Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Gruszka_na_w... 22:31, 15 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Piękne zdjęcia.
Od zeszłego sezonu łapię się na tym, że niektóre miejsca w ogrodzie zaczynają mi zgrzytać. Drzewa i krzewy podrosły. Zmieniły się warunki świetlne i bylinom przestało to odpowiadać. Mus znowu robić jakieś tetrisy, a coraz mniejsza mam na to ochotę.
Czy masz sukcesy w uprawie Pak Choi?
U mnie podwójna klęska. Wiosna wysiewałam ją w kuwetkach i posadziłam do gruntu. Wszystkie sadzonki padły chyba łupem ślimaków. W drugiej części sezonu wysiewałam ją jako poplon i znowu kiszka. Nic.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Napia 22:32, 15 wrz 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 22:37, 15 wrz 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękne zdjęcia.
Od zeszłego sezonu łapię się na tym, że niektóre miejsca w ogrodzie zaczynają mi zgrzytać. Drzewa i krzewy podrosły. Zmieniły się warunki świetlne i bylinom przestało to odpowiadać. Mus znowu robić jakieś tetrisy, a coraz mniejsza mam na to ochotę.
Czy masz sukcesy w uprawie Pak Choi?
U mnie podwójna klęska. Wiosna wysiewałam ją w kuwetkach i posadziłam do gruntu. Wszystkie sadzonki padły chyba łupem ślimaków. W drugiej części sezonu wysiewałam ją jako poplon i znowu kiszka. Nic.


U mnie zmiany są na porządku dziennym. jak mówi mój mąż - "lubię przesadzać"

Pak-choi wysiałam w ubiegłym roku i bez efektów. W tym roku wiosną do kuwety i później do skrzyń. Rosły pięknie i były pyszne. Zachęcona tym eksperymentem, wysiałam jako poplon część nasion, mając nadzieję, że urosną. Gdy będzie potrzeba, przesadzę je do szklarni - tam się zaraz zrobi miejsce po pomidorach. zamelduję potem, co z tego wyszło
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Magara 23:22, 15 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Agnieszka, ja u Ciebie niedoskonałości nie widzę, wręcz przeciwnie - pasujący do siebie busz zauważam, marzenie niejednej ogrodniczki
Mam nadzieję, że w zimie, jak przyjdzie czas porządkowania zdjęć, pokażesz więcej
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 08:28, 16 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Aga, pięknie i jak bujnie ❤️
Rabaty wypełnione w 100%

Czy mogłabyś pokazać gumballe?
Na jednej fotce widać tylko kawałek
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 21:32, 16 wrz 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Napia napisał(a)
Nieczęsto bywam, tym bardziej cieszę się, że do mnie zaglądacie
Mój ogród w tym roku mniej wyjściowy i wymaga więcej pracy i uwagi, a efekty są, jakby to powiedzieć, niewielkie. Tymczasem dzielę się z Wami tymi zdjęciami, które pokazują tą ładniejszą stronę mojego ogrodu


Agnieszko, piękny ogrodowy obrazek, róża cudna, jak się zwie ta ślicznotka?
Wszyscy (chyba?) pokazują te ładniejsze miejsca w ogrodzie , u mnie wiele jest miejsc
nie nadających się do pokazania, wciąż nad tym pracuję, ale jak na jednym końcu zrobię to na drugim już do poprawki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Napia 20:26, 18 wrz 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Magara napisał(a)
Agnieszka, ja u Ciebie niedoskonałości nie widzę, wręcz przeciwnie - pasujący do siebie busz zauważam, marzenie niejednej ogrodniczki
Mam nadzieję, że w zimie, jak przyjdzie czas porządkowania zdjęć, pokażesz więcej


Jak mi miło czytać, że widzisz u mnie pasujący do siebie busz stale go modyfikuję, ale nie ukrywam, że to lubię. Myślę, że zimą rzeczywiście będzie więcej czasu na zdjęcia i kolejne ogrodowe zmiany
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:42, 18 wrz 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Agatorek napisał(a)
Aga, pięknie i jak bujnie ❤️
Rabaty wypełnione w 100%

Czy mogłabyś pokazać gumballe?
Na jednej fotce widać tylko kawałek


Dziękuję bardzo

Gumballe? Bardzo proszę

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:49, 18 wrz 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Alija napisał(a)


Agnieszko, piękny ogrodowy obrazek, róża cudna, jak się zwie ta ślicznotka?
Wszyscy (chyba?) pokazują te ładniejsze miejsca w ogrodzie , u mnie wiele jest miejsc
nie nadających się do pokazania, wciąż nad tym pracuję, ale jak na jednym końcu zrobię to na drugim już do poprawki.


Tak,to nieustająca próba walki z chwastami i próba zachowania odrobiny rozsądku i balansu, by nie przejmować się drobiazgami, tylko cieszyć się tym, co jest❤️

Jeśli chodzi o różę że zdjęcia, to prawdopodobnie larissa. Przesadziłam ją w ubiegłym roku, bo prawie nie kwitła i wyraźnie marniała,i w nowym miejscu ruszyła z kopyta. Sama jej nie poznaję
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
olciamanolcia 20:55, 18 wrz 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7076
Napia napisał(a)


Dziękuję bardzo

Gumballe? Bardzo proszę



O Matko Bosco te Twoje ambrowce są rewelacyjne . Przepiekne. Koniecznie jesienne zdjęcia ich poproszę.
Możesz wstawic nawet u mnie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies