Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 21:43, 02 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Nie chcę potworów. I chcę kwiatki na trawie. Mam już Morning Light i następny chciałabym jednak z pięknym puszystym kwiatostanem. Czyli nie gracek. Być może więc Malepartus. W necie wizę zdjęcia na których listki są rdzawe i wysuszone i to mnie trochę zniechęca, chociaż u Ciebie Malepartus był zielony
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Szymka 21:45, 02 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Malepartus ma zielone liście, które pięknie się przebarwiają jesienią.
Jest też bardzo zwarty,ma sztywne liście i nie rozwala się tak jak Memory
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Gruszka_na_w... 22:11, 02 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
A ja polecam miskanta Graziella. Szybko tworzy pióropusze, przebarwia się na rdzawo. W odbiorze jest subtelny, nie przyrasta gwałtownie. Źdźbła ma podobne do gracka, wąskie.
Malepartus jest nieco mniejszą wersja Giganteusa. Będzie takim bardzo mocnym akcentem z naciskiem na mocnym.
Te potężne miskanty sa nieco upierdliwe w okresie zimowym. Wiatr je szybko tarmosi i śmiecą po ogrodzie.
Po kilku latach uprawy różnych miskantów doszłam do wniosku, że te subtelniejsze lepiej się sprawdzają w dłuższej perspektywie. U siebie zrezygnowałam z Giganteusa i Malepartusa, Zaczęły mnie przerażać swoim tempem wzrostu. Miały tendencję do zagarniania sporej przestrzeni, a chciałam mieć miejsce na byliny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Napia 19:10, 03 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Szymka napisał(a)
Malepartus ma zielone liście, które pięknie się przebarwiają jesienią.
Jest też bardzo zwarty,ma sztywne liście i nie rozwala się tak jak Memory


Śliczny jest, ale dla mnie jednak trochę za duży. Pooglądałam sobie trochę zdjęć i wyszło mi, że w krótkim czasie zjadłyby mi całą rabatkę, a mam tam jeszcze inne plany
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:45, 03 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
A ja polecam miskanta Graziella. Szybko tworzy pióropusze, przebarwia się na rdzawo. W odbiorze jest subtelny, nie przyrasta gwałtownie. Źdźbła ma podobne do gracka, wąskie.
Malepartus jest nieco mniejszą wersja Giganteusa. Będzie takim bardzo mocnym akcentem z naciskiem na mocnym.
Te potężne miskanty sa nieco upierdliwe w okresie zimowym. Wiatr je szybko tarmosi i śmiecą po ogrodzie.
Po kilku latach uprawy różnych miskantów doszłam do wniosku, że te subtelniejsze lepiej się sprawdzają w dłuższej perspektywie. U siebie zrezygnowałam z Giganteusa i Malepartusa, Zaczęły mnie przerażać swoim tempem wzrostu. Miały tendencję do zagarniania sporej przestrzeni, a chciałam mieć miejsce na byliny.


Dziękuję Gruszko
Spodobał mi się ten miskant Graziella, myślę, że będzie odpowiedni na rabatę. Zamówiłam go, a razem z nim miskant Adagio oraz trzmielinę oskrzydloną Compactus. Ale jeszcze nie jestem pewna, czy posadzę je obok siebie.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:21, 03 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Od sąsiadki dostanę trochę kurzego obornika. Będzie z zimy i jesieni, już częściowo przerobiony, ale jednak zbyt świeży, by dawać go na rabaty, chociaż trochę mnie kusi, by to zrobić W związku z tym mam do Was pytanie, czy lepiej dorzucić go do kompostu, czy zrobić osobną pryzmę i przykryć ziemią. Czy może jeszcze inaczej go wykorzystać?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gruszka_na_w... 22:01, 03 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Kurzak ma bardzo dużo azotu. Trzeba bardzo ostrożnie go używać, żeby nie spalić roślin. Najbezpieczniej będzie dodać go do kompostu. Robić z niego pryzmy chyba się nie da, bo on w przeciwieństwie do obornika końskiego i bydlęcego nie zawiera słomy. To samo guano.
Gdyby to była jesień, to można by go wykorzystać do wzbogacenia gleby w warzywniku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 12:25, 04 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gdzie planujesz posadzić trawy? Szykuje się nowa rabata, czy będziesz gdzieś dosadzać?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
olciamanolcia 13:21, 04 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6999
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
A ja polecam miskanta Graziella. Szybko tworzy pióropusze, przebarwia się na rdzawo. W odbiorze jest subtelny, nie przyrasta gwałtownie. Źdźbła ma podobne do gracka, wąskie.
Malepartus jest nieco mniejszą wersja Giganteusa. Będzie takim bardzo mocnym akcentem z naciskiem na mocnym.
Te potężne miskanty sa nieco upierdliwe w okresie zimowym. Wiatr je szybko tarmosi i śmiecą po ogrodzie.
Po kilku latach uprawy różnych miskantów doszłam do wniosku, że te subtelniejsze lepiej się sprawdzają w dłuższej perspektywie. U siebie zrezygnowałam z Giganteusa i Malepartusa, Zaczęły mnie przerażać swoim tempem wzrostu. Miały tendencję do zagarniania sporej przestrzeni, a chciałam mieć miejsce na byliny.


Tez mam Giganteusa i powiem szczerze , że mam go dość . Jest już z nami 7 tal , ciagle go okopuje bo jest ekspansywny . Wczoraj właśnie myślałam żeby się go pozbyć ale mi go szkoda…..
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 13:25, 04 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6999
Napia napisał(a)
Znalazłam wątek z trawami i chyba tam przepadnę na dłuższy czas. Traw mi się zachciało


Na jednej się nie skończy ja mam prawie 80
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies