Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w duszy mi gra...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w duszy mi gra...

gardney 12:12, 10 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Hmmm Monia kombinujesz ostro Jakieś zdjęcia mi tu wklej, pokaż jak się mają różyczki jak masz ochotę Słyszałam że piesio lepiej? Zdrów już?
Siewki werbeny mam nadzieję że ruszą z kopyta na słoneczku bo teraz wstawiam na dwór, to słońca więcej niż w mieszkaniu. Siewki werbeny wyglądają jak pokrzywa z różową łodyżką, takie masz?
Perz... nie wiem czy z nim wygram, też lubię nawet go wygrzebywać ale nie z korzeni innych roślin, bo to już jest męczące...
Manaleno dziękuję za przemiłe slowa, jednak wydaje mi się że mój ogród nie dorasta do pięt twojemu, weszlam na chwilkę do Ciebie i było wow
Odpowiedź zamieściłam w chwastach, to nie żaden preparat, tylko wybieranie ręczne i nawóz saletrzany
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
LewOgrodowy 14:28, 10 maj 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Dziękuję, piesek już prawie wrócił do formy. Tylko wygolona sierść na całym boku odrośnie to będzie ok (miał tam ogromnego krwiaka, widać jak blednie).
Siewki werbeny - no tak wyglądają pokrzywowo, zaróżowione też są.
Róże - na razie dopiero ładnie się ulistniły, jak zakwitną to podeślę Ci fotki.
Wczoraj kupiłam 5 cisów fastigiata, posadziłam za hortensjami. Z kolei przy siatce wzdłuż drogi zaczęłam sadzić rzędem bukszpany, spróbuję stworzyć niski żywopłot.
W ostatnim tygodniu wszystko bujnęło, było ciepło w dzień i nocami, dziś zimno, siąpi mżawka. Tulipany jeszcze kwitną, czosnki gladiatory już pękają. Śliczne to.
Zauważyłam, że na 1 hortensji zaczynają się zwijać listki, szukam co to może być.
____________________
Monika
gardney 22:00, 10 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
To pewnie masz werbenę
Ciekawa jestem jak wygląda teraz twój ogród aaa i masz czosnki, kurczę będę musiała się skusić kiedyś na gladiatory, próbuje sobie wyobrazić to miejsce i przypomnieć czyli pomiędzy hortkami a murem masz cisy? A posadziałaś tam też miskanty czy się nie zdecydowałaś bo mi to umknęło...

A tak na marginesie Miałam wkleić zdjęcia truskaw teraz mi się wspomniało... Skleroza mnie dopadła.
Wczoraj kopałam i już końcowo wyrównywałam glebę, teraz będę sadzić roślinki, mają w tym tygodniu przyjść choiny yeddeloh, ale na drzewka mi już chyba funduszy nie starczy. No cóż będę zbierać dalej.
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Olili 22:11, 10 maj 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Jeszcze siedzę
A choiny zamawiałaś w necie?
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
LewOgrodowy 23:39, 10 maj 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Tak, miskanty mam 2, pomiędzy trzema hortensjami H-M-H-M-H. Swego czasu w moim wątku rozkminiało parę osób, jak lepiej to posadzić - za, przed, czy pomiędzy. Cisy poszły za hortensje, tworzą jedną linię z modrzewiem na pniu i on mi teraz tam nie gra.
Ale masz pamięć, szok.
Teraz jest więcej nasadzone, ale brak wysokości. Posadziłabym wzdłuż siatki od strony sąsiada jakieś może pienne, kuliste formy, ale przeraża mnie, jak te korony staną się potem ogromne.
____________________
Monika
Manalena 23:44, 11 maj 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162

Manaleno dziękuję za przemiłe slowa, jednak wydaje mi się że mój ogród nie dorasta do pięt twojemu, weszlam na chwilkę do Ciebie i było wow
Odpowiedź zamieściłam w chwastach, to nie żaden preparat, tylko wybieranie ręczne i nawóz saletrzany


Dzięki za miłe słowa! To bardzo budujące
Czy stosowałaś tą saletrę wapniową na koniczynę? Z jakim efektem?
____________________
Ogród dla zapracowanych
07_Rene 16:15, 14 maj 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Manalena napisał(a)
Witam
Na początku smiem stwierdzic,że masz przepiekny ogród!!!! Bardzo miło sie po nim spaceruje!
W temacie Chwasty w trawniku, napisałaś o eko preparacie na koniczynę- pisali o tym Mazan i Waldek. Próbuję odnależć szczegółowe informację na ten temat,ale niestety nie moge go namierzyć. Będę ogromnie wdzięczna jak mi podpowiesz gdzie to moge odnależć i przeczytać!



Chętnie się podłącze do pytania, bo też mam sporo kończyny w trawniku
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
gardney 22:47, 14 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
LewOgrodowy napisał(a)
Tak, miskanty mam 2, pomiędzy trzema hortensjami H-M-H-M-H. Swego czasu w moim wątku rozkminiało parę osób, jak lepiej to posadzić - za, przed, czy pomiędzy. Cisy poszły za hortensje, tworzą jedną linię z modrzewiem na pniu i on mi teraz tam nie gra.
Ale masz pamięć, szok.
Teraz jest więcej nasadzone, ale brak wysokości. Posadziłabym wzdłuż siatki od strony sąsiada jakieś może pienne, kuliste formy, ale przeraża mnie, jak te korony staną się potem ogromne.


Monia hortensjo-miskantowe pole wyobrażam sobie resztę ciężko mi załapać Pamiętam bo coś tam próbowałam wymyślić, takiej pamięci dobrej to ja nie mam. Wzdłuż siatki i niewielkie na przyszłość to umbraculifery są dobre i są tak wysokie, na jaką wysokość szczepione.
Ja się zastanawiam teraz nad ładnym bordowym drzewem, Doły mam wymyślone ale na drzewo nie umiem się zdecydować, boję się drzew bo to odpowiedzialna decyzja gdzie jakie drzewo...

Manalena i Reniu, nie nie stosowałam saletry. Nie chcę pozbywać się koniczyny, polubiłam ją. W sprawie skuteczności nawozu saletrzanego może Mazan się wypowie, spróbujcie wysłać pw do niego, na pewno pomoże

Dziś przyszly trzy pomponelle i trzy choiny jeddeloh i poszalałam w ogródku zznów z sadzeniem i przesadzaniem moich biednych żurawek które przenoszę i dzielę wte i wewte hihi zdjęcia za jakiś czas zamieszczę. Jutro postaram się poprzesadzać hortensje i obsadzić skrzyneczki bakopą - pierwszy raz mam różową.
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Olili 14:16, 15 maj 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Różowa bakopa ?! Musi być super ,do tej pory kojarzyłam tylko białą..
Oj jakby u mnie w ogrodniczym się pojawiła to chyba zamieszkałaby w jakiejś donicy, choć w tym roku miałam plan by nie sadzić NIC do donic z uwagi na moje siły ,bo i bez nich nie ogarniam swojej przestrzeni.

Gdzie kupowałaś choiny jeddeloh?

A co do motta to najbardziej podoba mi się ta część "popraw koronę"
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
LewOgrodowy 19:01, 15 maj 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Padłaś? Poleż! Zasłużyłaś księżniczko!
____________________
Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies