Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Szymka 23:40, 01 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Napia napisał(a)


Dziękuję Reniu Nie wiem, jak Twoje Lovely fairy, ale moje w ubiegłym roku mocno przemarzły. Na zdjęciach na szczęście tego nie widać, ale wycięłam sporo czarnych gałązek i w tym roku też mnie to czeka.
Hmmm, nie brzmi to dobrze. Trawa pampasowa, choć piękna, wydaje się kapryśna i wymagająca sporo zabiegów. Chyba w takim razie muszę poszukać innej trawy na tył rabaty


Zdecydowanie odpuść pampasa. Jest tyle pięknych miskantów, z którymi nie ma żadnych problemów.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 08:58, 02 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zaglądam i podziwiam, jako zdeklarowana miłośniczka róż szczególnie do nich się uśmiecham
____________________
Sałatka pokrzywowa
ryska 17:39, 02 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Napia napisał(a)


Dziękuję Reniu Nie wiem, jak Twoje Lovely fairy, ale moje w ubiegłym roku mocno przemarzły. Na zdjęciach na szczęście tego nie widać, ale wycięłam sporo czarnych gałązek i w tym roku też mnie to czeka.
Hmmm, nie brzmi to dobrze. Trawa pampasowa, choć piękna, wydaje się kapryśna i wymagająca sporo zabiegów. Chyba w takim razie muszę poszukać innej trawy na tył rabaty

Trochę gałązek zmarzło ale mnóstwo się połamało od śniegu. Wiesz, my na rabaty wrzucamy śnieg z podjazdu. Pewnie w tym roku będzie taka sama sytuacja.
Obcięłam je do zera i oczywiście pięknie się odbudowały.
Na tył rabaty to może jakiś miskant z ciekawym kwiatem albo trzcinnik krótkowłosy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
jolanka 18:01, 02 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Też myślę, że trawa pampasowa niekoniecznie przetrwa, a z siewu to na bank bedziesz miała problem z kwitnieniem, różnych miscantów jest taaaaki ogrom, że na pewno coś wybierzesz.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Napia 18:54, 02 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Szymka napisał(a)


Zdecydowanie odpuść pampasa. Jest tyle pięknych miskantów, z którymi nie ma żadnych problemów.


Tak zrobię, właśnie przeglądam miskanty i muszę przyznać, że wybór jest ogromny. na pewno coś znajdę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:13, 02 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Mgduska napisał(a)
Zaglądam i podziwiam, jako zdeklarowana miłośniczka róż szczególnie do nich się uśmiecham


Bardzo mi miło powitać miłośniczkę róż
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:25, 02 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
ryska napisał(a)

Trochę gałązek zmarzło ale mnóstwo się połamało od śniegu. Wiesz, my na rabaty wrzucamy śnieg z podjazdu. Pewnie w tym roku będzie taka sama sytuacja.
Obcięłam je do zera i oczywiście pięknie się odbudowały.
Na tył rabaty to może jakiś miskant z ciekawym kwiatem albo trzcinnik krótkowłosy.


Robię tak samo, śnieg z podjazdu na różankę, ale w ubiegłym roku czarnych, uschniętych gałązek było wyjątkowo dużo. Nie obcinałam do zera, więc może w tym roku przytnę dużo mocniej niż zwykle. Lovely są silne i jak piszesz, powinny się ładnie odbudować.
Jeśli chodzi o tył rabaty - podobają mi się miskant Gracillimus, Memory i Grosse Fontane, ale gdy patrzę na wielkość tych traw, to myślę, że wystarczy jedna, a nie jak myślałam na początku - trzy.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:27, 02 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
jolanka napisał(a)
Też myślę, że trawa pampasowa niekoniecznie przetrwa, a z siewu to na bank bedziesz miała problem z kwitnieniem, różnych miscantów jest taaaaki ogrom, że na pewno coś wybierzesz.


Jak dobrze, że zapytałam, przed podjęciem decyzji Jestem już zdecydowana na miskanta, tylko teraz się zastanawiam, który wybrać, bo wiele z nich mi się podoba
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:35, 02 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Jakie macie doświadczenia z miskantami - Gracillimus, Memory i Grosse Fontane? To moje typy. Z tego, co widziałam, to one rosną szerokie i wysokie, i teraz zastanawiam się, czy dając trzy obok siebie, nie spowoduję, że na nic więcej już na tej rabacie nie wystarczy miejsca.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Szymka 21:21, 02 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Szczerze mówiąc nie sadziłabym ich obok siebie...Każdy jest innej wysokości, a graculimus bardzo rzadko zdąży zakwitnąć, przynajmniej u mnie. Memory , to potwór, bardzo szybko się rozrasta. Nie wiem ile masz mejsca do dyspozycji.
Mam u siebie posadzone różne odmiany o różnej wysokości w rzędzie i niezbyt elegancko to wygląda. Będę przesadzać.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies