Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

Mala_Mi 21:52, 22 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Czytam o trawniku i chwastach.
Moja działka leżała ugorem 8 lat.. wykarczowaliśmy żyłka i siekierą co się dało.. przyjechał szwagier traktorem.. zaorał, zbronował, coś wyrównał.. i posiał zwykłą trawę jak na pastwiska. Wyszło tanio i szybko. Kosiliśmy 2 razy w sezonie.. ale jak już zaczęliśmy się budować to kosiliśmy regularnie.. . Była to bardzo fajna trawa na teren który nie miał opieki regularnej. I na połowie działki była jeszcze ta trawa przez kilka lat... Gdyby nie rewolucje i nerw na krety nornice i karczownika to byłaby nadal.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 22:41, 22 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
No to pogody życzę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MirellaB 18:20, 23 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zdjęcia z latającymi psami świetne

A trawy z rolki nie chcesz? To jest najlepsze rozwiązanie, wiatr nie zmiecie nasion, deszcz nie spłucze, efekt od razu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
roma2 18:35, 23 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Jutro poodpisuję dziewczyny, bo mam urwanie gwizdeczka w pracy!
____________________
Komendówka
KasiaW76 09:04, 24 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Zatem na spokojnie ogarnij się w pracy...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
roma2 20:28, 24 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
sylwia_slomczewska napisał(a)
Uniwersalnej z marketów nie polecam rośnie jak głupia, a jak zostawiłam kilka kostek niekoszonych to wyrosła mi do pasa, już wiem czego się spodziewać gdybym nie kosiła
Gazonowa musi być chyba często podlewana bo u mnie na pagórku wysycha jak jest susza.
Musisz poczytać i sama zdecydować.
U mnie najlepiej ma się kawałek starej łąki systematycznie koszonej, samym koszeniem wytępiłam wszystkie chwasty dwuletnie i jednoroczne. I ta naprawdę wygląda najlepiej.


Ja bym się tej starej łąki nie pozbywała teraz, ale tam były góry i doliny. Trudno było chodzić nawet na trzeźwo, a co dopiero kosić. Mus było się za to zabrać w końcu.
____________________
Komendówka
roma2 20:31, 24 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
anka_ napisał(a)
Udanego wypoczynku i czekamy na zdjęcia.


Czarcie jeden. Jakiego odpoczynku. W sobotę o 22 mąż nie zdzierżył i wytargał mnie z łanów łobody Dobrze zrobił, bo w niedzielę to takim świńskim truchtem się poruszałam, bo wszystkie moje członki jakby nie moje były.
____________________
Komendówka
roma2 20:36, 24 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Mała Mi ja dałam ciała, bo trzeba było tak od razu zrobić. Przynajmniej 2 lata temu. Potwierdziłaś to co napisała mi Tess. Byłoby porządniej, a nie ciągła rozpirducha.
____________________
Komendówka
roma2 20:38, 24 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
chojna napisał(a)
Witaj Romo,
jak widzę Cię na kolanach to jakbym siebie widziała w zeszłhym roku. Ja również siałam łubin io również mam piaski. Gleba fatalna,ale i z taką można sobie poradzić,
Co do chemii mam podobne zdanie jak Ty. Właśnie robię herbatkę tymiankową i octan wapnia polecane przez Mazana.
Pozdrawiam Vię serdecznie, będę zaglądać


Ja ciebie również pozdrawiam. Pooglądałam tylko co tam u Ciebie, bo nie mam czasu na ..., właściwie na nic. Po 6 lipca będzie luzik, to poczytam dokładnie.
____________________
Komendówka
roma2 20:41, 24 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Mirelko trawa z rolki piękna, ale tam jeszcze tyle będzie się działo, że na ten cudowny wynalazek mnie nie stać.
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies