Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

olciamanolcia 18:26, 14 sty 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Mo i Nastepna sie wybudziła ze snu zimowego
Najlepszego w nowym roku
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Anda 18:39, 14 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
O, przeoczyłam zmiany. Już niedługo zobaczymy efekty

Piękne widoki. Cudne róże. Na przyszłość proszę o ich imiona
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Napia 20:19, 14 sty 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
olciamanolcia napisał(a)
Mo i Nastepna sie wybudziła ze snu zimowego
Najlepszego w nowym roku


Najlepszego Justyna

Pobudki bywają bardzo przyjemne właśnie kilka dni temu przeczytałam, ze za 70 dni wiosna, więc jeszcze pobudka nieco przedwczesna wzbudziło to moją wesołość, ale z drugiej strony czas szybko mija i za chwile ruszymy do ogrodów
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:22, 14 sty 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Anda napisał(a)
O, przeoczyłam zmiany. Już niedługo zobaczymy efekty

Piękne widoki. Cudne róże. Na przyszłość proszę o ich imiona


Zmian było nie za wiele, ale czekam z niecierpliwością, jak się ta rabatka zaprezentuje w tym sezonie.

Postaram się pamiętać, by dopisać nazwy przy różach, większość znam, więc na ogół nie powinno być problemu

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Alija 15:24, 15 sty 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Agnieszko, dobrego roku życzę. Też jestem ciekawa Twojej zmienionej rabatki. Ja też jesienią troszkę pozmieniałam,
ale muszę wiosną te przemeblowania dokończyć.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Napia 20:01, 16 sty 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Alija napisał(a)
Agnieszko, dobrego roku życzę. Też jestem ciekawa Twojej zmienionej rabatki. Ja też jesienią troszkę pozmieniałam,
ale muszę wiosną te przemeblowania dokończyć.
Pozdrawiam serdecznie.


Dziękuję i również życzę, by kolejny rok był lepszy od poprzedniego.
Będą nas bardzo cieszyć te zmiany i jakoś tak się dzieje, że co roku pojawia się pomysł na następne
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
eda 19:10, 18 sty 2024


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Napia napisał(a)


Tak się brzydko szaroburo zrobiło, że tęsknimy za kolorami Ślicznie dziękuję za życzenia
I ja Tobie Edziu życzę, by ten rok był dobry, radosny i pełen ogrodowych zachwytów
Też jestem bardzo ciekawa, jak ta rabata zaprezentuje się w tym roku, ni wiem, czy za dużo tam nie upchnęłam, bo jeśli tak, to czeka mnie kolejne przesadzanie, co oczywiście uwielbiam. Choć rośliny pewnie trochę mniej
Serdeczności


Rośliny muszą z nami wytrzymać bo gdzie im będzie lepiej jak nie u nas w ogrodach haaa też uwielbiam przesadzać aby tylko było wilgotno to i one też to lubią
na pewno będzie pięknie i też pięknie dziękuję za życzonka Agnieszko niech nam się wiedzie i ogrodom także bo jesteśmy powiązane buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Napia 18:32, 23 lut 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
eda napisał(a)


Rośliny muszą z nami wytrzymać bo gdzie im będzie lepiej jak nie u nas w ogrodach haaa też uwielbiam przesadzać aby tylko było wilgotno to i one też to lubią
na pewno będzie pięknie i też pięknie dziękuję za życzonka Agnieszko niech nam się wiedzie i ogrodom także bo jesteśmy powiązane buziaki


Tak, to świetna perspektywa - niech nam i naszym ogrodom się wiedzie. Buziak i kwiatek dla Ciebie

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:33, 23 lut 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Wreszcie przyszedł dzień, kiedy przestało padać. Z tej okazji zaczęłam od wypicia kawy na stopniach tarasu, a potem rzuciłam się w wir prac ogrodowych Umyłam szklarnię i ścięłam część traw, trochę bylin i nawet nie zauważyłam, że tak minął mi cały dzień.


W ogrodzie przyjrzałam się forsycji - jest w pąkach, róże mają uszka, cebulowe wychodzą z ziemi na wyścigi - wiosna idzie na całego.

Niestety, rododendrony po zimie wyglądają źle. Jesienią zauważyłam kilka chorych liści, obcięłam je, rh potraktowałam środkiem przeciwgrzybicznym i ... zapomniałam o nich. Dzisiaj mogłam się im spokojnie przyjrzeć i takie zmiany, jak na zdjęciach, występują na większości z nich. Jutro podleję je citroseptem, bo ten akurat mam, a w przyszłym tygodniu mikstura Bogdzi ( dziękuję Gruszko za przypomnienie) i silny środek na choroby grzybowe.


____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
anpi 01:28, 24 lut 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Kapryśne te rododendrony Masz już spore egzemplarze, szkoda ich , trzeba ratować. Ja się swoich pozbyłam, straciłam do nich cierpliwość. Jakiś jeden ostni biedak się chyba jeszcze ostał, gdzieś w głębi rabaty
U mnie dziś padało, więc tylko wzięłam się za wysiewy w domu.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies