Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

Krakus 21:10, 21 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
kasiek napisał(a)
Rany a gdzie to w Krakowie jeszcze takie działki z pustymi plami dookoła?
Witam i pozdrawiam


witam..odpowiem Ci cytatem z kultowej komedii "..chodźmy na wschód...tam napewno jest cywilizacja.."
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 12:12, 22 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
waldek727 napisał(a)
Krakus.
Czy masz już w głowie sprecyzowany pomysł na swój przyszły ogród? Napisz nam jakie ogrody Ci się podobają i w jakim czułbyś się najlepiej. Oczywiście musisz również uwzględnić preferencje małżonki oraz przeznaczyć część ogrodu dla dzieci.
Wiedząc do jakiego stylu będziesz zmierzał łatwiej nam wszystkim będzie gawędzić o ogrodach przy okazji zbliżając się do obranego przez Ciebie celu.


no z określeniem jaki styl ogrodu chcę mieć to będzie trudno bo nie znam stylów najłatwiej to bym powiedział, że ogrodowiskowy. Na pewno nie będzie to jeden styl bo duza działka i chcę podzielić na jakieś strefy (linia rabat bardzo bardzo orientacyjna):

1. Przy wjeździe formalnie - raczej zimo zielono i wiosną pissardi będą kwitnąć. Troche trawek dorzucę jak Danusia sugerowała

2. tu "wejście" do ogrodu chce zrobić..taki busz

3. strefa rekreacyjno wypoczynkowa...mojej Ż podobają sie wiejskie ogrody więc dojście do wspólnego stanowiska będzie cieżkie.

Poniżej Fot co gdzie i jak 2 kratki=1m Tu wychodzi mało czytelnie ale przy planowaniu mniej więcej proporcje się przydają
____________________
Zielonym do góry...
kosolka 12:27, 22 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
W cieniu może powstac piękna rabata Przynajmniej ja lubię dużo roślin cieniolubnych Hosty (mnóstwo odmian!), hortensje bukietowe, azalie, rododendrony, parzydło lesne, paprocie, brunnery, konwalie, pluskwica, carexy, fiołki, przylaszczki, żurawki (no za nimi nie przepadam, ale jako jedna z niewielu ),kokoryczki, tawułki, berberysy, bez czarny, derenie, irgi, jasminowce, trzmieliny, pęcherznice.... Wymieniac jeszcze bym mogła
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Krakus 12:41, 22 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
kosolka napisał(a)
W cieniu może powstac piękna rabata Przynajmniej ja lubię dużo roślin cieniolubnych Hosty (mnóstwo odmian!), hortensje bukietowe, azalie, rododendrony, parzydło lesne, paprocie, brunnery, konwalie, pluskwica, carexy, fiołki, przylaszczki, żurawki (no za nimi nie przepadam, ale jako jedna z niewielu ),kokoryczki, tawułki, berberysy, bez czarny, derenie, irgi, jasminowce, trzmieliny, pęcherznice.... Wymieniac jeszcze bym mogła


hehe mnogość a mówią że od przybytku głowa nie boli i wiem że sporo jest cieniolubnych tylko żeby utrzymać formalny styl wejściowy to nie wiem co tma wsadzić...mam pomysła tam na RH-CW wzdłuż domu..i pewnie żurawki pod nimi lub runianka..tylko nie wiem co w poprzek podjazdu żęby nawiązywało do tego co już jest i RH co raczej będą
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 12:55, 23 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Wrzucę o co mi chodziło w poście wyżej...

____________________
Zielonym do góry...
Benia 20:39, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251


Witam, ponieważ tak mi się brzózki w ogrodzie też marzą czy mogę zapytać czy one same będą rosły czy będą może mieć jakieś towarzystwo?
____________________
Benia 20:39, 25 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251


Witam, ponieważ tak mi się brzózki w ogrodzie też marzą czy mogę zapytać czy one same będą rosły czy będą może mieć jakieś towarzystwo?
____________________
Krakus 22:38, 25 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Benia napisał(a)


Witam, ponieważ tak mi się brzózki w ogrodzie też marzą czy mogę zapytać czy one same będą rosły czy będą może mieć jakieś towarzystwo?


Witaj,

te wzdłuż drogi na razie same a przed nimi planuje serby...mam tam teraz posadzone swierki ale coś u mnie chorują i nie wiem czemu...w kacie gdzie na razie pustka to będzie kącik typowo brzozowo ogrodowiskowy...brzozy+traw+berberysy może wrzosowisko jak w ogrodzie z lustrem...

też widziałem kiedyś fajny pomyssł na szpaler brzóz a w nogach cały pas lawendy pieknie wyglądało..brzoza pijus więc dla lawendy też spoko...ale 50 m lawendy to ....
____________________
Zielonym do góry...
Kasial 08:42, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Brzozy i lawenda! To musi być piękny widok i zapach
Też chciałam brzozy ale moje druga połowa coś nie bardzo, poza tym zaraz pod lasem, za ogrodzeniem mam ich dużo, więc jest sukces połowiczny
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Krakus 09:45, 26 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Kasial napisał(a)
Brzozy i lawenda! To musi być piękny widok i zapach
Też chciałam brzozy ale moje druga połowa coś nie bardzo, poza tym zaraz pod lasem, za ogrodzeniem mam ich dużo, więc jest sukces połowiczny


tzw zapożyczone tło też dobrze mieć bo za darmo i miejsca nie zajmuje na działce
____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies