Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

roma2 22:39, 14 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Da się wszystko. Latające psy:
Klunia:



I Flipek:



____________________
Komendówka
roma2 22:49, 14 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Nallar napisał(a)
Resztę życia na kolanach?


Nieee, ja nie z tych. Ale na baczność też nie!
____________________
Komendówka
roma2 17:16, 16 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Wniosek jest jeden. Nie wylegiwać się na dowolnie wybranym boku, tylko zasuwać na ugorach.

Żeby nie było tak przyziemnie.







____________________
Komendówka
KasiaW76 17:27, 16 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Ładnie tu u ciebie a latające psy są boskie
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
roma2 19:55, 16 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
KasiaW76 napisał(a)
Ładnie tu u ciebie a latające psy są boskie


Psy boskie bez dwóch zdań. Z ogrodem już tak bosko nie jest. Idę połazić do Ciebie.
____________________
Komendówka
zbigniew_gazda 20:23, 16 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Ale foty z latającymi psiurkami! Wszystkiego nie ogarniesz z doskoku. Rób tak aby mieć ruch i zadowolenie z wykonanej roboty. Różaneczniki posadź z dala od brzóz. Te ostatnie to ogromne pijaki są i wyciągną z gleby ostatnią kroplę wody.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
roma2 20:50, 16 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
zbigniew_gazda napisał(a)
Ale foty z latającymi psiurkami! Wszystkiego nie ogarniesz z doskoku. Rób tak aby mieć ruch i zadowolenie z wykonanej roboty. Różaneczniki posadź z dala od brzóz. Te ostatnie to ogromne pijaki są i wyciągną z gleby ostatnią kroplę wody.



Dziękuję Zbyszku. Poczytam o różanecznikach, choć w planach mają być dość daleko od brzóz. Postękałam trochę, może niepotrzebnie. Ja nawet jak wracam umordowana to szczęśliwa. Pisałam na samym początku, że zakup tej działki zwrócił się wielokrotnie dzięki radości jaką nam sprawia przebywanie tam
i nawet najbardziej upierdliwa i męcząca praca.
____________________
Komendówka
Tess 15:06, 18 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
roma2 napisał(a)


Postękałam trochę, może niepotrzebnie. Ja nawet jak wracam umordowana to szczęśliwa. Pisałam na samym początku, że zakup tej działki zwrócił się wielokrotnie dzięki radości jaką nam sprawia przebywanie tam
i nawet najbardziej upierdliwa i męcząca praca.

To oczywiste, że wracasz szczęśliwa, bo wysiłek fizyczny powoduje wytwarzanie endorfiny, czyli hormonu szczęścia
Ale tam, gdzie możesz oszczędzić sobie pracy, zrób to. Np. na tych rabatach, które już masz, zastosuj ściółkowanie trawą. Koszt żaden, a chwasty naprawdę mniej szaleją.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
KasiaW76 15:09, 18 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
roma2 napisał(a)


Psy boskie bez dwóch zdań. Z ogrodem już tak bosko nie jest. Idę połazić do Ciebie.


U mnie po nieużytkach i kamieniach możesz pochodzić za praszam
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
roma2 15:23, 18 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Tess, miło,że jesteś i u mnie. Czytam wielu wątkach jakie świetne rady dajesz, Twoje wątki oglądam z przyczajki od dawna. Ja nie mam rabat. Trwa budowa (i będzie na wieki wieków...) to co posadzone, to pod płotem. Ale nie na darmo myszkuję po ogrodowisku od dawna, bo ściółkuję skoszoną trawą od zeszłego roku, to co posadzone. To tak na szybko znalezione.




Chwastów mniej, nawet jak są to wyciągam bez problemów, a i moje piaski będą żyźniejsze.

To zdjęcie, na którym kolankuję, to radosne i optymistyczne myślenie, że ogarnę szybciutko i posieję trawę. A potem rabaty. Zrewidowałam myślenie, a właściwie, to życie zrobiło to za mnie. Wyrywam chwaściory, sieję w to miejsce nawozy zielone.
Tylko wszystko trwa i trwa i trwa....
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies