Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Dogonić marzenia...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dogonić marzenia...

Nonka 14:03, 11 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
O tym, co jest z tyłu to na razie boję się myśleć. jak uporam się z bałaganem z przodu to może wtedy mi się perspektywa rozszerzy
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 15:06, 11 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Rabaty poprawione wg propozycji 1 Teraz zaczynam rysowanki i muszę pożyczyć od dziecka pudełko kredek

Muszę najpierw rozmieścić to co mam. Będzie niezły misz-masz, już to widzę Agnieszka, rozplanowanie drzew dla mnie idealne. Co do gatunków to na pewno będą brzozy w lewym rogu i wiśnie umbraculifera wzdłuż podjazdu. No i tulipanowiec oczywiście I pissardi, które już są bardzo mi się podoba mi się ambrowiec Liquidambar styraciflua, który Danusia sadziła zdaje się że w ogrodzie zimozielonym przy białym domu. Nie wiem tylko czy to nie za duże drzewo do koła żwirowego?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 19:29, 11 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Zapomniałam Ci napisać, że rysowałam bez żadnej skali, tak na oko! Więc sprawdź proszę, czy wymiary rabat nie wychodzą jakieś dziwne typu 297cm zamiast 300...
Co do drzew - wg mnie ambrowiec nie pasuje do koła żwirowego; zwykły ambrowiec będzie za duży, kulisty będzie konkurował z umbrami, a kolumnowy jest wąziutki i lepiej wygląda w większej ilości.
Obejrzyj sobie buki kolumnowe i płaczące - też są piękne. Może któryś wpadnie Ci w oko Zobacz realizację Gardenarium - na pierwszym zdjęciu jest buk w kole żwirowym:
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-przy-rezydencji

Co do przesadzania tego co masz - w nowoczesnym ogrodzie niewskazany jest misz-masz Raczej zastanów się, które rośliny są dostępne i możesz dokupić więcej sztuk do tych które już masz. Pojedyncze sztuki to tylko duże drzewa i krzewy - wg mnie.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 08:21, 12 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Pisząc misz-masz miałam na myśli wykopywanie i przesadzanie. Mam duzo roślin tych samych gatunków, ale są porozrzucane po różnych rabatach. Chciałabym je pogrupować w większe skupiska, ale to wymaga rozkopywania kilku rabat jednocześnie. Stąd ten misz-masz Inaczej mówiąc szykują się duże przeprowadzki. Rabat jeszcze nie skalowałam, na razie to koncepcja. Ale oczywiście wymiary dostosuję. Co do koła żwirowego, to pooglądam. Ale też mi się zdawało że ambrowiec będzie za duży. W pierwsze kolejności chcę zrobić porządek z rabatą przy domu bo ta mi się najbardzie rzuca (kole) w oczy Za dużo tam wszystkiego teraz.
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 10:26, 12 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Masz dużo miejsca, więc możesz sobie wygospodarować tzw. przechowalnik. Jak robisz porządki na jednej rabacie, a nie masz koncepcji, gdzie przesadzić rośliny z niej - do przechowalnika Wprawdzie to podwójna robota, bo potem i tak trzeba im znaleźć docelowe miejsce, ale trochę mnie bałaganu No a teraz będzie najlepszy czas na przesadzanie.
Trzymam kciuki za dalsze plany! Pliss, pamiętaj o dokumentacji fotograficznej z postępu prac
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 10:35, 12 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Mam takie miejsce za domem, mogę nazwać to przechowalnikiem Oj coś mi się zdaje że w tym roku będę często z niego korzystać
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 12:17, 12 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Tak na szybko:

Znalazłam plantację gdzie mają kule bukszpanowe w dobrej cenie. Chciałabym tam w weekend pojechać więc muszę wyliczyć ile ich mi tutaj potrzeba. Cała rabata ma długość 10m. Ten kwadrat przy tarasie to jakieś 2x2. W tej chwili jest wysypany żwirkiem. W najwęższym punkcie jest ok. 70-80cm - tam gdzie te kulki na pniu (właśnie - co np?). Całość chciałabym podsadzić żurawkami, ale to bardzo słoneczne miejsce, więc może inne propozycje? Ponadto co podsadzić na rogu, tam gdzie znak zapytania? Tyle pytań... Z niecierpliwością czekam na podpowiedzi
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 15:19, 12 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
A te 3 kule na pniu to mógłby byc miłorząb mariken? Bardzo mi się podoba ale nie wiem czy 3 sztuki w rzędzie to nie za dużo szczęścia?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 10:56, 13 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Nonka, na Twoim schemacie kiepsko widać podpisy i kółka oznaczające rośliny. Może popraw to wyraźniej na czerwono i zrób fotkę z góry (nie pod kątem)?
Mam pomysła , ale muszę wiedzieć, jakie rośliny tam już rosną, a jakie byś chciała dokupić.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Magda70 11:01, 13 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Doczytałam u Agi, że pytasz o coś żółtego zamiast żurawek to może np trawki: np hakonheloa aureola, carex evergold lub everillo ale ta kiempsko zimuje przynajmniej u mnie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies