Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

Tess 16:01, 18 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
No i się wydało, że nie przeczytałam całego wątku Bo na drugiej czy trzeciej stronie pisałaś o ściółkowaniu trawą. Ale na dziesiątej (bo czytałam od końca) widziałam rabatkę niewysypaną

Ale te nawozy zielone potem musisz przekopać. A potem co? Trawa, czy znowu zielone?
Miałam jeszcze niedawno tak, jak Ty - chwastowisko na (wieloletnim) placu budowy. Co myśmy nie robili, żeby je opanować! Stosowaliśmy chemię - głównie ze względu na wszędobylski przeogromny perz. Skutek był taki, że wprawdzie perz wytępiliśmy, ale w jego miejsce wdarły się różne inne - mlecze, chwastnica, komosa, osty... Próbowaliśmy to kosić - tak, po prostu kosić, żeby przynajmniej duże nie było. Syzyfowa praca, a efekt mizerny.
W ub. roku jesienią powiedzieliśmy - dość! Skosiliśmy chwasty ostatni raz, potem areatorem spulchniliśmy glebę, grabiami wygrabiliśmy co większe resztki roślinne i posialiśmy trawę. Owszem, trzeba ją teraz co tydzień kosić, ale jest porządek i chwasty nie rosną.
(nie szukaj u mnie tego trawnika, tego "ogrodu" nie ma na O., bo to jeszcze nie jest ogród)
Dlatego namawiam Cię jednak na posianie trawy.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
roma2 16:19, 18 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Tess
No to się nazywa mobilizacja i konstruktywna rada!. Przekopię, przed kwitnięciem. Potem zatrudnię rodzinę do pomocy (postraszę brakiem grilla i ogniska ) i na jesień sianie trawy! Muszę ogarnąć tylko wątek o sianiu, bo co zrobić przed, teoretycznie wiem. Ale jakie nasiona traw to bladego pojęcia nie mam.
____________________
Komendówka
Tess 16:33, 18 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
No, z trawami to loteria. Ja nie pamiętam, jaką posiałam. W wielkich workach kupowane, bo działka duża. Na całość mi nie starczyło pierwszego zakupu, a jak pojechałam dokupić, to już tej pierwszej nie było. No to wzięłam inną. Efekt taki, że pierwsza jest nisko rosnąca i drobna, a ten dosiany kawałek - rośnie jak głupia. Jak łąkowa jakaś.
Popytaj dziewczyn, może pamiętają, co siały.
Filozofii w sianiu nie ma Wyrównać, ubić, żeby się doły i góry nie porobiły potem. Po zasianiu lekko przegrabić (żeby wymieszać z glebą) no i koniecznie zwalcować.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
sylwia_slomc... 23:16, 18 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Uniwersalnej z marketów nie polecam rośnie jak głupia, a jak zostawiłam kilka kostek niekoszonych to wyrosła mi do pasa, już wiem czego się spodziewać gdybym nie kosiła
Gazonowa musi być chyba często podlewana bo u mnie na pagórku wysycha jak jest susza.
Musisz poczytać i sama zdecydować.
U mnie najlepiej ma się kawałek starej łąki systematycznie koszonej, samym koszeniem wytępiłam wszystkie chwasty dwuletnie i jednoroczne. I ta naprawdę wygląda najlepiej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewelaa74 13:00, 19 cze 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Twoje psy są urocze Ale na tle ogrodu to już w ogóle ...
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
roma2 15:29, 19 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Ewala miło, że zajrzałaś. Pieski nie moje Moje odeszły za tęczowy most. Kluska, to jedna z czterech suń znalezionych na śmietniku 5 lat temu. Wszystkie mają dobre domki, bo mam kontakt z ludźmi którzy je przygarnęli. Widzieli, że ryczę jak oddaję i przysyłają mi co jakiś czas zdjęcia. Klunia wylądowała u mojej siostry i jeździ z nami na działkę wtedy kiedy i my. Flipek, to piesek ze schroniska. Przygarnęła go nasza córka i z mety wszyscy pokochaliśmy rozrabiakę.
____________________
Komendówka
roma2 15:33, 19 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Gdyby ktoś zajrzał, to właśnie się wybieram na działkę I wracam w niedzielę! Juuuupiii
____________________
Komendówka
anka_ 16:12, 19 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Udanego wypoczynku i czekamy na zdjęcia.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
KasiaW76 21:29, 19 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Udanego i słonecznego wypoczynku...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
chojna 22:55, 19 cze 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Witaj Romo,
jak widzę Cię na kolanach to jakbym siebie widziała w zeszłhym roku. Ja również siałam łubin io również mam piaski. Gleba fatalna,ale i z taką można sobie poradzić,
Co do chemii mam podobne zdanie jak Ty. Właśnie robię herbatkę tymiankową i octan wapnia polecane przez Mazana.
Pozdrawiam Vię serdecznie, będę zaglądać
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies