Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

galgAsia 10:19, 25 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ach juuu… Ach juuu… Ale piknie... Pani Asiu, pani Izo, pani Aniu - no piknie tak, że aż coś pika . Można by spędzić cały dzień na gapieniu się na te piękne okoliczności przyrody. Ach juuu…
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
tulucy 16:18, 25 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Hortka to Polestar wiem, bo tak mi się spodobała, że mam już 3
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 16:25, 25 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
makadamia napisał(a)
Po tygodniu mam wreszcie trochę czasu na wrzucenie zdjęć
(może i dobrze się złożyło, że tyle się zeszło, bo widzę, że narzekania na brak zdjęć się już pojawiły)
normalnie błogostan, zdjęcia jak z najwspanialszego spaceru po lesie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
paniprzyroda 23:40, 25 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pozdrawiam właścicielki pięknych ogrodów i autorki zdjęć. Kilka stron cudnych widoków w piątkowy wieczór. Pełen zachwyt
____________________
Dwa ogrody
Helen 08:59, 26 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
malgol napisał(a)


A ja nawet gdybym po serek pojechała to... z serkiem wrócę bo u mnie w szkółkach to chyba nie wiedza jakie rosliny należy posiadac. Nawet nazw często nie kojarzą a na mnie patrza jak na wariatkę

To tak jak u mnie
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:07, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Iza, dziewczyny mnie skierowały do Ciebie, bo jesteś posiadaczką magnolii Elizabeth.
Jak długo masz ją u siebie i jakie masz doświadczenia? Wczoraj sprawiłam sobie taką magnolię i teraz się głowię co mam z nią zrobić - sadzić czy na razie dołować. A jeśli sadzić, to ile potrzebuje miejsca i czy można ją trochę formować. Ehh, po co mi to było...
____________________
Helen - Hortensjowo
UrsaMaior 10:55, 05 lis 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Oj mam i kocham, dobrze zrobiłaś Sadź od razu, chyba, że nie jesteś jeszcze pewna miejsca. Od razu jednak zaznaczam, że to mit, że nie można ich przesadzać. Dwa razy przesadzałam kilkuletnie i po całej operacji odżyły i zaczęły lepiej rosnąć. Zrób jej dół, dodaj kwaśnej próchnicy (nie torfu czy podłoża!) i już Rośnie szybko i spora, więc na pewno nie sadź jej w małym kąciku. Ja mojej jakoś drastycznie nie tnę, tylko dolne gałęzie, ale nigdy nie mówiła, że ma coś przeciw Jeśli chcesz to wrzucę fotkę z początków i stanu obecnego
____________________
ogród pod lasem
TAR 11:05, 05 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7295
mam 3 letnią Butterflies, chetnie bym ja przesadzila ale sie boje, urosła ogromna bardziej krzak jak drzewo. Boje sie tez jej przyciac, bo ladnie rosnie i kwitnie, jest bardzo gęsta. Pokaze jak bedzie w stanie bezlistnym, pomoglabys co i jak ciachnac? Rozumiem, ze po kwitnieniu?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Helen 11:07, 05 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
UrsaMaior napisał(a)
Oj mam i kocham, dobrze zrobiłaś Sadź od razu, chyba, że nie jesteś jeszcze pewna miejsca. Od razu jednak zaznaczam, że to mit, że nie można ich przesadzać. Dwa razy przesadzałam kilkuletnie i po całej operacji odżyły i zaczęły lepiej rosnąć. Zrób jej dół, dodaj kwaśnej próchnicy (nie torfu czy podłoża!) i już Rośnie szybko i spora, więc na pewno nie sadź jej w małym kąciku. Ja mojej jakoś drastycznie nie tnę, tylko dolne gałęzie, ale nigdy nie mówiła, że ma coś przeciw Jeśli chcesz to wrzucę fotkę z początków i stanu obecnego

Iza, kiedy sadziłaś - ile ma lat? Jaka jest teraz szeroka - to jest dla mnie bardzo ważne? I czy podłoże do rododendronów, borówek, azalii się nadaje + kompost?
____________________
Helen - Hortensjowo
UrsaMaior 14:28, 05 lis 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Ok, znalazłam najwcześniejszą fotkę, choć marną, bo na szybko pstrykałam małego, a nie drzewko To był kwiecień 2015, zaraz po posadzeniu. Była jakoś mniej więcej mojego wzrostu, czyli 160-170 cm.

A tu teraz (dla odniesienia, płot ma 180 cm):
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies