Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 10:24, 04 cze 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
MirellaB napisał(a)
Edyta jak zapowiadają się Twoje Artemis?


Na razie wyglądają dobrze, idealnie zdrowiutkie.
Późno je przycinałam więc nie zakwitną tak wcześnie jak zawsze, ale mszyca już siedzi na pąkach w gotowości.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:28, 04 cze 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
adkawi napisał(a)
Witaj Edytko tak deszczu popadało aż za bardzo.Tak źle i tak nie dobrze .Na moich różach gdzieniegdzie mszyce, na niektórych mączniak .U Ciebie takie wszystko zdrowiutkie i soczyste aż miło popatrzeć.Pozdrawiam Cie serdecznie


Z bliska nie jest tak idealnie, mszycy pełno, nawet koper mi pożarła, do tego tabuny ślimaków, rośliny podatne na choroby grzybowe też już coś załapały.
Co rok to samo, przyzwyczaiłam się, a że i tak czasu nie mam, żeby się za to zabrać, to macham na to ręką i przymykam oko, chemii w ogrodzie unikam więc z pewnymi faktami muszę się pogodzić.
____________________
Tu ma być ogród :)
MartaCho 11:52, 14 cze 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
U mnie również pełno mszyc. Krążę i pryskam co chwilkę coś innego. I jeszcze jakikolwiek chwast wyrwę, to wszędzie mrówki- wcześniej też ich aż tylu nie miałam.

Ponieważ po przygotowaniu i użyźnieniu ziemi, chciałabym wreszcie od strony frontowej domu zrobić nasadzenia drzew, chciałam zapytać Was o radę. Nie ukrywam, że Twoja rabata frontowa, baaardzo, baaaaardzo mi się podoba. Przedpłocie jeszcze bardziej. U mnie jednak mam spadek w ogrodzeniu i trzy panele ogrodzeniowe mają wysokość ok. 180 cm (muszę do dokładnie zmierzyć jeszcze) i trzy kolejne są niższe o 20 cm. Dlatego zastanawiam się, czy szpaler 5 umbr będzie się dobrze prezentował, czy może jednak lepiej będzie posadzić 3 umbry na wyższej części ogrodzenia (taki miniszpalerek) i dalej na przykład 3 graby fastigiata.

Byłabym bardzo wdzięczna za opinię.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
sarenka 15:35, 03 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej. Zaczęłam od początku przeglądać Twój wątek, ale zwątpiłam patrząc na ilość stron Czytałam, że miałaś sadzić Umbry- masz je u siebie? Jakie drzewa ozdobne posiadasz?
____________________
Magda W samym sloncu
lindsay80 16:48, 21 lip 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
MartaCho napisał(a)
U mnie również pełno mszyc. Krążę i pryskam co chwilkę coś innego. I jeszcze jakikolwiek chwast wyrwę, to wszędzie mrówki- wcześniej też ich aż tylu nie miałam.

Ponieważ po przygotowaniu i użyźnieniu ziemi, chciałabym wreszcie od strony frontowej domu zrobić nasadzenia drzew, chciałam zapytać Was o radę. Nie ukrywam, że Twoja rabata frontowa, baaardzo, baaaaardzo mi się podoba. Przedpłocie jeszcze bardziej. U mnie jednak mam spadek w ogrodzeniu i trzy panele ogrodzeniowe mają wysokość ok. 180 cm (muszę do dokładnie zmierzyć jeszcze) i trzy kolejne są niższe o 20 cm. Dlatego zastanawiam się, czy szpaler 5 umbr będzie się dobrze prezentował, czy może jednak lepiej będzie posadzić 3 umbry na wyższej części ogrodzenia (taki miniszpalerek) i dalej na przykład 3 graby fastigiata.

Byłabym bardzo wdzięczna za opinię.


Pewnie już dawno zdecydowałaś i odpowiedź teraz już spóźniona, ale napiszę.
Ja też mam spadek na ogrodzeniu, a wiśnie kupiłam na całość wszystkie tej samej wysokości, szczepione na 2,20 m i całkiem ten spadek sie gubi.



O tu moze widać to obniżenie




____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 16:51, 21 lip 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
sarenka napisał(a)
Hej. Zaczęłam od początku przeglądać Twój wątek, ale zwątpiłam patrząc na ilość stron Czytałam, że miałaś sadzić Umbry- masz je u siebie? Jakie drzewa ozdobne posiadasz?


Mam Umbry, jak na razie złego słowa na nie nie moge powiedzieć.
Drzewa mam przeróżne: graby, ambrowce, śliwa nigra, grujecznik, brzozy, katalpy, tulipanowiec, miłorzęby, świdosliwy
____________________
Tu ma być ogród :)
MartaCho 10:56, 22 lip 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i nie, nie jest wcale jeszcze za późno U nas jest taka straszna susza, że z sadzeniem drzew postanowiłam się wstrzymać do września- nie chciałam kupować i sadzić przed urlopem, żeby ich nie zostawiać bez podlewania na dwa tygodnie, a Mamie też nie chciałam tego na głowie zostawiać. Z tego, co u Was wyczytałam, trzeba też koniecznie w systemy nawadniania zainwestować- to akurat prace na sierpień będą, a potem drzewa

Tyle razy podziwiałam i przedpłocie i ogrodzenie, a nigdy wcześniej nie zauważyłam tego spadku
____________________
Marta Ogród zacząć czas
lindsay80 18:08, 22 lip 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
MartaCho napisał(a)
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i nie, nie jest wcale jeszcze za późno U nas jest taka straszna susza, że z sadzeniem drzew postanowiłam się wstrzymać do września- nie chciałam kupować i sadzić przed urlopem, żeby ich nie zostawiać bez podlewania na dwa tygodnie, a Mamie też nie chciałam tego na głowie zostawiać. Z tego, co u Was wyczytałam, trzeba też koniecznie w systemy nawadniania zainwestować- to akurat prace na sierpień będą, a potem drzewa

Tyle razy podziwiałam i przedpłocie i ogrodzenie, a nigdy wcześniej nie zauważyłam tego spadku


Bardzo dobra decyzja, z drzewami warto się wstrzymać co najmniej do drugiej połowy sierpnia.
Podlewanie rabat z linii kroplującej to bardzo dobre rozwiązanie.

Zrobiłam zbliżenia na to obniżenie w moim ogrodzeniu, różnica to dokładnie 14 cm.







____________________
Tu ma być ogród :)
Kim 18:42, 22 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Pięknie nie mogę się napatrzeć

Pozdrawiam
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Agi2006 23:06, 22 lip 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Cudne to przedplocie. Kofam.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies