Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wyrozumiały

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wyrozumiały

Olili 10:52, 12 cze 2016

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Renia, a jak dawno temu te chore drzewa były wykopywane?

P.S. nawet mnie nie strasz...to szpaler 20stu serbów.
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
szemusia 13:21, 12 cze 2016


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Olili napisał(a)








Cudnie, prze Pani, cudnie
W 100% zrealizowałaś dekalog szefowej - grupy, plamy, jeden gatunek w dużej ilości. I jakie Ty masz przestrzenie... Ach, powzdychałam sobie...
Ta trawa przed buksami na ostatniej fotce to co to? Red baron? Taka strzelista? Tylko kolorku nie widzę... A ta czerwień świetnie by się odcinała na tle zieleni bukszpanów.

Doczytałam o problemie z serbami... Iza, walcz o nie, bo szkoda, takie duże. A pytałaś może u jakiegoś ogrodnika? Może coś doradzi?

Buziaczki
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Olili 20:14, 13 cze 2016

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
szemusia napisał(a)


Cudnie, prze Pani, cudnie
W 100% zrealizowałaś dekalog szefowej - grupy, plamy, jeden gatunek w dużej ilości. I jakie Ty masz przestrzenie... Ach, powzdychałam sobie...
Ta trawa przed buksami na ostatniej fotce to co to? Red baron? Taka strzelista? Tylko kolorku nie widzę... A ta czerwień świetnie by się odcinała na tle zieleni bukszpanów.

Doczytałam o problemie z serbami... Iza, walcz o nie, bo szkoda, takie duże. A pytałaś może u jakiegoś ogrodnika? Może coś doradzi?

Buziaczki


Momentami mi się wydaje ,ze teraz te plamy zrobiłabym mniejsze...a znów jak patrzę z drugiego końca ogrodu to myślę,ze dobrze,ze takie duże ,bo nie byłoby mniejszych widać
Tak Red Baron ,może trochę mało czerwone ma te czubki albo tak na zdjęciu..
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Toszka 21:50, 13 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
teraz na przyrostach buszuje mszyca we wszelakiej postaci. Opryskaj dokładnie świerki Decisem. Ma się lać z nich. To środek kontaktowy, dlatego tez mozesz powtórzyć za 5-7 dni.
Podlewaj obficie, bo zeszłoroczne upały widoczne są nadal w głębszych partiach gleby.
W jakiej ziemi sadziłaś świerki?
Nie rozpaczaj. Działaj

RB dopiero zacznie się wybarwiać. Spokojnie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Olili 09:32, 14 cze 2016

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Toszka napisał(a)
teraz na przyrostach buszuje mszyca we wszelakiej postaci. Opryskaj dokładnie świerki Decisem. Ma się lać z nich. To środek kontaktowy, dlatego tez mozesz powtórzyć za 5-7 dni.
Podlewaj obficie, bo zeszłoroczne upały widoczne są nadal w głębszych partiach gleby.
W jakiej ziemi sadziłaś świerki?
Nie rozpaczaj. Działaj

RB dopiero zacznie się wybarwiać. Spokojnie


Toszka - jak miło,że wpadłaś do mnie
Opryskałam już Mospilanem to też trzeba powtórzyć?
W ziemie lichą wsadziłam,bo w swoją ogrodową...ph 7,5
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Toszka 19:29, 14 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
serby lubią zasadę. Dałaś kory w korzenie, przekopaną z ziemią? Kora zwłaszcza dla iglaków działa p/fytoftorozie.

Podlej "Korzonek Start" (musisz kupić kilka butelek)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Olili 21:25, 14 cze 2016

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Toszka napisał(a)
serby lubią zasadę. Dałaś kory w korzenie, przekopaną z ziemią? Kora zwłaszcza dla iglaków działa p/fytoftorozie.

Podlej "Korzonek Start" (musisz kupić kilka butelek)


Coś Ty nic nie dałam im do dołka...
Wtedy wiedziałam tylko tyle,że lubią bardziej zasadowo niż kwaśno i z tym miałam farta ,bo świadomość ph swojej gleby mam dopiero w tym roku.(badałam w laboratorium)

Obecnie sadzonym roślinom to starannie przygotowuje dołki,już nieco więcej wiem ale ciągle się uczę..

Tym Korzonkiem start podlać mimo,że sadzone były jesienią 2014r???
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Toszka 22:16, 14 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tak - wygoogluj Korzonek Superstart (coś mi myszka fiksuje i nie mogę skopiować strony)

Trochę kory przemieszaj z wierzchnią warstwą ziemi i dokładnie wyściółkuj. Ew. wyściółkuj kompostem i na to kora.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Olili 22:33, 14 cze 2016

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Ok dziękuję
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
szemusia 16:55, 15 cze 2016


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Toszki rady są niezawodne
Tym korzonkiem tez już słyszałam jak w ogrodniczym pani polecała, by podlewać.

Iza, a czerwienieją już CI czubki choć trochę przy tym Red Baronie? Bo ja w zeszłym roku kupiłam w "naszej" szkółce. Miał być Red Baron, a to był Green Baron - nie dość, że się nie przebarwił, to jeszcze masakrycznie rozłogami się rozlazł. Wykopałam dziada...

Dziś byłam w "naszej" szkółce, ale w Białej. Pytałam o trawy i ponoć rosną Mają być w sprzedaży początkiem lipca
Buziaczki
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies