Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

Mala_Mi 09:32, 09 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
roma2 napisał(a)
Mirelko trawa z rolki piękna, ale tam jeszcze tyle będzie się działo, że na ten cudowny wynalazek mnie nie stać.

Jak ktoś bierze firmę do trawnika, to z rolki wiele drożej nie wychodzi..
Jak się robi samemu to niestety, ale siana trawka wychodzi duuuuuzo taniej.. szczególnie jak się ma dużą działkę
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
roma2 18:06, 09 lip 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Aniu my nie bierzemy firmy do ogrodu, bo wiadomo dlaczego. Firma (naprawdę świetna) budowała dom, ocieplała, zakładała instalację wodną. Reszta budowlana będzie ciupana we własnym zakresie. Mąż i zięć fachowcy prądowo-jacyś tam (). Ale na ogród nie ma na tyle pieniędzy. Mąż zarabia na dom, a ja pracuję na życie codzienne i gdzieś na końcu ogród.
Będziemy siać, bo gorzej niż jest tak czy owak nie będzie.
____________________
Komendówka
roma2 18:25, 09 lip 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Mala_Mi napisał(a)

Te takie tam jest całkiem fajne


Dziękuję. No przecież pisałam, że je też bylinowy fiś. Choć ciągle mały. Nie w sensie fisia i postury, ale grządeczki, która ma być ogrodem

Edit: ja też
____________________
Komendówka
roma2 18:37, 09 lip 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
A tam, jeszcze parę zdjęć.



Chaszcze po lewej to łubin do przekopania.



Owocek pigwowca. Naliczyłam 9 takich maluchów.

____________________
Komendówka
roma2 18:48, 09 lip 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Zaraz będą piękne liatry. Białe (gorzej się "starzeją") i niebieskie, które bardzo lubię. Z zeszłorocznych paru sztuk, w ty roku wyrósł las liatr i to u mnie!



I dziewanny. Pierwsza dostana jako nie wiadomo co



A druga zabrana z ogródka szefa. Hi hi wykopał z trawy dwie siewki dziewanny, bo nie lubi tego chwasta. Zdziwił się, że skrupulatnie owinęłam korzonki mokrą watką i zabrałam. Na pytanie po co mi chwast odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że ja takie lubię. Usłyszałam: bez komentarza!
A pomyślałam: i fajnie!!!!

____________________
Komendówka
roma2 19:21, 09 lip 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
I na miłe zakończenie gałązka jabłoni ozdobnej "Golden Hornet". Mam nadzieję, że jesienią pokażę żółte jabłuszka dla ptaszków.



____________________
Komendówka
Karol99 20:13, 09 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ładniutkie te jabłka.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
roma2 20:24, 09 lip 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Karolu to w rzeczywistości małe jabłuszka. Jabłonka posadzona zeszłej jesieni, wiosną kwitła przepięknie i teraz ma mnóstwo owocków. Bo ja przywabiam ptaszki. Mają u nas zapewniona wodę (dziursko, które w bliżej nieokreślonej przyszłości ma być stawem), więc i o jedzonko trzeba zadbać!
____________________
Komendówka
anka_ 20:47, 09 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ciekawe czy ptaszki skuszą się na taką stołówkę. Ja z takim samym zamiarem kupiłam Olę, pięknie zaowocowała. Ptaszki pogardziły jednak i wiosną musiałam obrywać wiszące owoce.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
roma2 12:10, 10 lip 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
anka_ napisał(a)
Ciekawe czy ptaszki skuszą się na taką stołówkę. Ja z takim samym zamiarem kupiłam Olę, pięknie zaowocowała. Ptaszki pogardziły jednak i wiosną musiałam obrywać wiszące owoce.

Może moje będą bardziej chętne, albo głodne!
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies