Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

anpi 00:03, 07 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Napia napisał(a)


Może nie całkiem nowa, ale przerabiam starą. Na pierwszym zdjęciu widoczna na drugim planie pomiędzy drewutnią a bzem palibin, na drugiej fotce wydać cały okrąg, który miał być słonecznym tarasem, ale przez dziesięć lat ani razu nie został wykorzystany w tym celu. Z kolei mój mąż domaga się lepszego dojścia na tył drewutni. W związku z tym pomysł, by przekopać kółko, poszerzyć rabatę w stronę domu i zrobić takie ok. metrowe przejście przy drewutni.


Wężyk zapowiada niezłą rabatkę! A może pomyśl też o moliniach, są bardziej ażurowe, ja jesienią kupiłam też kilka palczatek o buraczkowym kolorze, które mnie zachwyciły państwa M. w Rykach. Ale to pewnie u każdego w swoim tempie rozwija się choroba trawiasta U mnie jesienią objawy się nasiliły
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Kasya 08:57, 07 lut 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41857
Napia napisał(a)


Właśnie Graziellą wpadła mi w oko, już zamówiona i chociaż czas oczekiwania na przesyłkę to ponad 100 dni, to już się nie mogę doczekać. Co więcej obawiam się, że za Graziellą kolejne miskanty wpadną do mojego ogródka. Kleine Fontanne też śliczna i już zapisana na liście chciejstw

Kupowałam grazielle 2 lata temu i cześć okazała się chyba gracilimusem bo nie kwitnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kokesz 12:16, 07 lut 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kasya napisał(a)

Kupowałam grazielle 2 lata temu i cześć okazała się chyba gracilimusem bo nie kwitnie

Ja kupowałam Gracilimusy a okazały się Graziellą
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Wiolka5_7 12:24, 07 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Kokesz napisał(a)

Ja kupowałam Gracilimusy a okazały się Graziellą

To samo u mnie,2 razy mnie oszukali , ech... ale w sumie te Grazielle też mi się podobają
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 12:38, 07 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
To tak jak u mnie z rozplenicami … zamawiam Moudry i Hameln a dostałam dodatkowo 2 inne rodzaje . Ale nie powiem bardzo ładne z takimi żółtawymi pałkami
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Napia 18:58, 08 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Alija napisał(a)
Zmniejszający się trawnik, skąd ja to znam? Ciekawy pomysł na rabatę, fajne roślinki, a jakie róże planujesz? Te róże, które już masz są przepiękne.


Kiedyś, na początku, mój M. niechętnie dzielił się trawnikiem, tej chwili mówi tylko "bierz, ile chcesz " a ja korzystam
Jeśli chodzi o róże, to chyba poeskperymentuję i przesadzę róże z innych rabat - myślę o tych, które słabiej sobie radzą albo są na tej rabatce, która będzie przerabiana - myślę o Fiedenslicht, kirpsie, marii theresie, larisie. mam jeszcze jedną NN ciemnoróżówą oraz chyba jagodę. Zastanawiam się też nad przesadzeniem Eden Rose, która w tej chwili chowa się za różami jaques cartier. Nie planowałam kupować nowych róż, ale inne rośliny i oewszem
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:00, 08 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Basieksp napisał(a)
W sumie z trawnikiem wcale nie jest tak mało pracy także powiększona rabata, to bardzo dobry pomysł


Oj tak Zastanawiam się tylko, czy uda się zrobić taka rabatę, przy której będzie trochę mniej pracy - stąd właśnie pomysł na krzewy i trawy, bo niestety róże i byliny wymagają jednak sporo działań
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:08, 08 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
anpi napisał(a)

Wężyk zapowiada niezłą rabatkę! A może pomyśl też o moliniach, są bardziej ażurowe, ja jesienią kupiłam też kilka palczatek o buraczkowym kolorze, które mnie zachwyciły państwa M. w Rykach. Ale to pewnie u każdego w swoim tempie rozwija się choroba trawiasta U mnie jesienią objawy się nasiliły


Ładne te molinie, takie zwiewne. Musze o nich pomyśleć Choroba się rozwija, podobnie jak różanka. Obawiam się, że już przepadłam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:10, 08 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Kasya napisał(a)

Kupowałam grazielle 2 lata temu i cześć okazała się chyba gracilimusem bo nie kwitnie


Nie zazdroszczę ... przykro mi, niestety liczę się z tym, gdy czytam, jak wiele jest pomyłek
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:10, 08 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Kokesz napisał(a)

Ja kupowałam Gracilimusy a okazały się Graziellą


____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies