Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Szymka 21:23, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Dodajesz do wapna maść z fungicydem czy samą maścią bo trochę nie zrozumiałam?
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Napia 21:31, 31 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
ewsyg napisał(a)
Agnieszka , bielisz drzewkom pnie ? Ja wszystkim młodym obowiązkowo, nawet tym ozdobnym. Moja koleżanka jak miała taka sytuację to: wyczyściła ranę, wysmarowała maścią ogrodniczą,rozrobiła glinę z maścią ogrodniczą i włożyła do rany, owinęła pień.

Wiesz, ja pnie drzewek bielę maścią z fungicydem. Zabezpiecza przed chorobami i nie zmywa się jak wapno.


Wszystkie owocowe pobielone, ale pozostałe nie. Wapno jeszcze mam, więc po zaklajstrowaniu pęknięcia maścią ogrodniczą (też mam z fungicydem), mocno je w tym miescu owinę taśmą , dodatkowo pomaluję pień wapnem . Myślę, że temu drzewku niewiele może już zaszkodzić, a każdy zabieg, który daje szansę na przetrwanie, jest na wagę złota.
Dzięki Ewka
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:31, 31 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
Szymka napisał(a)
Dodajesz do wapna maść z fungicydem czy samą maścią bo trochę nie zrozumiałam?

Z fungicydem.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Anda 21:45, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Napia napisał(a)
Nie znam się za bardzo na trawach, więc chciałabym zapytać tych, którzy wiedzą więcej. Czy warto posiać trawę pampasową czy lepiej kupić już rozrośniętą karpę? Mam opakowanie trawy, które otrzymałam "przy okazji" i teraz się zastanawiam, czy warto sobie tym zawracać głowę/


Nie wysiewaj. Siewki nie kwitną przez dobrych parę lat, chyba 7 czy 8. Kupuj koniecznie już kwitnące, inaczej nie masz gwarancji, że zakwitną.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Napia 21:45, 31 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
Znalazłam wątek z trawami i chyba tam przepadnę na dłuższy czas. Traw mi się zachciało
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:48, 31 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
Anda napisał(a)


Nie wysiewaj. Siewki nie kwitną przez dobrych parę lat, chyba 7 czy 8. Kupuj koniecznie już kwitnące, inaczej nie masz gwarancji, że zakwitną.


No widzisz, wielkie dzięki Aż tyle cierpliwości to ja nie mam, by kilka lat czekać na kwiaty. Kupię już podrośnięte lub kwitnące. A może pomyślę o innej wysokiej trawie Tyle jest pięknych, że aż trudno zdecydować
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Mirka 22:32, 31 sty 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Napia napisał(a)
Znalazłam wątek z trawami i chyba tam przepadnę na dłuższy czas. Traw mi się zachciało

Gdzie?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Napia 23:06, 31 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
Mirka napisał(a)

Gdzie?


Przeglądam cały Pinterest szukając ładnych kompozycji z trawami
Dla początkującej trawomaniaczki to przedsionek raju
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
ryska 20:48, 01 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Idealnie się szklarnia wpasowała w bujne rabaty. Bardzo to ciekawie wygląda.
Roże miałaś piękne, lovelki w grupie zachwycają.
Pampasowa spektakularnie wygląda jak kwitnie ale trzeba ją batulić na zimę. W ochronie i przed mrozem i przed gniciem od wilgoci.
Moja znajoma się tak bawi z różnym skutkiem.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Napia 21:16, 01 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
ryska napisał(a)
Idealnie się szklarnia wpasowała w bujne rabaty. Bardzo to ciekawie wygląda.
Roże miałaś piękne, lovelki w grupie zachwycają.
Pampasowa spektakularnie wygląda jak kwitnie ale trzeba ją batulić na zimę. W ochronie i przed mrozem i przed gniciem od wilgoci.
Moja znajoma się tak bawi z różnym skutkiem.


Dziękuję Reniu Nie wiem, jak Twoje Lovely fairy, ale moje w ubiegłym roku mocno przemarzły. Na zdjęciach na szczęście tego nie widać, ale wycięłam sporo czarnych gałązek i w tym roku też mnie to czeka.
Hmmm, nie brzmi to dobrze. Trawa pampasowa, choć piękna, wydaje się kapryśna i wymagająca sporo zabiegów. Chyba w takim razie muszę poszukać innej trawy na tył rabaty
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies