Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Dogonić marzenia...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dogonić marzenia...

Magda70 11:03, 13 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Nonka napisał(a)
A te 3 kule na pniu to mógłby byc miłorząb mariken? Bardzo mi się podoba ale nie wiem czy 3 sztuki w rzędzie to nie za dużo szczęścia?


Mógłby niby ale on szybko liście jesienią traci...a potem do wiosny musisz na liście czekać. Więc jeśli jest to miejsce "reprezentacyjne" to chyba raczej nie...
Ale w sumie poczekaj co Aga zaproponuje...bo ja tak na szybko piszę bez zagłębienia się w wątek
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Nonka 11:07, 13 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Madziu, ja miszkam na wschód od Warszawy, więc jak u Ciebie coś słabo zimuje to ja nawet do tego podchodzić nie będę Dziękuję bardzo za rady. Zaraz pooglądam te roślinki w necie. Poprawię też rysuneczek, jak Aga prosiła Może też będziesz miała jakiś pomysł?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 11:23, 13 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Poprawiłam rysunek, może będzie czytelniej. Ale ja nijak nie umiem rysować

Miskantami chciałam osłonić taras, tuja rośnie teraz z przodu - tutaj gdzie planuję stożek bukszpanowy. Ładna jest, ale na froncie nie chcę mieszać gatunków.
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 11:59, 13 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Ta rabata kwadratowa teraz wygląda tak:


____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 12:08, 13 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ostrzegam - ja lubię prosto i nowocześnie i tak podpowiadam Wal śmiało, jeśli Ci się nie spodoba
Po pierwsze: usunęłabym te duże kamienie - nijak nie pasuje ich wiejski charakter do nowoczesnego, białego żwirku.
Po drugie - wszystko bym zaplanowała od nowa, bo miskanty każdy inny, juk nie lubię, różyczek nie widać na tym kolorze żwirku i kwiatki (rudbekie, śmierdziuszki) też mi nie grają... Rozplenice, hortensja, lawenda - super!
Pisać dalej...? Sorki, że tak prosto z mostu...
Jeśli zdecydujesz, że pisać dalej to narysuj tę rabatkę i tę następną, wzdłuż domu z wymiarami.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 12:15, 13 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Agnieszka, to wszystko jest do usunięcia, te wielkie kamienie też znikną Ma być prosto i nowocześnie bo ja też tak lubię. Różyczki dostaną nową rabatę, gdzie umieszczę je może w niziutkiej obwódce bukszpanowej, jeszcze nie wiem Styl Twojego ogrodu baaaaaardzo mi się podoba, więc Twoje rady są dla mnie bardzo cenne
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 12:41, 13 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Rabata z wymiarami:
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 13:36, 13 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Nonka, coś mi tu nie gra Tam gdzie 8m. Przecież ta linia też ma "ząbek". I wtedy wychodzi, że masz ściany w domu po 2m długości? Bo jak bok tarasu ma 4m, a całość 8m...? Czyli ściana + wykusz razem 4m...? Sprawdź to pliss, bo może ja coś źle patrzę?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 13:46, 13 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
A niezależnie od wymiarów - 3 rośliny na pniu pod oknem w wykuszu - na jakiej wysokości zaczyna się okno? Rośliny tak blisko ściany nie powinny być wyższe niż światło okna. U mnie są tak posadzone pod oknem kuchennym i 1 sztuka trochę włazi w okno. Czy to miejsce jest zaciszne? Bo jeśli nie, to np. trzmieliny na pniu mogą też wymarznąć.
Domyślam się, że będzie tam raczej potrzebne jakieś niższe drzewko - polecam Ci świerka-kulę na pniu lub sosnę "brepo" (ja mam takie przy tarasie i są świetne)
Możesz posadzić im w nogach skarpetki z hakone "Albostriata" lub Aureola lub turzyce "Evergold". To są te żółte trawki o które pytałaś - właściwie powtórzyłam wszystkie za Magdą70
I tym sposobem - nie znając wymiarów - opisałam mój pomysł na tą część rabatki
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Nonka 14:05, 13 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Agnieszka, wszystko gra z wymiarami, za tym kwadratem 4x4 jest taras i ściana ciągnie się wzdłuż tarasu narysowałam tylko interesujący nas kształt rabaty Machnęłam się tylko w tych 8m - tam pewnie jest z 10
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies