Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kubusiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Kubusiowo

Joanka 17:24, 19 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Pozdrawiamy

____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
JulkAd 17:33, 19 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Gosi w skrzyneczkach warzywnik Ci się na pewno uda, tylko to w razie upałów też podlewać trzeba, a Wy w Kubusiowie raczej od czasu do czasu
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
agniecha973 18:54, 19 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Gosia,ja jeszcze też do tematu warzywnika. Na takiej zbitej ziemi trzeba cały czas pilnować, żeby ziemia była zruszona, bo inaczej właśnie jest tak jak pokazujesz. Robi się skorupa i korzeniom ciężko. W sumie po każdym podlewaniu powinnaś przelecieć ziemię motyczką. Wiem, że nierealne, ale taki jest ideał. Ja mam podobną ziemię i uprawiam warzywa na redlinach, jest o niebo lepiej, ale na płasko też można, tak robi moja teściowa, ale ona co tydzień na wiosnę motykuje, później jak już warzywa duże to można odpuścić.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Matka 21:13, 19 sie 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
a jaki masz plan na skrzynie?ja mojego m nie mogłam dzisiaj przekonać
____________________
U Matki
kaisog1 21:21, 19 sie 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Asia a to chyba ona na przetwory się nie nadaje Ale mówię Ci... ten zapach.... Dzięki za cudne zdjęcie Buziak

Asia (waska) nooooo A ja ta glinę własnoręcznie kopałam i kopie dalej

Ania zapach ma piękny ale i kształt płatków obłędny także zakupu nie żałuję Niestety ostatnia wichura jedna z nich złamała mi w punkcie szczepienia.... nie wiem czy z niej cos będzie

Julita my może nie za często ale Teść mój jest tam prawie cały czas także jest spoko

Agniecha wiem wiem..... i tak robiłam. Śmiali sie ze mnie, że bez przerwy z tymi dziabkami latam

Bogda nie bardzo rozumiem??? No zrobię skrzynie, zabezpiecze boki folią, deski machnę jakimś nieszkodliwym impregnatem i tyle





____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Matka 21:27, 19 sie 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
No właśnie mi o to chodzi, bo mój M mówi, że to tzra będzie frezować, impregnować bo się rozejdą po 2 sezonach...albo se taki płotek upletę jak Ty...z czego robiłaś?
____________________
U Matki
kaisog1 21:33, 19 sie 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A co Ci da taki płotek? Ja dech nie frezuję..... nie są nawet szlifowane... drewno nie jest materiałem trwałym ale chcąc oszczędzić sobie nieco pracy trza ponieść niestety koszty U nas wyszło to jakieś 200 zeta za drewno i kanciaki Wyjdzie mi z tego 10 skrzyń 2,50X1,30.

Płot plotę ze ściętych olch i jarzębin. Niestety idzie tego bardzo dużo i musze teraz lecieć chlopu z pastwiska trochę naciąć
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Joanka 21:38, 19 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Hihihi..... oprócz bylin złóż jeszcze zamówienie na witki, niech się każdy postara i płotek myk myk stanie
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
popcorn 21:44, 19 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Też mam glinę i nie motykuję. Sieję gęsto - jak jedne warzywa nie chcą rosnąć trudno, rosną te obok
W skrzyniach będzie lepiej pewnie, tyle że co z podlewaniem? Nie jesteście na miejscu w Kubusiowie ciągle, prawda?
powodzenia!!!
____________________
Mój nowy ogródek
kubi2000 22:09, 19 sie 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
ja jak w zeszłym roku zasiałam zbyt gęsto sałatę i rzodkiewkę, to mi nie wyrosła wcale. Niby takie proste, a jednak nie poszło mi i się zraziłam. Guła ze mnie i tyle, hehheh
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies