Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Joku 21:59, 28 cze 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12305
Pałętanie się w koszuli nocnej, ale ja muszę pokonać schody więc mam nieco trudniej i dalej niż ty . Ponadto zaraz za mną zapewne ruszyłby orszak w postaci psa i ewentualnie kotów .
Twój pomysł na bezsenność genialny.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gruszka_na_w... 23:00, 28 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Wyobraziłam sobie ten Twój orszak.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 08:50, 29 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11734
Haniu biorę sobie wszystkie rady i spostrzeżenia do serca i ogarniam bardziej moją dżunglę
W temacie bezsenności jestem wielkim laikiem, zasypiam koło 22 wstaję koło 6, choć wybudzam się, ale w trybie zoombie najdalsza wędrówka jest do łazienki
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Roocika 10:06, 29 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7950
ryska napisał(a)


Mój sposób sadzenia też jest do poprawki.
w Przypkach zobaczyłam świerzbnicę i krwiściągi mniej wybujałe za to obsypane kwieciem. To poskutkowało wyrwaniem wszystkich samosiejek bylin. Jeżówki wybujałe na metr na przodzie rabaty - zlikwidowane.
Kłosowce wyrwane.
Wycięłam też dorodne liście serduszki okazałej.
Trzcinniki krótkowłose najbardziej poszalały. Wsiały mi się nawet w róże i utworzyły takie kępy, że jedną lovely fairy musiałam wykopać, nożem porozcinać i znów posadzić. Wszystkie nadmiarowe trzcinniki usunęłam.
Pada deszcz więc moje przesadzanki usprawiedliwione.
Z przedogródka usunęłam bergenię spod rododendrona. W to miejsce dałam kępę tawułki Vision i Red i brunerę.
Kupiłam też dwie amsonie Blue Ice na przód rabaty.
Miejsce będzie jak usunę penstemony.
Wykopałam kilkanaście siewek stipy. Tu akurat mam chętną osobę i na bergenię też.
Zaczęłam też wycinać białą szałwię. Idą już nowe pędy od podstawy, pewnie przez wilgoć w ziemi.
Jak tak dalej pójdzie to będzie widać ziemię pomiędzy roślinami.


U mnie na razie się prawie nic nie sieje z wyjątkiem chwastów. Te mi się nasiewają w seslerii, strzela mnie nie powiem co... Już dwie w tym roku wykopywałam i czyściłam z mniszka a jeszcze kilka czeka w kolejce...
A przepraszam siewki tawuł japońskich w irdze mi się wysiały
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anda 10:12, 29 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33824
Czytam, ze podróż do ogrodu Dany dała Ci kopa do zmian Penstemony usuwasz całkowicie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ryska 10:21, 29 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11734
Roocika napisał(a)


U mnie na razie się prawie nic nie sieje z wyjątkiem chwastów. Te mi się nasiewają w seslerii, strzela mnie nie powiem co... Już dwie w tym roku wykopywałam i czyściłam z mniszka a jeszcze kilka czeka w kolejce...
A przepraszam siewki tawuł japońskich w irdze mi się wysiały

To chyba lepiej
Ja mam urodzaj siewek. Chyba glina wzmacniana kompostem własnym z bankiem nasion tak działa.
Tawuły też zaraz wytnę.
Chwasty mam ale w gąszczu bylin niewidoczne z daleka.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 10:28, 29 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11734
Anda napisał(a)
Czytam, ze podróż do ogrodu Dany dała Ci kopa do zmian Penstemony usuwasz całkowicie?

Tylko te które wsadziłam na przodzie rabaty, jedną solidną kępę.
A zmiany lubię ten kop był potrzebny. Róże najbardziej się ucieszą.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Anda 11:18, 29 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33824
Reniu, a jakie masz penstemony? Moje za bardzo się nie rozrastają. Muszę dosadzać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatorek 22:02, 29 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Renatko, piękną wycieczkę miałaś
Zdjęcia cudowne! ❤️, ogród zachwyca.

Nie mogę się już doczekać sierpnia
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
agapant 14:25, 30 cze 2023


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1325
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Będziesz robiła eksperyment w wysiewem tej werbeny?


Dziewczyny werbena jest super, mam ją od kilku lat. Wysiewa się jeszcze bardziej niż patagońska. mieszkam na Wschodzie Polski i zimuje też bardzo dobrze. Polecam
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies