Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

MartaCho 07:30, 31 maj 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
lindsay80 napisał(a)


Ojej, jednak bym Cię odwodziła od tego pomysłu, na przestrzeni czasu tyle rzeczy pozmieniałam w ogrodzie i odchodziłam od pierwotnych zamysłów, mój styl ogrodowy ewaluował i nadal ciągle coś zmieniam, np. brzozowa, która podobała się wielu osobom już nie istnieje w tamtym wydaniu, wszystko stamtąd zabrałam i posadziłam nowe - musze pokazać kiedyś.


To prawda, wszystko się zmienia, ale to też jest bardzo ciekawe, żeby wiedzieć, czego unikać, co się nie sprawdza, jak co pielęgnować Już mam blisko połowy, jeszcze troszkę i będę na bieżąco
____________________
Marta Ogród zacząć czas
mrokasia 07:39, 31 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ależ masz ładnie . Foty komórką i przerwa w pracach ogrodowych nie zaszkodziły mu nic a nic. Piękne orliki, klon i dereń. Pokazałabyś tego derenia w całości? Chodzi mi o sylwetkę. Okrywasz klona japońskiego na zimę???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
paradas 10:41, 31 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Ale świetne orliki, te ciemniejsze najfajniesze
Po zdjęciach z forum pluję sobię w brodę że nie kupiłem derenia kiedy byłem w szkółce, były ostatnie dwa
Piękny, nowoczesny taras. Szkoda że moim rodzicom pasuje bardziej "karczmianny" styl.
Jak zimujesz hosty w donicach?
Hortensje na tle tuj to bajka. Posadziłem tak na początku wiosny, tylko pomieszałem wszystkie bukietówki które miałem, nie mam pojęcia jak to będzie wyglądać. Tuje nie mają nawet metra więc trochę poczekam na taki wspaniały widok jak u Ciebie.
Pozdrawiam.
Toszka 17:09, 31 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Edytko, w nawiązaniu do rozmowy na innym wątku chciałam się zapytać czy Alchemilla alpina ci jeszcze żyje i jak się sprawował/sprawuje? Chodzi o czyste wnioski i porównanie.

Bardzo u ciebie się zmieniło
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MirellaB 17:23, 31 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Edyta jak zapowiadają się Twoje Artemis?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
adkawi 21:02, 31 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Edytko tak deszczu popadało aż za bardzo.Tak źle i tak nie dobrze .Na moich różach gdzieniegdzie mszyce, na niektórych mączniak .U Ciebie takie wszystko zdrowiutkie i soczyste aż miło popatrzeć.Pozdrawiam Cie serdecznie
____________________
Adrianna
lindsay80 08:23, 04 cze 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
MartaCho napisał(a)


To prawda, wszystko się zmienia, ale to też jest bardzo ciekawe, żeby wiedzieć, czego unikać, co się nie sprawdza, jak co pielęgnować Już mam blisko połowy, jeszcze troszkę i będę na bieżąco


Tak, to prawda I jeśli można się uczyć na czyichś, a nie na swoich błędach to oszczędza nam to dużo pracy i czasu
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 08:37, 04 cze 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
mrokasia napisał(a)
Ależ masz ładnie . Foty komórką i przerwa w pracach ogrodowych nie zaszkodziły mu nic a nic. Piękne orliki, klon i dereń. Pokazałabyś tego derenia w całości? Chodzi mi o sylwetkę. Okrywasz klona japońskiego na zimę???


Nie okrywam klonów japońskich (mam ich 4) ale są zahartowane, bo rosną u mnie od momentu, gdy były dosłownie 20 cm patyczkami.

Deren kausa w całej okazałości.



Kwiaty już robią się coraz bardziej białe



____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 08:47, 04 cze 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
paradas napisał(a)
Ale świetne orliki, te ciemniejsze najfajniesze
Po zdjęciach z forum pluję sobię w brodę że nie kupiłem derenia kiedy byłem w szkółce, były ostatnie dwa
Piękny, nowoczesny taras. Szkoda że moim rodzicom pasuje bardziej "karczmianny" styl.
Jak zimujesz hosty w donicach?
Hortensje na tle tuj to bajka. Posadziłem tak na początku wiosny, tylko pomieszałem wszystkie bukietówki które miałem, nie mam pojęcia jak to będzie wyglądać. Tuje nie mają nawet metra więc trochę poczekam na taki wspaniały widok jak u Ciebie.
Pozdrawiam.


Host nie zimuję w donicach.
Ani się obejrzysz A hortensje zbudują dorodne krzaki, ja akurat jestem zwolenniczką jednorodności, ale może I taki mix wyjdzie dobrze.
Dziękuję za pochwały tarasu.
W pobliskiej szkółce mieli dużo tych dereni, wiem bo kupowałam mamie, na dzień matki
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:22, 04 cze 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Toszka napisał(a)
Edytko, w nawiązaniu do rozmowy na innym wątku chciałam się zapytać czy Alchemilla alpina ci jeszcze żyje i jak się sprawował/sprawuje? Chodzi o czyste wnioski i porównanie.

Bardzo u ciebie się zmieniło


jasne, że mam, żyje i ma się dobrze, rozrósł się mocno.
Ja go lubię, bo właściwie poza wczesną wiosną, zanim odrosną nowe liście, to jest ładny przez cały rok.
Do zadarniania idealny!

Ogrodowi leci już 5 rok, wszystko porosło, czasem aż za bardzo, trzeba przesadzać, prześwietlać, podejmować inne wybory.

A najwięcej to cisów przybyło
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies