Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zielonej aptece

Pokaż wątki Pokaż posty

W zielonej aptece

ElzbietaFranka 12:34, 03 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Filomena co z Tobą.

Wszystkiego dobrego w 2018 roku. Zdrowia i szczęścia.
Pozdrawiam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Filomena 08:08, 15 sty 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Nowy rok, czasem za szybko płynie czas.
Wszystkim zakręconym ogrodowo życzę udanego nowego tegorocznego sezonu!
Katko -
szczeć bardzo się sieje a rozety potrafią zagłuszyć rośliny obok - uważajmy więc. Dzięki za chęć podarowania nasion kłosowca. Dostałam od Agaty z ogrodu w cieniu brzozy, rzeczywiście kwitł a czy się wysieje? - zobaczymy, zebrałam też nasiona. Jakby co to wiem gdzie po nie znów zapukać
Kwitnie mi teraz kalina Farrei la la la jaka jestem zadowolona!- zakwitła przed Bożym Narodzeniem

Aniu -
hortensji mam sporo, część nie kwitła, ale w tym roku je zabezpieczyłam innowacyjną osłoną - workami jutowymi

Jona -
nie zaglądałam tu bardzo długo, zima sprawia, że się hibernuję w świecie forumowym choć w moim ogrodzie coś tam zawsze kwitnie - ciemiernik od Vity

Elu -
to już wiesz co u mnie - zimowy ogród z kwiatami

Powyżej ciemiernik cuchnący - jestem tą rośliną zachwycona, jest bardzo ozdobna przez okrągły rok.
____________________
Filomena-w zielonej aptece
anabuko1 16:59, 15 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Ale piękne te ciemierniki masz.
Cuchnącego nie mam.Ale jak widać u ciebie ładny ma krzaczorek.Lądniusi, ciekawy.
Zapisałam go sobie.
U mnie też kwitnie taki biały.Ale coś cieszy
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gruszka_na_w... 19:46, 15 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mam nadzieję, że ten wpis to nie było tylko chwilowe przebudzenie ze snu zimowego i pozwolisz nam częściej cieszyć się wiadomościami ze swojego ogrodu.
Wszystkiego dobrego, nie tylko w ogrodzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 12:26, 16 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wreszcie zrozumiałam Twoją nazwę wątku - tyciutko jak w aptece hehe.
Za to lekarstwo podziałało - ta kalina ach dumam nad nią mam taką małą December i tez coś tam się różowi al ona młoda bo kupiłam w listopadzie.
Ciemiernik cuchnący u Ciebie bardzo okazały - chyba bardziej teraz cieszy niż te odmianowe w kwietniu. Mam ale tez malutki i w cieniu może za dużym - czekam na kwitnienie.
Nie zapomnij nam od czasu do czasu jakieś lekarstwko zaaplikować .

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Filomena 18:28, 16 sty 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373


Ciemierników cuchnących mam tam trochę w różnych miejscach. Nagromadziłam ich przez kilka sezonów z pobliskiego sąsiedzkiego gruzowiska! Pięknie się sieją więc za kilka lat liczę na ich swoje własne łany.
Z hortensjami, szczególnie Kyushu pięknie się prezentują latem ( żałuję, nie mam lepszego zdjęcia - widać soczyste liście w nóżkach hortensji) jesienią późną jesienią Obecnie tak to zestawienie wygląda - ciemierniki szykują się do kwitnienia
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 18:34, 16 sty 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
A tak wyglądały kłosowce z nasion od Agaty, o których wspomniałam wcześniej
Jak ja tęsknię za takimi widokami.....
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 18:40, 16 sty 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mam nadzieję, że ten wpis to nie było tylko chwilowe przebudzenie ze snu zimowego i pozwolisz nam częściej cieszyć się wiadomościami ze swojego ogrodu.
Wszystkiego dobrego, nie tylko w ogrodzie. ]



wydaje się to jednak dosyć trudne
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 18:44, 16 sty 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
mira napisał(a)
Wreszcie zrozumiałam Twoją nazwę wątku - tyciutko jak w aptece hehe.
Za to lekarstwo podziałało - ta kalina ach dumam nad nią mam taką małą December i tez coś tam się różowi al ona młoda bo kupiłam w listopadzie.
Ciemiernik cuchnący u Ciebie bardzo okazały - chyba bardziej teraz cieszy niż te odmianowe w kwietniu. Mam ale tez malutki i w cieniu może za dużym - czekam na kwitnienie.
Nie zapomnij nam od czasu do czasu jakieś lekarstwko zaaplikować .

pozdrawiam



duży cień rzeczywiście jest problemem - lecz do pokonania
____________________
Filomena-w zielonej aptece
katel 22:05, 16 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Kłosowiec przepiękny a ciemiernika cuchnącego i ja sobie posadziłam jesienią, teraz jeszcze na korsykańskiego będę polowała.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies