Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Dogonić marzenia...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dogonić marzenia...

Nonka 14:12, 13 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Świerki na pniu bardzo mi się podobają. Te 3 kule na pniu bardziej widzę w tym najwęższym fragmencie. I tylko cos pod spodem bym dała - albo żurawki albo trawki, te co pisałyście. Trzmielina rosła w wykuszu zimą i chyba ją przetrzymała, tylko kilka listków ma brązowych i wypuszcza nowe przyrosty. Okna są tak gdzieś na 1,5m, więc nic wysokiego rzeczywiście tam nie wejdzie.
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 14:24, 13 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Jeśli rzeczywiście podoba Ci się mój styl , to najbardziej po mojemu w ten kwadrat przy tarasie posadziłabym kule bukszpanowe różnej wielkości, a pomiędzy nimi jakieś 1 nieduże drzewko.
Albo inna wersja - parter z bukszpanu 4x4m, w środku drzewko podsadzone trawkami/cebulowymi/lawendą.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 14:28, 13 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Nonka napisał(a)
Świerki na pniu bardzo mi się podobają. Te 3 kule na pniu bardziej widzę w tym najwęższym fragmencie. I tylko cos pod spodem bym dała - albo żurawki albo trawki, te co pisałyście. Trzmielina rosła w wykuszu zimą i chyba ją przetrzymała, tylko kilka listków ma brązowych i wypuszcza nowe przyrosty. Okna są tak gdzieś na 1,5m, więc nic wysokiego rzeczywiście tam nie wejdzie.

Czyli albo takie świerki jak u mnie, albo cisy, albo dokupisz 2 trzmieliny albo znajdziesz coś jeszcze innego - byle 3 jednakowe kule na pniu, szczepione na ok.1m wys. I tak - masz rację, podsadzone samymi trawkami, bo wąsko tam jest. Z żurawek ja już się prawie wyleczyłam Na patelni limonkowe nie dają rady, a co najgorsze kochają je opuchlaki Dlatego polecam tylko trawki, chyba, że chcesz poeksperymentować
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 14:34, 13 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Zapmniałam napisać, że w tym kwadracie w środku rośnie lilak meyera na pniu. Jego bym nie ruszała tylko dosadziłabym mu kulki bukszpanowe różnej wielkości, tak jak Ty proponujesz. A co z miskantami i rozplenicą?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 14:46, 13 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Nonka napisał(a)
Zapmniałam napisać, że w tym kwadracie w środku rośnie lilak meyera na pniu. Jego bym nie ruszała tylko dosadziłabym mu kulki bukszpanowe różnej wielkości, tak jak Ty proponujesz. A co z miskantami i rozplenicą?

To super, że jest lilak na pniu - będzie właśnie tym drzewkiem A w jego nogach duuużo kulek bukszpanowych, w różnych wielkościach.
Wg mnie albo miskanty (wszystkie w 1 gatunku) albo rozplenice - zdecyduj, które bardziej Ci się podobają . I jak już wybierzesz, posadziłabym z nich pas/szpaler w kształcie litery "L" wzdłuż boków tarasu, tam gdzie teraz te różne pomarańczowe kwiatki. Widziałam taką inspirkę na pintereście
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 14:57, 13 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Już się nie mogę doczekać kiedy pojadę po kulki bukszpanowe.Pan z plantacji powiedział że ma duży wybór w różnych rozmiarach A tą literkę "L" to jak byś poprowadziła? Wzdłuż tarasu to wiem, a dalej po zewnętrznej krawędzi czy wewnętrznej?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 15:10, 13 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Po wewnętrznej, tak jak teraz kwiatki (śmierdziuszki i rudbekie).
Super, że masz dostęp do kulek!!!
Wprawdzie daleko mam w Twoje strony, ale na wszelki wypadek możesz podać namiar na pw
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 15:18, 13 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Agnieszka, wysłałam Ci linka do bukszpanów na pw Tą linię to rozumiem, tylko którędy dalej? Pod ściaę domu (na prawo) czy na zewnątrz (na lewo)?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Magda70 15:30, 13 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Aga...super!

Sosne Brepo szczepioną też mam i polecam.

Ja za żurawkami nigdy nie szalałam...mam tylko limonkowe w lekkim cieniu a i tak szalu nie robią i jak Aga pisze - opuchlaki je baaardzo lubią i trzeba potem lać je chemią.
A trawki....luuubię.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Nonka 15:45, 13 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Tam jest słoneczne miejsce, limonkowe rosły tak sobie,ale bordowe szalały. Pewnie zostaną w połączeniu z trawkami.
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies