Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 22:25, 26 wrz 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
LIDKA napisał(a)
Obejrzałam foty. Co to za drobne białe kwiatuszki wokół róży? Mam słabość do takich.

Wszystko piękne i takie dorodne. Duźo masz kwiatów. Całe lato.

Ambrowce robią takie wrażenie że żałuje że nie mam już miejsca na drzewa.



Nie jestem pewna, o które białe kwiatki chodzi - specjalnie poszłam sprawdzić, co tam rośnie i ą dwie możliwość - albo złocień maruna (uwielbiam) albo smagliczka (również uwielbiam)

Mam dużo kwiatów, bo bardzo je lubię i razem z nimi lekki nieporządek, bo one czasami wymykają się spod kontroli albo nie chcą rosnąć, tak jak należy

Piszesz, że brak Ci miejsca na kolejne drzewa - to jest też mój problem, bo chciałabym więcej, ale nie chcę a bardzo zacienić ogrodu
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Magara 23:37, 26 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Napia napisał(a)


Mój dom jest drewniany i elewacja, żeby dobrze wyglądała, wymaga sporo pracy - w dolnej części jest taki trochę udawany szachulec ( belki przytwierdzone do szkieletowej konstrukcji, pomiędzy nimi styropian pokryty tynkiem) - gdybyś potrzebowała szczegółowych informacji, pisz na priv. Dla nas największym kłopotem jest malowanie drewnianych szczytów, ze względu na wysokość i trudny dostęp. Dolne belki maluje się szybko, a tynk jest prawie bezobsługowy. Też zastanawiamy się, jak długo jesteśmy w stanie odnawiać elewację i co wtedy?

Pytasz, o widoki - pole przed naszą działką mam nadzieję zostanie jak najdłużej, natomiast za naszym domem są plany podziału terenu na działki budowlane, więc liczę się z tym, ze kiedyś będę miała sąsiadów przed domem i za nim, ech.... zdecydowanie wolałabym ich nie mieć ...

Aga, dzięki za info Ja już sama nie wiem czy zamartwiać się na zapas=myśleć o planie B, czy czekać cierpliwie co los przyniesie To i w kontekście elewacji i sił własnych remontowych, a sąsiedztwa takoż U nas w tym roku nadaktywność sąsiedzko-budowlana - ponadnormatywna
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 07:21, 27 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
Daga zamartwiać się nie ma co na zapas. Życie różne scenariusze plecie. Może akurat te czarne się nie sprawdzą.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Patrycja_KG_Lu 15:07, 27 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2763
Hej. Jestem u Ciebie pierwszy raz. Zauważyłam Twój komentarz o pomidorach Corazon. Pokażesz swoje? Na ile pędów prowadziłaś? Ile mniej więcej kg lub sztuk zbierałaś z jednego krzaka?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
ryska 10:28, 28 wrz 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Hejeczka
Masz Agnieszko przepiękny ogród.
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Napia 19:57, 01 paź 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Magara napisał(a)

Aga, dzięki za info Ja już sama nie wiem czy zamartwiać się na zapas=myśleć o planie B, czy czekać cierpliwie co los przyniesie To i w kontekście elewacji i sił własnych remontowych, a sąsiedztwa takoż U nas w tym roku nadaktywność sąsiedzko-budowlana - ponadnormatywna


Jak to się mówi _ "przyjdzie czas, będzie rada" na ulicy, przy której wiele lat temu mieszkała moja babcia, stały drewniane domy zbudowane w czasie wojny (tzw. domki fińskie). Jeden z nich kilka lat temu został ocieplony i otynkowany, co sprawiło, że wygląda naprawdę dobrze. Tak ze jakieś rozwiązanie na pewno jest

Sąsiadów mam tuż za płotem, ale utrzymujemy dobre sąsiedzkie stosunki, budowy za lub przed domem sobie w tej chwili nie wyobrażam, ech...
Nadaktywości sąsiedzko-budowlanej nie zazdroszczę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:58, 01 paź 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gosialuk napisał(a)
Daga zamartwiać się nie ma co na zapas. Życie różne scenariusze plecie. Może akurat te czarne się nie sprawdzą.


Też tak myślę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:12, 01 paź 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Hej. Jestem u Ciebie pierwszy raz. Zauważyłam Twój komentarz o pomidorach Corazon. Pokażesz swoje? Na ile pędów prowadziłaś? Ile mniej więcej kg lub sztuk zbierałaś z jednego krzaka?


Hej! Trudno mi ocenić, ile ważyły zebrane pomidory, bo raczej beztrosko zrywałam je, gdy potrzebowałam do kolacji Ale mogę powiedzieć, że na każdej sadzonce były cztery piętra pełne owoców. Mam tylko starsze zdjęcia, ale wyraźnie pokazuje, jakie kiście tworzy corazon.

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:13, 01 paź 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
ryska napisał(a)
Hejeczka
Masz Agnieszko przepiękny ogród.
Pozdrawiam


Reniu Bardzo dziękuję Miło Cię widziec
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:23, 01 paź 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Wrześniowy ogród prezentuje się całkiem przyjemnie, ale jednocześnie pokazuje miejsca, które wymagają zmiany i wzmocnienie kolorem
Z polecenia koleżanek zakupiłam do ogrodu barbulę klandońską thetis, która trafiła przed miskant morning light i ładnie się z nim komponuje - gdy trochę podrośnie, zapełni "dziurę" pomiędzy różami a świerkiem conica


____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies