Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Szymka 13:39, 04 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
olciamanolcia napisał(a)


Tez mam Giganteusa i powiem szczerze , że mam go dość . Jest już z nami 7 tal , ciagle go okopuje bo jest ekspansywny . Wczoraj właśnie myślałam żeby się go pozbyć ale mi go szkoda…..


Giganteusa , tego zwykłego pozbyłam się w ubiegłym roku. Chociaż nie jest, to proste bo pozostawały jakieś kawałki i odrosły.

Lepszy jest Giganteus Meidl. Pięknie kwitnie co roku w przeciwieństwie do tego zwykłego.

Graziella jest rzeczywiście urokliwa i dosyć wcześnie kwitnie.
Z podobnych polecam Sarabande. bardzo podobna do Gracilimusa ale u nas kwitnie.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
olciamanolcia 14:20, 04 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Z niewysokich miskantów polecam Kleine Silberspinne . Ma zwarty pokrój szybko przybiera w obwodzie , ma sztywne cieniutkie źdźbła a kwiatostany srebrzyste. . Mam go u siebie na dwóch rabatach .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Napia 17:41, 04 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kurzak ma bardzo dużo azotu. Trzeba bardzo ostrożnie go używać, żeby nie spalić roślin. Najbezpieczniej będzie dodać go do kompostu. Robić z niego pryzmy chyba się nie da, bo on w przeciwieństwie do obornika końskiego i bydlęcego nie zawiera słomy. To samo guano.
Gdyby to była jesień, to można by go wykorzystać do wzbogacenia gleby w warzywniku.


Obornik kurzy biorę od sąsiadki i jest to słoma przemieszana z guanem. Dobrze już przerobiona. Jesienią też od niej brałam, był dobrze rozłożony i trafił do warzywnika, pod róże i drzewka owocowe. Teraz na pewno pójdzie do skrzyni z ogórkami i częściowo pod pomidory, dużo jednak zostanie, stąd pomysł, by przy wykorzystać go przy poszerzaniu rabat i przekopać z ziemią po zdjęciu darni. Najpierw muszę jednak ocenić, czy jest wystarczająco rozłożony. Jeśli nie, powędruje na kompost
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 17:48, 04 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Agatorek napisał(a)
Gdzie planujesz posadzić trawy? Szykuje się nowa rabata, czy będziesz gdzieś dosadzać?


Może nie całkiem nowa, ale przerabiam starą. Na pierwszym zdjęciu widoczna na drugim planie pomiędzy drewutnią a bzem palibin, na drugiej fotce wydać cały okrąg, który miał być słonecznym tarasem, ale przez dziesięć lat ani razu nie został wykorzystany w tym celu. Z kolei mój mąż domaga się lepszego dojścia na tył drewutni. W związku z tym pomysł, by przekopać kółko, poszerzyć rabatę w stronę domu i zrobić takie ok. metrowe przejście przy drewutni.



____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 17:52, 04 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
olciamanolcia napisał(a)


Na jednej się nie skończy ja mam prawie 80


Hania ostrzegała przed gigantusem, a ja od lat próbuję wyrzucić z ogrodu posadzony niegdyś miskant cukrowy, który wyłazi w najbardziej niedostępnych miejscach.

Na jednym się nie skończy ? Tego się właśnie obawiam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 17:55, 04 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Szymka napisał(a)


Giganteusa , tego zwykłego pozbyłam się w ubiegłym roku. Chociaż nie jest, to proste bo pozostawały jakieś kawałki i odrosły.

Lepszy jest Giganteus Meidl. Pięknie kwitnie co roku w przeciwieństwie do tego zwykłego.

Graziella jest rzeczywiście urokliwa i dosyć wcześnie kwitnie.
Z podobnych polecam Sarabande. bardzo podobna do Gracilimusa ale u nas kwitnie.


Śliczny ten Sarabande Chyba muszę przerobić kolejne rabaty, by zmieściły się kolejne trawki. Dopier zaczynam swoją przygodę z trawami i coś mi się wydaje, że to będzie późna, ale wielka i trwała miłość

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 17:58, 04 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
olciamanolcia napisał(a)
Z niewysokich miskantów polecam Kleine Silberspinne . Ma zwarty pokrój szybko przybiera w obwodzie , ma sztywne cieniutkie źdźbła a kwiatostany srebrzyste. . Mam go u siebie na dwóch rabatach .


Następna piękność! Świetna Zapisuję, tak jak poprzednią i będę kombinować, gdzie je wcisnąć
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
olciamanolcia 18:39, 04 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Napia napisał(a)


Hania ostrzegała przed gigantusem, a ja od lat próbuję wyrzucić z ogrodu posadzony niegdyś miskant cukrowy, który wyłazi w najbardziej niedostępnych miejscach.

Na jednym się nie skończy ? Tego się właśnie obawiam


Ja tez mam miskanty cukrowe ale nie sprawiają mi kłopotu. Od początku posadzone były w kastach budowlanych przez co rosną zwarte. Wykrojone mam w tych misach dno i posadzone cukrowe. Szkoda wyrzucać - może spróbuj taki sposób bo to super trawy . Pewnie będę musiała je z czasem wyjąc i rozsadzić
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Napia 18:44, 04 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
olciamanolcia napisał(a)


Ja tez mam miskanty cukrowe ale nie sprawiają mi kłopotu. Od początku posadzone były w kastach budowlanych przez co rosną zwarte. Wykrojone mam w tych misach dno i posadzone cukrowe. Szkoda wyrzucać - może spróbuj taki sposób bo to super trawy . Pewnie będę musiała je z czasem wyjąc i rozsadzić


Może to jakiś pomysł, bo w tej chwili rosną trochę nonszalancko i to w miejscach, gdzie ich nie oczekuję A kwiatostany mają śliczne. poszukam jeszcze dla nich miejsca, ale tak jak piszesz, w kaście budowlanej
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
olciamanolcia 20:02, 04 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Napia napisał(a)


Może to jakiś pomysł, bo w tej chwili rosną trochę nonszalancko i to w miejscach, gdzie ich nie oczekuję A kwiatostany mają śliczne. poszukam jeszcze dla nich miejsca, ale tak jak piszesz, w kaście budowlanej
.
U siebie wstawię zdjęcie


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies