Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

Veega 22:45, 28 maj 2019

Dołączył: 17 sty 2019
Posty: 85
lindsay80 napisał(a)


dziękuję pięknie, bałam się, że zdjęcia z telefonu okażą się słabe i nie oddadzą uroku ogrodu, który niewątpliwie po deszczach aż kipi zielenią, tym bardziej się cieszę, że się ogród podoba

Mi w tym roku właściwy termin na cięcie róż przeleciał i potem już bardzo późno przycięłam nie stosując żadnych reguł to co mi poza obrys krzaka wystawało
Na razie wygląda na to, że różom to nie zaszkodziło, kwitnienie zapowiada się obficie, za to nadmiar deszczu i niemożność wykonania oprysku mogą odbić się na ich kondycji, bo już widzę zaczątki chorób grzybowych, mszyca też szaleje.


Z tego wniosek, że reguły nie zawsze są zobowiązujące
U mnie też mszyca daje się we znaki, chorób grzybowych na razie nie widać, ale u nas nie ma tyle deszczu co u Ciebie.
Jeszcze raz wyrażam zachwyt Twoim ogrodem, życzę poprawy pogody i aby ogród piękniał z każdym dniem, o ile może być jeszcze piękniej

Pozdrawiam

lindsay80 22:55, 28 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Veega napisał(a)
Z tego wniosek, że reguły nie zawsze są zobowiązujące
U mnie też mszyca daje się we znaki, chorób grzybowych na razie nie widać, ale u nas nie ma tyle deszczu co u Ciebie.
Jeszcze raz wyrażam zachwyt Twoim ogrodem, życzę poprawy pogody i aby ogród piękniał z każdym dniem, o ile może być jeszcze piękniej

Pozdrawiam


Na to wychodzi, bo i lawendy nie zdążyłam przyciąć wiosną, a mimo to wygląda super i już się szykuje do kwitnienia

Dziwna ta wiosna, najpierw susza, teraz nadmiar deszczu, czekam aż się pogoda ustabilizuje, bo wszystko co wykracza poza normę w pewnym momencie zaczyna być uciążliwe, ślimaki chcą mi wszystko pożreć, zrobić nic się nie da w ogrodzie, bo ciągle mokro, no i jeszcze choroby grzybowe - kumulacja.
____________________
Tu ma być ogród :)
MartaCho 07:41, 29 maj 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Podziwiam, wzdycham, wzdycham i podziwiam. Ogród przepiękny!
Postanowiłam prześledzić wątek od początku, ale ostatnio około 460 strony utknęłam Zerknęłam na aktualne zdjęcia i wracam do lektury, bo historia powstawania ogrodu naprawdę piękna.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agania 08:09, 29 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Widzę, że zakochałaś się w orlikach, a dereń gwiazdorzy
pozdrawiam Edytko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
eVka 11:29, 29 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
lindsay80 napisał(a)


nic w nim nie robiłam od końca kwietnia, bo ciężko o chwilę bez deszczu, tym bardziej dziękuję za ten komplement

Altana była malowana HK Lasur firmy Remers, po 4 latach od zakupu wymaga już odświeżenia, mamy to zaplanowane od 2 miesięcy, ale ciągle coś staje na przeszkodzie

Nie widać zaniedbania w ogrodzie. A czy pamiętasz kolor farby?
____________________
Magleska 18:45, 29 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Edytko piękne fotki z pięknego ogrodu nawet komórka daje radę jak widać
masz cudownie w każdym kącie ścieżka super
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
lindsay80 11:43, 30 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
MartaCho napisał(a)
Podziwiam, wzdycham, wzdycham i podziwiam. Ogród przepiękny!
Postanowiłam prześledzić wątek od początku, ale ostatnio około 460 strony utknęłam Zerknęłam na aktualne zdjęcia i wracam do lektury, bo historia powstawania ogrodu naprawdę piękna.


Ojej, jednak bym Cię odwodziła od tego pomysłu, na przestrzeni czasu tyle rzeczy pozmieniałam w ogrodzie i odchodziłam od pierwotnych zamysłów, mój styl ogrodowy ewaluował i nadal ciągle coś zmieniam, np. brzozowa, która podobała się wielu osobom już nie istnieje w tamtym wydaniu, wszystko stamtąd zabrałam i posadziłam nowe - musze pokazać kiedyś.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:52, 30 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Agania napisał(a)
Widzę, że zakochałaś się w orlikach, a dereń gwiazdorzy
pozdrawiam Edytko


te pełne zawsze mi się podobały, a kilka zwykłych przywędrowało chyba z innymi roślinami do ogrodu, bo wzięły się nie wiadomo skąd

Dereń w tym roku jest niesamowity!
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:55, 30 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
effka napisał(a)


Nie widać zaniedbania w ogrodzie. A czy pamiętasz kolor farby?


zieleń chwastów wtopiła się w zieleń roślin ogrodowych i jakoś nie straszą zbytnio, czekam na poprawę pogody i ruszam do walki

Kolor to silvergrau (stebrnoszary) - to chyba jedyny w palecie tej firmy w tonacji szarej.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 12:00, 30 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Magleska napisał(a)
Edytko piękne fotki z pięknego ogrodu nawet komórka daje radę jak widać
masz cudownie w każdym kącie ścieżka super


Mimo niedociągnięć i rozgrzebanych wielu frontów robót po tym deszczowym maju jest pięknie.

____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies