Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Katkak 21:49, 04 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
witaj, właśnie wrzucam u siebie zdjęcia klona, o które kiedyś prosiłeś. Sorry, że dopiero dziś .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 21:55, 04 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
za szybki jesteś po prostu . wrzuciłam 4 foty klona dopierusieńko
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
bql3 22:05, 04 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Kasiu - bardzo, bardzo dziękuję - czekałem na nie z utęsknieniem
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Katkak 22:10, 04 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
bql3 napisał(a)
Kasiu - bardzo, bardzo dziękuję - czekałem na nie z utęsknieniem

proszę bardzo. Głupio, że musiałeś czekać .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:08, 05 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Ponieważ Ty specjalista od klonów to przybiegłam z pytaniem. Mam, a w zasadzie juz chyba miałam klona ussuryjskiego jakieś 3-4 lata, tej wiosny drzewko, które było bardzo ładne nie chorujące po zimie sie nie obudziło mimo, że zimy prawie nie było bo najniższa temp -9 stopni u nas było.
Od wsadzenia nie przesadzany. Jak drapie kore to zielone pod spodem widzę( dwa tygodnie temu nie wiem jak dzisiaj) ale dziś go ogladałam i nadal nic, raczej spisany na straty, tylko co się mogło stać??? Sprawdzałam ziemi sie trzyma dość mocno więc raczej korzeni nic mu nie zjadło.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bql3 12:12, 06 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Sylwia,
kurcze, z tym "specjalistą" to przesadziłaś - bo wpędzasz mnie z tym porównaniem w ogromne zakłopotanie a ja wiem, że daleko mi do tego tytułu.
A z tym klonem co Ci na wiosnę się nie obudził - przyczyna być może tkwi w tym że posiadasz lekką glebę, która no co tu dużo mówić nie potrafi utrzymać wilgoci na odpowiednim poziomie. I zdarza się, że w warunkach zimowych gdzie przekonani jesteśmy iż wody jest pod dostatkiem ze względu na dość dużą ilość opadów - a jednak niskie temperatury i częste zimowe wiatry mają tendencję do wysuszania nam gleby i roślin, które mamy posadzone w danym miejscu.
No klony są bardzo czułe na długoterminowy brak wody a zimowe wiatry nie zawsze są wilgocią nasycone - bo jak wiesz są też wiatry mroźne a zarazem suche (wschodnie) kontynentalne.
Mam znajomego który też zbiera klony i posadził ich parę odmian w ogrodzie - to mówił mi że w dziwny sposób stracił parę egzemplarzy. I też jak u Ciebie: nić mu nie zjadło ich,był brak też oznak jakiejkolwiek zarazy no i po czasie połapał się co było tak naprawdę przyczyną że mu klony na wiosnę nie odbijały. A klony również jak Ty posiadał wkopane w grunt parę sezonów i nie przesadzał żadnego z nich.
Być może wyda się to śmieszne ale od tamtej pory chodził i sprawdzał zimą czy nie mają sucho - no i okazało się że tak. Rodzaj gleby lekkiej plus warunki jakie posiadał, częste wiatry - bo ma teren ogrodu nie osłonięty było przyczyną. Od tamtej pory w okresie zimowym kontroluje już wilgotność gleby w miejscach gdzie ma posadzone klony.
Dodam, że dobrym też i skutecznym rozwiązaniem tutaj może być przy kolejnym zasadzeniu klona - wykonanie większego otworu i danie na spód większej ilości ziemi torfowej o współczynniku kwasowości 3-4,5ph. Zaś od góry mus dawać trzeba bo to podstawa przy klonach, zrębki kory - bo ona ma dobre właściwości do utrzymywania stałej wilgotności jak i ph gleby tak bardzo potrzebnej dla klonów.
Myślę, że choć trochę pomogłem a klonika mimo wszystko to żal.... czy mu dać szansę - no to zależy czy są zawiązki pąków na gałązkach czy też dalej cisza.


pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 12:40, 06 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
czas na komplikację fotek z klonami (i nie tylko ) z ogrodu herbacianego


na początek - Acer palmatum ' Tsuma Beni' (brat bliźniak klona palmowego 'Tsuma Gaki' czyli słynnej odmiany znanej pod nazwą "Paznokcie Geishy" )









cdn...










____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 13:04, 06 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
acer palmatum 'Trompenburg" ( a dla niektórych to dalej będzie "klon czerwonolistny" )







cdn...







____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 13:10, 06 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
acer shirasawanum 'Aureum"









cdn...
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 13:18, 06 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
acer palmatum 'Sceeter's Broom'









cdn...




____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies