Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 11:33, 28 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Anda napisał(a)
Aguś, cudne masz rabaty kwiatowe i róże Szklarenka i warzywnik świetnie się prezentują. Nie znikaj na tak długo i proszę o więcej zdjęć w sezonie


Ewa, bardzo dziękuję za tyle miłych słów Zatęskniłam za Ogrodowiskiem i za Wami, budzi się we mnie wiosna i chciałabym, żeby została ze mną na cały rok
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 17:43, 29 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
W ubiegłym roku zasypalismy szambo i w miejscu włazu posadziłam drzewko -
Ambrowca Cherokee. Przez całe lato walczyłam z misecznikami, które go obsiadły, teraz widzę, że prawdopodobnie od mrozu w dolnej części pnia pękła kora na długości kilku centymetrów. Czekam na trochę lepsza pogodę, by zranienie posmarować maścią ogrodniczą. Zastanawiam się, czy jest szansa, że mimo uszkodzenia drzewko przeżyje. Dam mu szansę, bo nie ukrywam, że byłoby mi szkoda się z nim pożegnać.

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
ewsyg 18:27, 29 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
To smutne co piszesz. Mnie takie przeciwności potrafią zniechęcić. Tak miałam w drugiej połowie tamtego roku. zniechęciły mnie choroby i ślimaki.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Napia 18:33, 29 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Jeszcze się nie poddaję, bo zależy mi na tym drzewku. Może ktoś ma podobne doświadczenia i potrafi ocenić, czy warto czy pomimo wszelkich możliwych działań to drzewko nie ma za dużych szans na rozwój. I trochę w kropce jestem...
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Anda 21:08, 29 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Aga, a on tam ma chyba dość gorąco w tej kostce? Jaka to wystawa?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Napia 21:35, 29 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Anda napisał(a)
Aga, a on tam ma chyba dość gorąco w tej kostce? Jaka to wystawa?


Północno-wschodnia. Wiem, że warunki trudne, ale nie beznadziejne. Martwię się bardziej tym pęknięciem , prawdopodobnie od mrozu. Drzewko miało osłonę, ale z dnia na dzień przyszły w grudniu mrozy do -20 stopni i to mogło spowodować pęknięcie.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gruszka_na_w... 13:30, 30 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Napia napisał(a)


Północno-wschodnia. Wiem, że warunki trudne, ale nie beznadziejne. Martwię się bardziej tym pęknięciem , prawdopodobnie od mrozu. Drzewko miało osłonę, ale z dnia na dzień przyszły w grudniu mrozy do -20 stopni i to mogło spowodować pęknięcie.


Mój ambrowiec na zapłociu tez ma takie uszkodzenie pomrozowe. Póki co rośnie zdrowo. Co roku smaruję to uszkodzenie Funabenem. Jest jeszcze taka maść do drzewek na bazie żywicy. Używa się jej przy szczepieniu drzewek. Myślę, że można nią wypełnić pęknięcie. Ważne, żeby do tej rany nie wdarły się patogeny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Napia 21:07, 31 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
To bardzo pocieszające. maść mam już uszykowana. Pod koniec tygodnia, gdy zapowiadają kilka stopni w plusie posmaruję pęknięcie i będę czekać na rozwój sytuacji
Dziękuję Gruszko
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:10, 31 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Nie znam się za bardzo na trawach, więc chciałabym zapytać tych, którzy wiedzą więcej. Czy warto posiać trawę pampasową czy lepiej kupić już rozrośniętą karpę? Mam opakowanie trawy, które otrzymałam "przy okazji" i teraz się zastanawiam, czy warto sobie tym zawracać głowę/
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
ewsyg 21:18, 31 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Agnieszka , bielisz drzewkom pnie ? Ja wszystkim młodym obowiązkowo, nawet tym ozdobnym. Moja koleżanka jak miała taka sytuację to: wyczyściła ranę, wysmarowała maścią ogrodniczą,rozrobiła glinę z maścią ogrodniczą i włożyła do rany, owinęła pień.

Wiesz, ja pnie drzewek bielę maścią z fungicydem. Zabezpiecza przed chorobami i nie zmywa się jak wapno.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies