Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

07_Rene 23:25, 12 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)

Nic ciekawego, uwierz ale liczę, że przyjdziesz ... i zasypiesz mnie pomysłami


Pomysły to może jakies wykrzesam, ale czy one dobre będą... oto jest pytanie?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
leon60 08:44, 13 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Słupy tujowe bardzo mi się podobają, pokaż kiedyś nocą
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Juzia 09:00, 13 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38863
Oj w końcu fotek duuużo!!!
Super
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ewa004 09:34, 13 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
i jest super
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
eda 12:15, 13 lip 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
babka napisał(a)







Olcia ale ślicznie juki wystrzeliły hortka cieszy i inne też widziałam prześlicznie i zieleń jaka żywa
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
malkul 12:23, 13 lip 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
babka napisał(a)
Słupy podświetlone rannymi promieniami słońca. Najciekawiej jednak wyglądają oświetlone nocą



[


Świetny pomysł
Pięknieje Twój ogród bardzo.
Wystarczy poświęcić czasu i nowości parę dodać a zmiany są kolosalne.
Kolejny przykład na to że :bez pracy nei ma kołaczy".
Bardzo serdecznei Cię pozdrawiam
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Cleo 12:33, 13 lip 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Piękna hortensja ta różowa. Taka fajna kula z niej. Te brabanty musisz mieć bardzo gęste. Świetnie wyglądają.
Jako, że ja uciekam od brazow, to bym rozjasnila schody. No ale to moje zboczenie
____________________
Marzenia do spełnienia
07_Rene 15:35, 13 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Olu, wykukałam za bujanką, winobluszcz na ścianie. Tniesz go jakoś, czy czepiasz? Bo u mnie jakoś nie chce się sam wspinać. Podobnie bluszcz
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
waldek727 15:54, 13 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
babka napisał(a)

Waldku bardzo Ci dziękuję za pouczający wykład. Czyli jest dokładnie tak jak myślałam, nawóz do zwrotu Mam jeszcze Rosahumus, czy ewentualnie mogę go użyć na trawnik czy tego zabiegu też nie polecasz na tym etapie?
Trawniczek ładnie się zagęszcza, zieloniutki jest, miodzio. Bardzo mnie to cieszy i oby ten stan się utrzymał długo, długo Pozdrawiam

Olu.
Napisz jaki zakupiłaś nawóz i jaki ma skład chemiczny. Być może przyda się jesienią lub na wiosnę i nie musisz zwracać go do sklepu. W sprzedaży są ręczne rozsiewacze nawozów które polecam stosować przy małym aerale trawnika.
Co do rosahumusu to nie jest to nawóz tylko tzw kondycjoner gleby. Kwasy humusowe i fulwowe sprzyjają powstawaniu gruzełkowatej struktury gleby, oraz są niezbędne w procesach życiowych mikroorganizmów. Możesz go stosować zawsze i to nie tylko na trawnik, ale na całą ozdobną część ogrodu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
babka 20:42, 13 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
07_Rene napisał(a)


Pomysły to może jakies wykrzesam, ale czy one dobre będą... oto jest pytanie?

Masz dobre pomysły, liczę na Ciebie

leon60 napisał(a)
Słupy tujowe bardzo mi się podobają, pokaż kiedyś nocą

Narazie temperatury nie sprzyjają nocnym biesiadom i nie wiem jak z moimi umiejętnościami fotograficznymi przy nocnym oświetleniu ale postaram się

Juzia napisał(a)
Oj w końcu fotek duuużo!!!
Super

no coś ty ? zawsze dużo tylko wciąż to samo

ewa004 napisał(a)
i jest super

Mówisz ?

eda napisał(a)

Olcia ale ślicznie juki wystrzeliły hortka cieszy i inne też widziałam prześlicznie i zieleń jaka żywa

W porównaniu z Twoimi pięknościami moje to mały pikuś ale cieszą mnie i te wyskropki tym bardziej, że tak niewiele mam roślin

malkul napisał(a)


Świetny pomysł
Pięknieje Twój ogród bardzo.
Wystarczy poświęcić czasu i nowości parę dodać a zmiany są kolosalne.
Kolejny przykład na to że :bez pracy nei ma kołaczy".
Bardzo serdecznei Cię pozdrawiam


Bardzo miło mi czytać takie pochwały Cieszę się, że Ci się podoba to co udało mi się w ogrodzie zrobić bo to był naprawdę kawał ciężkiej pracy i wyrzeczeń. Zresztą komu ja to mówię, sama najlepiej wiesz jak to jest kiedy wszystko robi się własnymi rękami Buźka :*

Cleo napisał(a)
Piękna hortensja ta różowa. Taka fajna kula z niej. Te brabanty musisz mieć bardzo gęste. Świetnie wyglądają.
Jako, że ja uciekam od brazow, to bym rozjasnila schody. No ale to moje zboczenie


Sama chętnie bym je przemalowała ale ciężko mi mojego mena przekonać. Dziś usłyszałam że "może za rok" jest nadzieja
Tylko problem w tym, że jeśli inny kolor to jaki? no i tak ciemny kolor ciężko będzie zmienić bejcą, wtedy tylko emalia a to oznacza malowanko co rok :/
A brabanty dopiero się zageszczają, mało były wcześniej przycinane więc są jednak łyse miejsca

07_Rene napisał(a)
Olu, wykukałam za bujanką, winobluszcz na ścianie. Tniesz go jakoś, czy czepiasz? Bo u mnie jakoś nie chce się sam wspinać. Podobnie bluszcz

Renatko, to winobluszcz trójklapowy, bardzo mocno się czepia wszelkiego podłoża. Musisz mieć pewnie pięcioklapowy, ten nachętniej się wije wokół podpór np siatki. Na bardzo nierównej powierzchni daje radę ale otynkowana ściana to już dla niego wielkie wyzwanie. Tak samo bluszcz, ten, który u mnie rośnie sam się wspina ale wiem, że są takie które raczej się płożą. Poza tym świetnie się ukorzenia. Nie wybierasz się nad morze ?

waldek727 napisał(a)

Olu.
Napisz jaki zakupiłaś nawóz i jaki ma skład chemiczny. Być może przyda się jesienią lub na wiosnę i nie musisz zwracać go do sklepu. W sprzedaży są ręczne rozsiewacze nawozów które polecam stosować przy małym aerale trawnika.

Zakupiony nawóz to Florovit, na domiar złego (dopiero teraz, kiedy zadałeś pytanie) przeczytałam na opakowaniu że Żon kupił do trawników z mchem....
Ze zwrotem lub wymianą problemów nie będzie ale skoro mówiesz, ze może się nadać to już cytuję:
Skład nawozu:
NAWÓZ WE Nawóz NPK (MgO + SO3) 16,0 – 5,2 – 5,2 (3,0 + 26,0) z żelazem.

16,0% (N) azot całkowity; 4,7% (N) azot azotanowy; 11,3% (N) azot amonowy; 5,2% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie; 3,4% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie; 5,2% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie; 3,0% (MgO) tlenek magnezu całkowity; 26,0% (SO3) trójtlenek siarki całkowity; 4,0% (Fe) żelazo całkowite.

Zauważyłam, ze trawnik już nie jest jednolicie zielony, pojawiły się miejsca z lekko żółtawym odcieniem. Może rzeczywiście czegoś mu brakuje? Polałam roztworem z uniwersalnym florowitem ale po chwili spadł deszcz więc wszystko poooszło ...
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies