Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

ewsyg 16:32, 19 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Napia napisał(a)
Przed Wami świdośliwa lamarcka. Na razie to niewielki krzew, ma może 70-80 cm. Chciałabym prowadzić ją jak drzewko wielopniowe. Nie chciałabym krzewu. I teraz pytanie do Was - jak mam ją przyciąć / przycinać, by osiągnąć zamierzony efekt? Z góry bardzo dziękuje za pomysły i podpowiedzi, bo w tej materii jestem zielona jak szczypiorek

A'propos szczypiorku - czosnek główkowaty panoszy się wszędzie




Ja moją świdośliwę prowadzę w formie drzewka. Niestety ma sporo odrostów i trzeba je sukcesywnie ucinać. Mam dwie świdośliwy i mają inne owoce i inaczej przebarwiają się jesienią. Jedne są przepyszne, a drugie średnio mi smakują, więc dałam ją mężowi i wsadzi ją u teściowej. Ptaki lubią jej owoce i my raczej nie mamy z nimi szans w tych pożeraczowych wyścigach. Czasami nakrywam ją firanami i wtedy mamy szansę na podjadanie owoców.

Agnieszko jak się maja róże Friedenslicht po przesadzeniu ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Napia 19:58, 24 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gdy kupowałam świdośliwę, spotkałam panią, która również wkładała taka samą do koszyka i powiedział mi, że specjalnie przyjechała po tę konkretną śś, bo ma w ogrodzie kilka i ta rośnie najładniej i ma najsmaczniejsze owoce, więc mam nadzieję, że tak będzie. Ale pewności nie ma - czas pokaże, jaka urośnie, ale planuję prowadzić ją na drzewko i kontrolować jej wzrost.

Friedenslicht po przesadzeniu dostały nowe życie i bardzo zyskały. Pięknie kwitły i zaczęły budować ładne krzaczki. Co prawda jedna wybujała za mocno i wypuściła długi pęd, ale wiosną ją przycięłam i dobrze nawiozłam. Chyba im dobrze w nowym miejscu

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gruszka_na_w... 20:22, 28 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Bardzo mi smakują owoce świdośliwy. Pojawiają się wyjątkowo wcześnie. Trzeba tylko konkurować o nie z ptakami, bo one też mają na nie ochotę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
basia3012 00:37, 29 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Napia napisał(a)
Wczoraj pochmurny, ale ciepły dzień. Zapowiadano u nas burze po południu, ale skończyło się na kilku kroplach deszczu, dzięki czemu mogłam sporo zrobić w ogrodzie. Przycięłam prawie wszystkie róże - zostały mi tylko dwie pnące z przodu, zgodnie z Waszymi sugestiami przycięłam świdośliwę, wysiałam rukolę i do doniczek jednoroczne kwiaty, w skrzynkach znalazły się niezapominajki, które sieją się niemiłosiernie, więc ograniczyłam je trochę na rabacie Pościnałam listki szafirków, ostrożnie bardzo, bo kwiatostany już idą ku górze i spróbowałam ograniczyć podagrycznik. Próba nie poszła najlepiej I zaczęłam porządkować rabaty i wycinać stare trawiszcza. Od razu lepiej


Agnieszko, a czemu listki szafirków ścinasz? Mam też posadzone szafirki, chyba wyszły już z ziemi.

Piękne ciemierniki masz. Też bardzo je lubię.
O pryskaniu miedzianem na róże nie wiedziałam. Zrobię to jutro. Dzięki.

Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Alija 05:19, 29 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Ciemierniki masz piękne, cebulice w kolorze nieba tez cudne.
Nawet już nie pamiętam, jak smakują owoce świdośliwy, bo albo są niedojrzałe albo już ich nie ma.
Walka z podagrycznikiem jest bardzo trudna, u mnie już dawno przegrana, właściwie to on jest całkiem ładny, tylko żeby się tak nie rozłaził na wszystkie strony.

Pozdrawiam świątecznie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Makao 06:41, 29 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3998
Napia napisał(a)
Cudnie rozrasta się cebulica od Reni z "Podwórkowej rehabilitacji"

Rozrasta? Czyli będzie ekspansywna jak czosnki główkowate?

Ciemiernikowy łan piękny
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
An_na 07:45, 29 mar 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Te czosnki to mocno się rozłażą?
Jesienią lekką ręką sypnełam cebulki. Teraz nie pamiętam 50 lub 100.
Oj, chyba zrobiłam głupotę

A cebulica u Ciebie mnie zachwyca
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Kokesz 08:12, 29 mar 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Napia napisał(a)
Gdy kupowałam świdośliwę, spotkałam panią, która również wkładała taka samą do koszyka i powiedział mi, że specjalnie przyjechała po tę konkretną śś, bo ma w ogrodzie kilka i ta rośnie najładniej i ma najsmaczniejsze owoce, więc mam nadzieję, że tak będzie. Ale pewności nie ma - czas pokaże, jaka urośnie, ale planuję prowadzić ją na drzewko i kontrolować jej wzrost.



Aga, pamiętasz może odmianę swojej śś?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Napia 21:53, 29 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Bardzo mi smakują owoce świdośliwy. Pojawiają się wyjątkowo wcześnie. Trzeba tylko konkurować o nie z ptakami, bo one też mają na nie ochotę.


Dobrze to słyszeć Kiedy kupowałam świdośliwę, myślałam przede wszystkim o niedużym, ładnym drzewku, które nieco zasłoni taras przed słońcem. Owoce miały dla mnie znaczenie drugorzędnie, ale to może dlatego, że jeszcze ich nie próbowałam W razie czego - podzielimy się
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:59, 29 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
basia3012 napisał(a)


Agnieszko, a czemu listki szafirków ścinasz? Mam też posadzone szafirki, chyba wyszły już z ziemi.

Piękne ciemierniki masz. Też bardzo je lubię.
O pryskaniu miedzianem na róże nie wiedziałam. Zrobię to jutro. Dzięki.

Pozdrawiam.


Basiu, o szafirkach czytałam u Hani - Gruszki. Listki ścinam po to, by wyeksponować kwiaty, które przedtem ginęły w gąszczu, powiedzmy to szczerze, rozwichrzonych kęp zieleni. Tak jest lepiej

Ciemierniki zaczęły wreszcie przyrastać, co bardzo mnie cieszy. Także lubię je bardzo

Miedzian jest niezawodny
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies