Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ewulkowy ogród pod lasem początki...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ewulkowy ogród pod lasem początki...

pawel_snopek 17:50, 16 sie 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
I bardzo dobrze wybrałaś
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pasjonatkaam... 19:00, 16 sie 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
pawel_snopek napisał(a)
I bardzo dobrze wybrałaś


dziękuję Pawle,niestety błądzę ..kupuję rośliny ,a potem nie wiem jak wszytsko skomponować i zostawiam w doniczkach bo koncepcji brak
dzisiaj kupiłam 3 tawułki ,tawułę i kilka orlików.Mam jeszcze w donicach rozplenice i turzyce.
takich tawułek mam 3 i zupełnie nie wiem co do nich pasuje...

hortensja pnąca ma za zadanie pokryć wejściową ścianę domku

orliki

jeżyna za domkiem też malutka,obok niej mam jeszcze borówkę amerykańską,tam jeszcze będa jakieś inne "owocowki"
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pawel_snopek 20:59, 16 sie 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Tawułki muszą być w lekkim cieniu oraz powinny mieć większą wilgotność w glebie fajnie wyglądają posadzone koło siebie w takiej plamie a do nich bym dodał serduszka okazałe, paprocie, funkie oraz fiołka motylkowatego w jasnym kolorze np białydobrym pomysłem jest jeszcze dodanie jakiejś rośliny cebulowej
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pasjonatkaam... 21:35, 16 sie 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
dziękuję Pawle za sugestie.Własnie chcę obsadzić taki cienisty pas z boku domku.Twoja koncepcja mi się podoba Macie te serduszka i fiołka w sklepie?Kusza mnie te zawilce wiesz? co sądzisz?
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
kosolka 21:37, 16 sie 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
pasjonatkaamatorka napisał(a)
Jolu dziekuję,super,że tak Ci świetnie owocują.Uwielbiam jeżyny ,mam nadzieję,że moja szybko ruszy,będzie bogato owocowała i osłoni mnie od sąsiada.Ja chyba swoją przytwierdzę do jakiejś kratki wyższej,żeby się taka ściana stworzyła.Dzisiaj podjadę to obfocę te moje owocówki


Witaj Ewuniu! Jeżyna szybciutko rośnie! Moja - sadzona rok temu, ma już tak grube pędy, że ledwo ją przeplatałam przez płotek który robiliśmy z dwa tyg temu!!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 21:41, 16 sie 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Katkak napisał(a)
Też tak mam. Ja za to nie przepadam za bukszpanami i nic nie wskazuje na to żeby miało się to zmienić. Mam nadzieję, że nie podpadnę nikomu bo tu wiele osób je kocha.


Kasiu Ja mam tak jak Ty. Przynjamniej taki jest stan rzeczy na dzień dzisiejszy Dla tych bukszpanów, które są mi przez dziewczyny sugerowane przy okazji obmyslania nasadzen, staram się znajdować substytuty - cisy, tujki..
Pozdrawiam, tak przy okazji!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
pasjonatkaam... 21:42, 16 sie 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
kosolka napisał(a)


Witaj Ewuniu! Jeżyna szybciutko rośnie! Moja - sadzona rok temu, ma już tak grube pędy, że ledwo ją przeplatałam przez płotek który robiliśmy z dwa tyg temu!!


Własnie Kosolko myslę o takiej podporze,chyba jakąs kratkę drewnianą za nią postawię,żeby ja ładnie poprowadzić.
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
kosolka 21:56, 16 sie 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
pasjonatkaamatorka napisał(a)


Własnie Kosolko myslę o takiej podporze,chyba jakąs kratkę drewnianą za nią postawię,żeby ja ładnie poprowadzić.


Musisz. Bez tego w ogóle nie ma opcji. Rośnie ogromna. Kratka solidna musi być. Ja mam grube pale wbite i dość solidne deski do nich poziomo przymocowane. Nie wygląda to póki co jakoś rewelacyjnie, ale w przyszłym roku będzie już ladnie zarośnięte. Pokażę Ci przy okazji.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
pawel_snopek 21:57, 16 sie 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Serduszka i fiołki to musisz szukać wiosną a co do zawilca to on jest bardzo fajny idealnie pasuje do takich cienistych rabatdodaj tam jakieś miodunki oraz brunerę i masz jeden problem z głowy apropo to jam mam u siebie w ogrodzie takiego fiołka

jego zapach jest wręcz cudowny
jak chcesz to mogę go dla ciebie ukorzenić
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pasjonatkaam... 22:38, 16 sie 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
pawel_snopek napisał(a)
Serduszka i fiołki to musisz szukać wiosną a co do zawilca to on jest bardzo fajny idealnie pasuje do takich cienistych rabatdodaj tam jakieś miodunki oraz brunerę i masz jeden problem z głowy apropo to jam mam u siebie w ogrodzie takiego fiołka

jego zapach jest wręcz cudowny
jak chcesz to mogę go dla ciebie ukorzenić


no jasnedziękuję!
dzisiaj w jednej szkółce widziałam fiołki wonne,takie dosyć spore kępy w Zamościu za Białymi Błotami,byłeś tam?
po zawilce wpadnę koniecznie!
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies