Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 21:21, 05 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Przed Wami świdośliwa lamarcka. Na razie to niewielki krzew, ma może 70-80 cm. Chciałabym prowadzić ją jak drzewko wielopniowe. Nie chciałabym krzewu. I teraz pytanie do Was - jak mam ją przyciąć / przycinać, by osiągnąć zamierzony efekt? Z góry bardzo dziękuje za pomysły i podpowiedzi, bo w tej materii jestem zielona jak szczypiorek

A'propos szczypiorku - czosnek główkowaty panoszy się wszędzie


____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
LIDKA 21:59, 05 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7192
Agnieszka masz więcej róż niż hortek. U mnie odwrotnie ale mania różana mi się rozwija.

Świdośliwe w formie podkrzesanego drzewka dość sporego ma Wiola. Może ją zapytaj.

Napracowałaś się zacnie.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anpi 23:10, 05 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Tyle cięcia na jeden dzień to nic dziwnego, że ręka się zbuntowała!

Każdy wiosenny kwiatuszek niesamowicie cieszy! Z dnia na dzień ich przybywa
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
antracyt 09:09, 06 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11696
Ja bym ciachnęła na razie tak i poczekała na nowe odrosty z ziemi. Wybrałabym z nich 1-2 i poprowadziła w górę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 09:57, 06 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Sliczne ciemierniki masz Zwiastuny wiosny cieszą niezależnie od ilości

Co do śś to wycięłabym wszystkie cienkie gałązki i zostawiła tylko 3 lub 4 najgrubsze. Ona i tak po pewnym czasie jeszcze puści jakiś prosty pęd od dołu. Tylko nakarm ją porządnie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 16:59, 06 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Napia napisał(a)
Przed Wami świdośliwa lamarcka. Na razie to niewielki krzew, ma może 70-80 cm. Chciałabym prowadzić ją jak drzewko wielopniowe. Nie chciałabym krzewu. I teraz pytanie do Was - jak mam ją przyciąć / przycinać, by osiągnąć zamierzony efekt? Z góry bardzo dziękuje za pomysły i podpowiedzi, bo w tej materii jestem zielona jak szczypiorek

A'propos szczypiorku - czosnek główkowaty panoszy się wszędzie




Systematycznie usuwaj wszystkie boczne gałązki do 1/2 wysokości. Górą będzie przyrastać, a Ty znowu usuwaj tak, aby ogołocone pieńki zawsze stanowiły 1/2 wysokości. Świdośliwy czasem wytwarzają nowe gałązki przy ziemi. Policz te, które już masz i pilnuj, aby nie było ich więcej niż 3-4.
Z tego, co widać na zdjęciu, to masz w tej chwili już dwa pieńki.
To zdjęcie mojej. Po zbiorze owoców zrobię jej cięcie letnie, tzn. nieco skoryguję jej wysokość tak, aby uzyskać efekt zgrabnej chmurki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 20:55, 06 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Piękne krokusiki i ciemierniki, po zimie cieszą podwójnie.
Ostro podziałałaś w ogrodzie, ja hortensje mam już wycięte, ale za róże jeszcze się nie zabrałam, mam plany na przyszły tydzień, moja forsycja już powoli zakwita, więc legalnie można ciąć.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magara 23:02, 06 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Agnieszka, czytam że podziałałaś
W sprawie świdośliwy oczywiście się nie wypowiem, bo się nie znam, ale chętnie będę porady mądrzejszych Koleżanek czytać bo świdośliwy też mam i jeszcze nic nigdy im nie cięłam

Koperek już wysiałaś???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 09:29, 09 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Agnieszka i jakie plany na dziś? Też lista na bogato?
Podoba mi się tak prowadzona świdośliwa, ale u mnie to by był idealny drapak dla sarenek.
U mnie dziś -4, ale słonecznie. Wypiję herbatkę i ruszam do boju.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Napia 19:10, 10 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Lidka - dziękuję Rzeczywiście, Wiola ma świdośliwę prowadzoną na drzewko

Ania - Anpi - wczesną wiosną doceniamy nawet najmniejszy kwiatek. Od sąsiadki dostałam ranniki i cieszą bardzo Z ręką to chyba nie tylko kwestia przepracowania, ale na diagnozę muszę trochę poczekać. Kombinuję, jak działać w ogrodzie i za bardzo jej nie obciążać

Zuza, Ewa i Hania - dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za rady, zdjęcie i zaznaczenia. Jesteście nieocenione, a ja już mniej więcej wiem, jak prowadzić drzewko, by nie urósł mi wielki krzaczor, tylko subtelna elegancka panna z kapeluszem Przymierzałam się, by dzisiaj poobcinać nadprogramowe gałązki, ale od rana padało, więc muszę to zostawić na przyszły weekend

Alicja - u mnie i sąsiadów forsycje już szaleją, czas na cięcie róż jak najbardziej odpowiedni, ale u mnie dzisiaj od rana padało, więc z cięcia nici. Nie przejmuję się jednak, za tydzień nadrobię Ty też spokojnie zdążysz Hortensje znacznie mniej kapryśne, zwłaszcza bukietowe i drzewiaste, coraz bardziej je lubię

Dagmara - Wiem, że zgodnie z zaleceniami koperek wysiewa się po 15 kwietnia, ale wysiałam w szklarni. W ubiegłym roku z rozpędu kupiłam zbyt wiele nasion, więc nie żal mi eksperymentować. Co prawda dzień po wysianiu przyszły silne przymrozki, więc eksperyment może się nie powieść, ale co tam Zaryzykowałam

Gosia - z tym drapakiem to niestety prawda. Sąsiedzi maja koty, dlatego większość moich drzewek ma osłony, niestety średnio to wygląda, a ja liczę się z tym, ze to drzewko też będę musiała chronić przed kotami. Wczoraj trochę podziałałam - przycięłam róże aspiryny i LO, w sumie 11 sztuk. Od razu zaczyna lepiej wyglądać. Zostały mi jeszcze wszystkie pnące, Lovely Fairy na przodzie oraz posadzone dwa lata temu na słonecznej I to na tyle w tym tygodniu. Czekam na kolejny weekend
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies