Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 20:42, 12 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Wiolka5_7 napisał(a)

Cisy polecam mam i je uwielbiam dla mnie najlepsza roślina na formowane kule,półkule


Myślę o stożkach i półkulach Myślę, że to najlepszy wybór
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
mirkaka 05:53, 13 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Miałam kulę z cisa i z roku na rok była coraz większa,
i jakaś niekształtna jakoś nie potrafiłam jej utrzymać w ryzach zrobiłam więc z niej stożek, przez parę lat wyglądał słabo ale w tym roku już patrzę na niego z przyjemnością
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ryska 20:15, 13 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
Cis zdecydowanie wygrywa. Jedynie cena powala...Ja mam 3 duże kule bukszpanowe do podmianki.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 20:53, 13 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Kiedyś sceptycznie podchodziłam do cisów sądząc, że bardzo powoli rosną. Okazało się, że nie jest tak źle. Przyrosty maja całkiem słuszne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Napia 19:45, 14 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
mirkaka napisał(a)
Miałam kulę z cisa i z roku na rok była coraz większa,
i jakaś niekształtna jakoś nie potrafiłam jej utrzymać w ryzach zrobiłam więc z niej stożek, przez parę lat wyglądał słabo ale w tym roku już patrzę na niego z przyjemnością


Ma w ogrodzi sporo cisów w żywopłotach i początkowo wyglądały jak jakieś badyle. W tej chwili są gęste, zwarte i zdrowe. Myślę, że one po prostu potrzebują trochę czasu, by się zadomowić w ogrodzie i tworzyć nowe przyrosty
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:49, 14 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
ryska napisał(a)
Cis zdecydowanie wygrywa. Jedynie cena powala...Ja mam 3 duże kule bukszpanowe do podmianki.


No właśnie cena jest tutaj, może nie zaporą, ale jednak pewnym utrudnieniem. W Internecie ceny mnie zupełnie nie zadowalają. Wiosną, jeśli będzie możliwość, pojeżdżę po okolicznych szkółkach, może coś znajdę w atrakcyjnej cenie Wszystkim nam chyba przyjdzie wymieniać bukszpany na coś innego. Dwóch dużych kul bukszapnowych na pewno żal
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:51, 14 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kiedyś sceptycznie podchodziłam do cisów sądząc, że bardzo powoli rosną. Okazało się, że nie jest tak źle. Przyrosty maja całkiem słuszne.



Wiem i bardzo mnie to cieszy Czyli jednak idę w cisy
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:56, 14 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
W sobotę pogoda była piękna, świeciło słońce, można było zapomnieć, że jeszcze jest zima. Zabrałam się za ogrodowe porządki - pościnałam kule prawie wszystkich hortensji, pousuwałam przekwitnięte jednoroczne, powycinałam stare gałęzie dereniom i ogród od razu zrobił się jaśniejszy i bardziej przejrzysty. Zostało mi jeszcze dużo pracy, ale cieszę się na nią i tylko mm nadzieję, by w najbliższy weekend dopisała pogoda, choć niestety prognozy nie są optymistyczne - zapowiada się bardzo silny wiatr, niestety.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Wiolka5_7 20:36, 14 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20559
Super Aguś, że udało Ci się popracować jeszcze pogoda dopisała
Ja jutro mam plan wyskoczyć i pojutrze, bo dzień już dłuższy ,no i słoneczko ma świecić
Właśnie zapowiadają te wiatry...eh
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 19:25, 15 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Napia napisał(a)



Wiem i bardzo mnie to cieszy Czyli jednak idę w cisy

Wszystkie moje cisy kupowałam jako 15-20 cm sadzoneczki. Te na dużym ogrodzie 8 letnie są już mojego wzrostu. Te kupione dwa lata temu na obwódkę przed warsztatem nabrały masy podwójnie i podrosły też mimo dwukrotnego cięcia....gdybym miała porównać z tempem wzrostu moich bukszpanów to wygląda, że cis rośnie szybciej niż buksy..... na mojej ziemi. Bo wiem, że Madzia i Danusia miały z niektórymi cisami problemy. Chyba jak cisy miały za mokro to żółkły.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies