Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Borbetka 09:55, 27 kwi 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wiaan - z Hicksi będzie ciężko, lepszy zwykły taxus baccata na stożek.
Niskie żywopłoty to Hilli, monnicca - wybierz najwolniej rosnący, ale rozstaw dość gęsty, zależy jakie krzaczki kupisz. Jak bym posadziła tak, żeby skrajne gałązki krzaczków się stykały.
____________________
borówcowy wizytowka
Martka 11:11, 27 kwi 2020


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nie wiem, jaka to odmiana, taki egzemplarz mam w ogrodzie, czy macie jakąś konepcję na jego docelowy kształt? Nie mam w takich kwestiach wyobraźni...
dzika_roza 15:54, 28 kwi 2020


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
jaki cis wybrać żeby go ciąć na blok 30x60 wysokość ok. 2 metry?
kiedyś pytałam już o coś podobnego, skończyło się na pytaniu...
propozycja była Wojtek lub Robusta...
teraz chciałabym sobie zasłonić od drogi sąsiada i myślę o takich blokach prostokątnych między miskantami...
i jeśli któryś z nich to ile sadzonek na taki blok?



zastanawiam się czy dać taki wąski blok tutaj, za hortensjami VF:
(ostatecznie mogę przesadzić hortensje, wtedy taki blok cisowy mógłby być np 50x50)



help...
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
mmonnicca_mK 22:18, 28 kwi 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Borbetka napisał(a)
Wiaan - z Hicksi będzie ciężko, lepszy zwykły taxus baccata na stożek.
Niskie żywopłoty to Hilli, monnicca - wybierz najwolniej rosnący, ale rozstaw dość gęsty, zależy jakie krzaczki kupisz. Jak bym posadziła tak, żeby skrajne gałązki krzaczków się stykały.

Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!!!
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
kasia_c 10:06, 29 kwi 2020

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Czy myślicie, że z cisa Hicksi uda się zrobić małe kostki? Kupiłam na przegrodę, wysadziłam i trochę przeszacowałam.Zostało mi z 10 sztuk i myślę, czy na rabatę na kostki formowane nie posadzić. Myślicie że da radę, czy powinien być zwykły baccata?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Wiaan 11:55, 29 kwi 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Borbetka napisał(a)
Wiaan - z Hicksi będzie ciężko, lepszy zwykły taxus baccata na stożek.
Niskie żywopłoty to Hilli, monnicca - wybierz najwolniej rosnący, ale rozstaw dość gęsty, zależy jakie krzaczki kupisz. Jak bym posadziła tak, żeby skrajne gałązki krzaczków się stykały.

Dziękuję widzę że ktoś zapytał czy można zrobić kostkę z hicksi , co o tym myślisz? albo mniejsze kulki, ładnie mam rozgałęzione u dołu i mnie także kilka sztuk pozostało.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olina 19:32, 29 kwi 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 6
Czy nawóz dolistny Pinivit do iglaków na pewno nadaje się do cisów? Na opakowaniu jest napisane tuje, cisy, jałowce...... Pytam bo wcześniej w tym wątku padło parę razy, że dla cisów nie nadaje się nawóz który nadaje się do tui.
Nie wiem czy chodziło o nawóz doglebowy czy również dolistny?
mmonnicca_mK 09:27, 02 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Czy ktoś z Was ma może cisa Tymon? Czy on pozostaje taki limonkowy cały sezon czy tylko młode przyrosty są takie żółtozielone? Myślicie, że nada się na niską obwódkę?
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
Atomek44 20:03, 10 maj 2020

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 58
Dziś odkryłem, że zaproszone do mojego ogrodu (poprzez wywieszenie budki lęgowej typu A1) sikorki modraszki są naturalnym wrogiem misecznika cisowca.
Dlatego polecam posiadaczom cisów właśnie tę metodę walki z tymi szkodnikami. Oczywiście w tym roku o żadnych opryskach chemią w ogrodzie mowy być nie może.
Spójrzcie na zdjęcia. Na 100% modraszka ma w dziobie misecznika. Ciągle sikorki buszują w cisach, a przecież nie robiłby tego, gdyby nie było tam dla nich jedzonka




Dla niedowiarków zbliżenie (ta kropka wyżej to mocowanie blaszki przeciwko dzięciołowi):


Jak wychodziła, zerknęła na mnie i mój hałaśliwy aparat

Wani 20:45, 10 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Atomek dziękuję że się podzieliłeś spostrzeżeniami - spróbuję zaprosić do siebie sikorki
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies