Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

ewsyg 20:08, 04 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja miskanty i rozplenice posadziłam w dużych donicach zakopanych w ziemi. Red aron posadzony swobodnie jest bardzo ekspansywny.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Napia 18:48, 05 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
olciamanolcia napisał(a)
.
U siebie wstawię zdjęcie




Widziałam, dziękuję
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 18:50, 05 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
ewsyg napisał(a)
Ja miskanty i rozplenice posadziłam w dużych donicach zakopanych w ziemi. Red aron posadzony swobodnie jest bardzo ekspansywny.


Chyba też tak zrobie z miskantami. Rozplenice na razie nie rozłażą się za bardzo, więc może im tak zostanie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:07, 05 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ten link pochodzi z wątku Tess "Ogród nad Rozlewiskiem" i dotyczy ochrony przyrody w Nadbużańskim Parku Narodowym. Wszystkich, dla których ważne są kwestie ekologii i ochrony obszarów cennych pod względem przyrodniczym, zachęcam do podpisania petycji.


https://www.petycjeonline.com/nie_dla_budowy_duych_obor_i_chlewni_w_nadbuaskim_parku_krajobrazowym_i_obszarach_natura_2000
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Ewik 21:10, 05 lut 2022


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Widzę , że dyskusja o miskantach w pełni .Memory sliczny ale wielki i szybko rośnie, do tego ma szeroki liść i nie rośnie tak bardzo ciasno .Znajdz mu sporo miejsca.
na mieszaną rabate fajniejsze bedzie Graziella, Kleine Fontanne .Szybko zakwitają i są bardziej zwiewne .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Milka 11:00, 06 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Napia napisał(a)


Może nie całkiem nowa, ale przerabiam starą. Na pierwszym zdjęciu widoczna na drugim planie pomiędzy drewutnią a bzem palibin, na drugiej fotce wydać cały okrąg, który miał być słonecznym tarasem, ale przez dziesięć lat ani razu nie został wykorzystany w tym celu. Z kolei mój mąż domaga się lepszego dojścia na tył drewutni. W związku z tym pomysł, by przekopać kółko, poszerzyć rabatę w stronę domu i zrobić takie ok. metrowe przejście przy drewutni.




Ogrodniczki stale coś zmieniają widzę, że też juz masz plany, kibicuję
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Napia 16:10, 06 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ewik napisał(a)
Widzę , że dyskusja o miskantach w pełni .Memory sliczny ale wielki i szybko rośnie, do tego ma szeroki liść i nie rośnie tak bardzo ciasno .Znajdz mu sporo miejsca.
na mieszaną rabate fajniejsze bedzie Graziella, Kleine Fontanne .Szybko zakwitają i są bardziej zwiewne .


Właśnie Graziellą wpadła mi w oko, już zamówiona i chociaż czas oczekiwania na przesyłkę to ponad 100 dni, to już się nie mogę doczekać. Co więcej obawiam się, że za Graziellą kolejne miskanty wpadną do mojego ogródka. Kleine Fontanne też śliczna i już zapisana na liście chciejstw
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 16:13, 06 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Milka napisał(a)

Ogrodniczki stale coś zmieniają widzę, że też juz masz plany, kibicuję


Wychodzi na to, że trawnika mam jeszcze zdecydowanie za dużo Bardzo się cieszę na nową rabatę, trafi tam trochę roślin mniej kłopotliwych, które nie będą przysparzały tyle pracy - trawy tnie się przecież tylko raz w roku, ew. jeszcze się je podwiązuje, do tego berberysy, tuje daniki, jeżówki, floksy, rozchodniki i obowiązkowo róże, które choć pracochłonne, to jednak być muszą
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Alija 21:28, 06 lut 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Zmniejszający się trawnik, skąd ja to znam? Ciekawy pomysł na rabatę, fajne roślinki, a jakie róże planujesz? Te róże, które już masz są przepiękne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 21:56, 06 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
W sumie z trawnikiem wcale nie jest tak mało pracy także powiększona rabata, to bardzo dobry pomysł
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies