Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompost, kompostowanie i kompostowniki

KasiaBawaria 15:39, 04 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja na tej fotce i w okularach nic nie widze Z czego ma byc ten kompost?Moze duzo w nim drewna i stad ta konsystencja?Moj kompost tez jest tlusty klei sie bardzo
____________________
Zapraszam na kawe
mazilo 22:13, 09 maj 2021

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
kompost niby ok , smolisty nie jest . Bardziej mi chodzi o fakt , czy wrzucić go do kompostowniki i dorzucać odpadki domowe . Szkoda się go chyba pozbywać
zenek 17:35, 13 maj 2021

Dołączył: 09 mar 2021
Posty: 25
Ja też pod swoje warzywa daję kompostownik. Ale żeby rośliny go dobrze i szybko przyswajały podlewam je jeszcze florahumusem - rozpuszczam w konewce. Tak moje pomidory i marchew odratowałem.
hakuna 08:15, 15 maj 2021

Dołączył: 15 maj 2021
Posty: 1
Powiedzcie proszę, czy kompost, który leży sobie przerobiony dobrych kilka lat (po poprzednim właścicielu) jest coś warty?

Przepraszam, jeśli gdzieś na tych 132 stronach padła odpowiedź, ale nie umiem się przebić przez ten ogrom postów
Dorocia 11:01, 19 maj 2021


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
Zgarnęłam z zaprzyjaźnionej stadniny 2 worki końskich pączków, takich z padoku, bez słomy, część zupełnie świeżych, część ma pewnie już kilka miesięcy, bo rozpada się na wiór. Jeden worek dodałam do resztek po przesianym kompoście i to poszło do kompostownika, a zastanawiam się, co mogę zrobić z drugim workiem - czy można to jakoś przekompostować w takim foliowym worze? Niestety działkę mam malutką i brak miejsca na drugi kompostownik, a taki worek zawsze gdzieś upchnę. Co myślicie?
Kokesz 12:11, 19 maj 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dorocia napisał(a)
Zgarnęłam z zaprzyjaźnionej stadniny 2 worki końskich pączków, takich z padoku, bez słomy, część zupełnie świeżych, część ma pewnie już kilka miesięcy, bo rozpada się na wiór. Jeden worek dodałam do resztek po przesianym kompoście i to poszło do kompostownika, a zastanawiam się, co mogę zrobić z drugim workiem - czy można to jakoś przekompostować w takim foliowym worze? Niestety działkę mam malutką i brak miejsca na drugi kompostownik, a taki worek zawsze gdzieś upchnę. Co myślicie?


Możesz tak zrobić, tylko trzeba podlewać tę qupę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Fleszu 11:23, 24 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Dziś w kompostowniku znalazłem kilka ślimaków bezmuszlowych i sporo śluzu po nich. Czy zostawić je tam czy próbować się pozbyć?

Skoro dżdżownice są tam pożądane to może ślimaki też?
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Gosiek33 13:08, 24 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Fleszu napisał(a)
Dziś w kompostowniku znalazłem kilka ślimaków bezmuszlowych i sporo śluzu po nich. Czy zostawić je tam czy próbować się pozbyć?

Skoro dżdżownice są tam pożądane to może ślimaki też?


Polecam jednorazowe rękawiczki i wybieranie wszystkich egzemplarzy by je zutylizować. Wlewam najtańsze piwo do wiaderka po serniku i tam je wrzucam. Polecam dobrze zamykać przykrywką bo wyjść potrafią.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mazilo 15:20, 27 maj 2021

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
co powiecie ma temat takiego kompostownika . Chce zamówić 2,3 szt , tak aby jedna szt zostawić na przerzucanie .
https://www.obi.pl/kompostowniki/kompostownik-ikst380c-czarny-380-l/p/5700026
hankaandrus_44 15:38, 27 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Wg mnie, jest zbyt wiotki. Mam taki, i trzymam w nim tylko worki do napełnienia niechcianymi materialami do wywiezienia z ogrodu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies