Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 23:26, 13 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Reniu, roślinny ekran był już zrobiony na chwilę i mi się nie podobało. Równo ze ścianą żółtego budynku jest wylana posadzka pod tą dużą wiatą i nie można jej ruszyć więc cokolwiek posadzę to zawsze będzie taki luk na beton. Pokażę na zdjęciu. Cyprysy są za gęsto, wiem i za bardzo w lewo, wiem. Ale jak widać po prawej stronie - jednego zasymulowaliśmy w donicy bo tam właśnie zaczyna się beton i brzydka dziura powstała



Patrzymy na to z każdej perspektywy, i z tarasu i od strony wjazdu czyli głównego wejścia na podwórko i z perspektywy huśtawki też to widać choć już mniej bo teren idzie pod górkę
Ale razi mnie to strasznie
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 01:06, 14 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Na dobranoc taki kwiatek zostawiam



Miłych snów
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Juzia 08:48, 14 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38863
A jakąś ściankę postawić i bluszczem niech zarasta?
Albo faktycznie taki słup z tujki.. już przecież masz słupy
Albo drzewo....kolumnowe jakieś.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Ewkakonewka 09:07, 14 lip 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
A ściankę jaką wysoką wymyśliłaś sobie?
Wydaje mi się, że fajnie by było jednak w zielone iść tam.
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
07_Rene 09:48, 14 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Jak tam masz beton to ciężko będzie cokolwiek posadzić.

Jeżeli ekran to też myślała o takim słupie z brabanta jak już masz. A kolorystycznie wpisał by sie w zieleń przy bramie. One się szeroko rozrastają, może by się udało wsadzić w grunt i żeby dorósł do ściany? Ale z przodu nie mógłby wystawać przed rabatę, tak jak te ceprysy na zdjęciu.


Cięzka sprawa, bo technicznie to najłatwiej byłoby tam murek postawić, ale ja tam murku jakoś nie widzę.

W sumie drzewa, nawet kolumnowego też nie za bardzo.

A jakbyć tam jakąś pergolę na nowo zrobić... z powojnikami? pisałaś że była i Ci sie nie podobało.... nie wiem

Będę jeszcze mysleć.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Juzia 09:50, 14 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38863
Noooo ciężko...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
07_Rene 09:58, 14 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Ola, a ten budynek co chcesz zasłanic to jest Wasz? A może by go po prostu obielić? Zachowałabyś śródziemnomorski klimat
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 12:14, 14 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Dziewczyny, myślałam o czymś w ten deseń :




ale już sama nie wiem czy taka betonowa ścianka pasowałby do reszty ? Ścianka miałaby kolor budynku, wysokość może mniejsza? no niewiem. Na rabacie czosnki, rozchodniki itp.

Budynek z tyłu planujemy własnie przemalować na biało choć ostatnio zrodził się plan by składować tam drewno do kominka.
Nie tak bardzo ściana magazynu mnie irytuje co ogólny luk pod tę wiatę i na beton.
Z perspektywy wjazdu jest dość "głęboko" widoczny

A co myślicie o takim gazonie drewnianym jak wczoraj u Tessi zobaczyłam. Pasowałby jako tło rabaty??


____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Juzia 12:18, 14 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38863
O własnie... a zrobić mini drewutnię, ale przy samej ścianie, tam na końcu???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
babka 12:31, 14 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Juziu, własnie tam na końcu pod ścianą ma być drewno składowane ale co zrobić tu wcześniej? Te ażury w masie i betonowa podłoga dalej jest naprawdę ohydna. To co wyrysowałam do bani jednak ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies