Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w duszy mi gra...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w duszy mi gra...

gardney 17:20, 30 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
zakupiłam rośliny wg projektu Danusi, jak przyjdą będę przesadzać wszystko, poza tym dopracowuję tyły za domem - musiałam poszerzyć rabatę z tujami bo była bardzo wąska, dziś poszerzyłam tak z 30 m długości Mam nadzieję że jutro skończę. MAm w planach wyrwać darń z miejsca gdzie będzie warzywnik, więc hmmmm... dużo roboty mnie czeka. Coś tam robię tylko mój wątek umiera zresztą tak jak podejrzewałam
Postanowiłam że w zimę zaplanuję tyły za domem.
Tak działam -zdjęcie mikroskopijne no cóż -komórka...
tam na lewo tuż przed drzewkami będzie warzywnik
Tak kombinuję skąd by tu wziąć jakiś obornik, mogłabym mieć świński ale się chyba nie nadaje pod warzywa
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
19:16, 30 wrz 2014
Ale to jest kawał! Powiem Ci, że ja zrywałam darń przez cały swój urlop. Żmudna robota i jej efekty mało widowiskowe. Na pewno teraz jeszcze dokładniej (i może głębiej?) usuwałabym różne korzonki i kłącza. Wydawało mi się, że jest czysta ziemia, zero śmieci. To jest nie do wiary, jak z kilkumilimetrowego szczątka korzenia odrasta megachwaścior. Co do różnych oborników i nawozów, to chyba warto spytać Waldka.
A kiedy będziesz sadzić? Teraz czy na wiosnę? Mój wątek też umiera (a raczej nigdy nie żył), Twój ruszy jak będziesz sadzić.
popcorn 19:34, 30 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gardney, super robota!! Obornik pod warzywa świński też może być! Załatw teraz, jesienią, niech poleże do wiosny - od razu możesz teraz przekopać, albo poczekać na wiosnę i wtedy to zrobić.
Warzywnik między drzewkami będzie ok, póki drzewka nie podrosną, bo wtedy zabiorą całe słoneczko i wodę z opadów:/
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
gardney 21:00, 30 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
popcarol serio świński może być? To dam go bo mam że tak powiem ekologiczny - od świnki zdrowo karmionej i to jeszcze przekompostowany - rok leżał. Niektórzy twierdzą że świński za ostry do warzyw.
Warzywnik będzie przed drzewkami, nie tam w ich obrębie, chciałabym takie cztery obkancikowane pólka, chciałam też kiedyś może kupić szklarnię... Ale to w sferze marzeń na razie
lwie tak ja wiem co to milimetrowy korzonek perzu... nawiezioną mam ziemię z perzem to się teraz morduję. Kupiłam widły amerykańskie i nimi działam, dużo można jeszcze wybrać dzięki nim po takim kopaniu i wyciąganiu.
A co do wątków, nasze są młode i się nie rozkręciły, myślę że trochę zachodu trzeba włożyć żeby taki wątek żył. A ja na razie dogorywam ze zmęczenia tym sezonem a jeszcze tyle mam w planach...
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 21:16, 30 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
te roślinki od Danusi w przyszłym tygodniu pewnie jak przyjdą roślinki - na razie zaplanowałam powsadzać graby i buki, powsadzam też ciski tak żeby zrobić taki dwustopniowy ekran cisowy od strony siatki tak będzie to wyglądać
to szare to wyższe piętro ekranu to niebieskie to niższe, tam gdzie będą hortki (1) nie będzie tego niższego piętra ale potem pod bukami i grabami (2 i 3) będzie ono znowu i będzie przeplatać pnie drzew. MArzy mi się coś takiego - chodzi mi o kształt drzew mniej więcej
i żeby były ubrane w kołnierzyki z cisa
we wnęce czyli po murku pnie się bluszcz więc będzie to mniej więcej podobnie a imurek będzie zasłonięty. Taką mam wizję no i chyba jednak muszę iść w ogród bardziej geometryczny. Tak sobie chodziłam i chodziłam po ogrodzie i doszłam do tego wniosku że to będzie bardziej pasować do domu, zaufam doświadczeniu szefowej
4 to ambrowiec ale kolumnowy i tu mam problem gdzie ja takie cuś dostanę...
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Toszka 21:26, 30 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tamte drzewa sa ewidentnie strzyżone. Plany ambitne
będę podglądać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
gardney 21:48, 30 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witaj Toszko, zapraszam!
tak one są strzyżone, a ile wyjdzie z moich ambitnych planów to się okaże, bo plany ambitne a tylko mój czas jakoś niezbyt gumiasty
te graby i buki chciiałabym prowadzić niezbyt wysoko, jeśli nie będę nadążać ze strzyżeniem to je puszczę wolno ale raczej będę się dążyć do takiego kształtu bo jest jak dla mnie genialny
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
21:54, 30 wrz 2014
Magda, a w jakim rejonie PL mieszkasz? Uciekło mi.
gardney 21:56, 30 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Olesno - opolskie
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 21:58, 30 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753

____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies