” zadolowany, niepodlewany, zarośnięty /chyba się zlituje i pojde go obrać z chwastów/ ma się zadziwiająco dobrze
A deren mój tez podeschnięte, liście w połowie, jeden klon również....a drugi to nawet wymienił liście.
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 08:30, 10 wrz 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
UrsaMaior napisał(a)


Hahah no nie pomogę, bo mam obie Aaa i jeszcze Cascade - ta to przyrosty ma, że hej

Edit: znalazłam fotkę z dnia zakupu Kilimandżaro, szeroka jak w mordę strzelił Zachwyciła mnie wtedy, pamiętam


U grabczewskich ? piekny okaz duzo przyrosła ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
UrsaMaior 08:47, 10 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Kasia, u Grąbczewskich Ty wiesz, że nawet nie wiem? Muszę po fotkach zobaczyć, ona już wyjściowo była tak duża, że zmiany nie rzucają się w oczy.
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 16:20, 13 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Izuś, ile słoneczka dociera u Ciebie do Cardinal hume? Rozważam przełamanie się na kupienie róży z wyrażnie widocznym środkiem Mam na oku dość słoneczne miejsce w nogi ciągle łysego od dołu Goethego..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 16:51, 13 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Ma późne wschodnie, nieco przed południem, a potem zachodnie. Jakoś stranie dużo nie dostaje, a rośnie jak szalony, i to przy dużej brzozie. Uwielbiam go!
____________________
ogród pod lasem
Pszczelarnia 13:30, 02 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Toszka napisał(a)
Hydrożel starcza maksimum na 4-5 lat. To na tyle długo, by rosliny się doskonale ukorzeniły. I on, w przeciwieństwie do torfu nie jest egocentrykiem, bo wodę ładnie oddaje, puszcza. Ja bym porównała to do zapomnianej galaretki (owocowej) w lodówce, która puszcza wodę i sama się kurczy Raz miałam taką zapomnianą galaretkę, to wiem Z hydrożelem też eksperymentowałam i w nim też sadziłam na podwyższonych, w parapetach rabatach. Wiem, że Tessa z hydrożelem też sadzi

EDIT
radzę go kupować na duże worki w rolniczych sklepach. W centrach jest tylko w małych opakowaniach z zabójczą ceną Tu analogiczna jest sytuacja jak z siarką, gdzie np. 3 kg opakowanie kosztuje niemal tyle samo co 25kg w rolniczym.

Drugi Edit
April, w opisie dołu słowo klucz to "co najmniej" 40cm


Mnie zastanawia tylko, jak się zachowuje hydrożel w gruncie zimą, jak jest mokro, pada śnieg, topi się etc.

Miałam dalie w donicy z hydrożelem na zimę w pomieszczeniu. Dalia bez hydrożelu ładnie przezimowała, ta z hydrożelem zgniła. Zaznaczam, że dalie zaczęłam podlewać dopiero pod koniec lutego, a nawet na początku marca. No i dalie mają delikatne bulwy, a derenie jednak porządne płytkie korzenie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Dorii 14:50, 02 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
I dalie w czasie uśpienia nie lubią wilgoci.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Tamaryszek 15:53, 02 paź 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Cześć Izo, jak dobrze móc znów wrócić do Twojego wyjątkowego ogrodu, fotorelacja Ani wspaniała. I ja też już mam Kilimandżaro, chociaż nie tak piękną, jak Twoja.
Nawet nie wiesz, z jaką przyjemnością czytałam o okropnej, gliniastej ziemi w ogrodzie, utwierdzając się, jak to cudownie wprost mieć zamiast niej żółty piaseczek! Obym sobie przypomniała te zachwyty, wywożąc kolejną taczkę z piachem przy sadzeniu nowego krzaczka.
Zajrzałam na początek wątku - ten piach w przedogródku w porównaniu z ostatnimi ujęciami stamtąd to przepaść, złote hakonki z ta ciemną zielenią wyglądają pięknie.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies