Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Hana75 21:07, 28 sie 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Jan,
chapeau bas! (szapo ba) - "odwaliłeś" kawał dobrej roboty.
Pospacerowałam trzy razy... Nie mogłam się powstrzymać
Cudne ujęcia. Dla kogoś, kogo pasjonują klony palmowe, miejsce w którym byłeś to spełnienie marzeń. Pewnie ciężko Ci było wyjeżdżać.
Jeden krzaczek piękniejszy od drugiego. Te w donicach cudne, bajkowe drzewka... aj.
Zazdroszczę takiej wycieczki.
Pozdrawiam
Hania
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 21:26, 28 sie 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Janie, nie mogłam się powstrzymać.
Chciałam wybrać kilka 3-5 najlepszych wg mnie a wyszła
lista 'best of the best'
Hono o,
Kurabu Yama,
Chishio Hime (cudne różowe gałązki),
Purple Ghosi,
Beni Hoshi (przepiękne przebarwienia),
Autumn Moon,
Redwood,
Shigitatsu Sawa,
Beni Ubi Gohon,
Red Filigree Lace,
Hupp's Dwarf (jakby miał kwiatki),
Kotobuki (na zdjęciu malutki – ale będzie cudny),
Red Falcon i Hippy Fin Mo (niby zwyczajne a jakie zdrowe i piękne),
Red Planet,
Shirosawa Moonrise (cudny).
Jeszcze raz dziękuję, za Twój trud włożony w to, że mogliśmy choć w cząstce, poczuć to co Ty
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
bql3 08:25, 29 sie 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Hana75 napisał(a)
Janie, nie mogłam się powstrzymać.
Chciałam wybrać kilka 3-5 najlepszych wg mnie a wyszła
lista 'best of the best'
Hono o,
Kurabu Yama,
Chishio Hime (cudne różowe gałązki),
Purple Ghosi,
Beni Hoshi (przepiękne przebarwienia),
Autumn Moon,
Redwood,
Shigitatsu Sawa,
Beni Ubi Gohon,
Red Filigree Lace,
Hupp's Dwarf (jakby miał kwiatki),
Kotobuki (na zdjęciu malutki – ale będzie cudny),
Red Falcon i Hippy Fin Mo (niby zwyczajne a jakie zdrowe i piękne),
Red Planet,
Shirosawa Moonrise (cudny).
Jeszcze raz dziękuję, za Twój trud włożony w to, że mogliśmy choć w cząstce, poczuć to co Ty



Hana,

Wow! - lista "best of the best" to rzeczywiście najpiękniejsze odmiany i faworyci wśród klonów no i ja też na jednym z pierwszych miejsc bym umieścił klona "HANO O" - myślę że, jak finanse mi pozwolą to właśnie ta odmiana klona zagości u mnie w ogrodzie na stałe, no czas pokaże.
Dziękuję Ci za słowa uznania, cieszy to mnie że pracę jaką wykonałem no to prawie jak małe kompendium wiedzy ale warto było przybliżyć tę roślinę bliżej bo jest niedosyt wiedzy na jej temat a zwłaszcza co do ilości odmian. Być może prezentacja takiego spektrum odmian klonów palmowych pobudzi do inspiracji i spowoduje większe zainteresowanie tej rośliny. Może dzięki temu poszerzy się grono miłośników klonów palmowych

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
jona 10:25, 29 sie 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
bql3 napisał(a)
witam,

miło że się podoba Wam fotorelacja o klonach choć pokazałem ją w dość nietypowy ale charakterystyczny sposób: klon z perspektywy a potem zbliżenie na jego liść ( trochę szkolno-naukowe podejście do tematu ale chyba trafna metoda bo daje jakiś obraz całości). No i cieszę się że moje zaangażowanie w pokazanie odmian klonów palmowych nie poszedł na marne bo każdy tu znajdzie do swojego ogrodu jakiegoś klonika palmowego


pozdrawiam gorąco
Jan


Piękna kolekcja i bardzo dobre podejście do przedstawienia roślin . Można sobie do Ciebie zajrzeć i wybrać pięknego klonika. Tylko czasem pewnie trudno go dostać.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
bql3 10:59, 29 sie 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
jona napisał(a)


Piękna kolekcja i bardzo dobre podejście do przedstawienia roślin . Można sobie do Ciebie zajrzeć i wybrać pięknego klonika. Tylko czasem pewnie trudno go dostać.


Witam,

Jasiu to fakt większość odmian które przedstawiłem są praktycznie nie osiągalne w sprzedaży na polskim rynku ogrodniczym, bo to wynika z przekonania (i chyba słusznego) wśród ogrodników zajmujących się handlem roślin, że rośliny sprowadzane z rynku holenderskiego nie wytrzymują warunków zimowych w Polsce - bo mamy ostrzejszy klimat zimowy a po drugie metoda hodowli roślin w Holandii jest inna niż w szkółkach ogrodniczych w Polsce. Nasi ogrodnicy-sprzedawcy nie chcą ponosić ryzyka ewentualnych strat przy sprowadzeniu poszczególnych odmian lub gatunków roslin ale jest na to prosta metoda na obejście tego zagrożenia klimatycznego jaki panuje u nas ( jest to odpowiednia kwarantanna takiej rośliny ) - tak myślę praktycznie, że każdy okaz można u nas zasadzić w ogrodzie i da radę w przetrwaniu oraz asymilacji w naszych warunkach geograficznych ( no oprócz roślin tropikalnych oczywiście, bo one zimy polskiej nie przetrwają w ogrodzie)

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
jona 11:21, 29 sie 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Zima to zawsze jest sprawdzian. U sąsiadów rósł przez kilka lat piękny klon, chyba Atropurpureum. Niestety 3 lata temu, jak były duże mrozy zmarzł. Może to jeszcze kwestia wybrania odpowiednich odmian, bo w szkółce pan sprzedaje klony o zielonych liściach (nie wiem jak odmiana) i mówi, że on się u nas na wschodzie Polski, utrzyma .
Mój Garnet rośnie w doniczce i zimą jest wynoszony do piwnicy, gdzie zimują warzywa
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
bql3 16:08, 29 sie 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Joanno, masz rację bo tu gdzie ja jestem jest specyficzny mikroklimat i zimy nie tak jak u Ciebie siarczyście-ostre ale w pogotowiu jest przygotowana włóknina na zrobienie ochronnego "lizaka" na krzewach w razie "W". Lecz jak na razie ostanie zimy były dość łagodne jeśli chodzi o minusowe temperatury i nie miałem takiej potrzeby otulania przed mrozami.


pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
magdaw 15:44, 30 sie 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Janie klony na prawdę piękne, zapraszam do zaglądania do mnie ... za chwilę kiedy upały ustąpią ( dziś znów 36 stopni w cieniu) będę sadziła.... I na pewno pojawi się u mnie kolejny klon odmiana Garnet - ten poradził sobie najlepiej z upałem i piekącym słońcem.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Hana75 00:34, 31 sie 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Janie, pamiętasz moje trzy maluchy?
Przetrwały upały i mają się bardzo dobrze.
Chciałam im zrobić takie osłonki na "nóżki" jakie są u Ciebie, ale moje mają od samego dołu listki i nie wiem czy mam je oberwać? Trochę mi szkoda listków.
Fakt jest taki, że klony palmowe są wrażliwe na mroźne zimy, ale jakże miło je gościć w naszym ogrodzie nawet jeśli ta gościna będzie krótka.
Oby nie za krótka
Pozdrawiam
z upalnego Torunia
Hania
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
nicol21 14:10, 31 sie 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10342
Świetna relacja!! Lokalizację sobie zapisałam i stwierdzam, że jak będę mieć czas i ochotę to mogę tam podjechać bo to tylko jakieś 2,5h drogi odemnie. Przy okazji Hagę mogę odwiedzić
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies