Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompost, kompostowanie i kompostowniki

ralfi 19:35, 26 sie 2021

Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 30
Polecam taki jak ma Martka... To jest bardzo solidny, polski produkt firmy Prosperplast i mimo że cena trochę powala to jednak jest na lata mam dwie sztuki już 6 lat. Tak samo wyjmuję przednią ścianę, opróżniam i montuję z powrotem. Jedynie na co trzeba uważać to aby przy montażu nie pękły zaczepy scalające ściany, trzeba wsunąć je pod odpowiednim kątem.
FloraGaszcz 22:00, 27 sie 2021


Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 4
Hej! Czy można dodać do kompostu albo ściółkować liśćmi z galasówką. Sporo jest tych kulek na liściach w tym roku.
Gardenarium 21:23, 30 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie, spalić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zenek 17:26, 03 sty 2022

Dołączył: 09 mar 2021
Posty: 25
FloraGaszcz napisał(a)
Hej! Czy można dodać do kompostu albo ściółkować liśćmi z galasówką. Sporo jest tych kulek na liściach w tym roku.

Ja bym nie ryzykował. Lepiej spalić i się nie martwić niż czasem przekombinować i się potem męczyć, żeby to wyniszczyć. Jak masz ochotę poprawić jakość kompostu albo przyspieszyć jego powstawanie to kwasów humusowych, np[]spróbuj
Pozdrawiam
glowworm 22:01, 09 lut 2022

Dołączył: 27 lip 2012
Posty: 43
Cześć, ktoś kojarzy, czy na południe od Warszawy jest jakaś kompostownia, która sprzedaje kompost komercyjnie? A może ktoś już kupował i może podzielić się doświadczeniem? Pozdrawiam, Tomasz
Zgr 02:38, 21 mar 2022

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Cześć! Dojrzałem do własnego kompostownika. Myślę o plastikowym termokompostowniku.
Proszę o radę- w jaką mniej więcej pojemność celować, przy zapotrzebowaniu:
1. trawnik 150m - jedno podsypanie kompostu na wiosnę
2. trochę roślin ozdobnych (orientacyjnie ze 20 krzewów, kilka traw, trochę bylin i doniczek)

Podejrzewam, że do samych roślin to najmniejszy by starczył, ale nie wiem ile na trawnik pochłonie.
lilarose 11:30, 25 mar 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
czy ktoś może mi powiedzieć, jak wygląda kompost z warszawskiej kompostowni MPO na Kampinoskiej? Kupował ktoś? W porządku jest?
A może inne źródło godne polecenia?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
anuska2507 17:05, 30 kwi 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2518
Czy słoma z miskantów nadaje się do przesypywania świeżo skoszonej trawy z trawnika? Czy może stanowić brązową frakcję w kompostowniku i pomoże zapobiec zbrylaniu się trawy?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
bialydomek 09:58, 10 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 187
ja nie przesypuję trawy słomą, trawy rozsypuje cienko po całości kompostownika, trochę podeschnie i nie będzie się maziła,

ale "słoma miskancia" długo się rozkłada, nawet do 3lat, a mam dzdżownice i mimo to ,
to twardawe jest- mówie o miskancie olbrzymim, ta z cieńszymi patykami trochę krócej, może 1,5 do 2lat
Basieksp 10:31, 10 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10006
Ja jak mam dużo trawy to stopniowo dosypuję ją do kompostownika, trochę podsuszoną, przewracam ją widłami by się nie maziła i przesypuję jakąś ziemią jak mam akurat i różnymi resztkami, dodaję jeszcze kartony, wytłoczki od jajek, ale bez nadruku, jest ok
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies