Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

MirellaB 11:32, 25 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Roma fajnie, że brzózki znalazły właścicielkę, a Sylwia będzie o nie dbała

A ja dostanę nasiona stipy od Ewuni, ale się cieszę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Toszka 16:27, 25 wrz 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
roma2 napisał(a)
He dorwałam Cię, to Cie pomęczę! To mniej więcej taki teren. Zdjęcie mam tylko takie i nie oddaje przestrzeni.



Linie nie będa proste, ale jak mam rysować fale to ręka mi lata.


tam, wydaje mi się, że najlepiej przestrzennie było by zrobić zagajnik po łuku. Nie lasek "pod płotem"
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
roma2 16:40, 25 wrz 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Hm, pisałam, ze ręka mi lata:


____________________
Komendówka
Toszka 16:45, 25 wrz 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
a fragment pomiędzy domem a laskiem to co ma być?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
roma2 16:53, 25 wrz 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Cholirka muszę to rozrysować, bo faktycznie nic nie wiadomo. Tam będzie ścieżka do domku ogrodnika i wzdłuż niej niskie rabaty, takie trochę stepowe.
____________________
Komendówka
roma2 16:55, 25 wrz 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Toszko kochana, posadzę je po łuku, bo sama widzę teraz, że będzie lepiej. Poganiam po działce z doniczkami i drzewkami, bo ja na papierze to nie kumam.
____________________
Komendówka
roma2 17:11, 25 wrz 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Dodam jeszcze, ze to jedyne miejsce na działce w którym nie jest sucho. Słoneczko od wschodu do zachodu. Reszta działki piaskowa.
____________________
Komendówka
Toszka 17:22, 25 wrz 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
nie ma problemu, tylko tam od strony domu cos zimozielonego by dobrze pasowało - najlepiej wąskie, kolumnowe cisy, a od biedy strzyżone starannie tuje. Mam cudną inspirkę

https://www.pinterest.com/pin/340021840590836085/

https://www.pinterest.com/pin/340021840591799494/

ewentualnie zielona ściana starannie strzyżona

https://www.pinterest.com/pin/340021840593505709/

taki geometryczny element pomimo pozorów wprowadzi elegancję i nada szyku naturalnemu nasadzeniu brzóz. Dodatkowo stanowi zielony akcent zimową porą ubierając "lasek" w ramy dzielące, a zarazem łączące przejście i białą scianę domu.
przy takiej geometrycznej figurze miskanty będą stanowiły dodatek nadający sens ostrym liniom

strasznie zawile chyba napisałam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ewsyg 17:37, 25 wrz 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
No jestem i powiem, że inspiracje Toszki są cudne.

Roma, ja w projektowaniu to mocna nie jestem. Posadź póki co same brzozy.
Roma, ja to uważam tak, trzeba sadzić te rośliny które lubimy, wprowadzać kolory, które lubimy.
Brzozy maja płytki system korzeniowy, więc będą piły wodę innym roślinom. Ciebie tam nie ma więc muszą być rośliny, które radzą sobie bez wody. Poza tym te brzozy są małe i one będą wymagały ciągłego podlewania. Pamiętam jak sadziliśmy nasz las. Z brzozami był problem a z sosnami nie. Ciągle jakaś wypadała, a to za sucho, a to silny wiatr ja złamał. Porażka była zimą jak były śniegi i mrozy. Wiotkie gałęzie gięły się pod ciężarem śniegu, lód je przymroził do ziemi i wiosną były same kikuty do wymiany. A, i ciesz się, że masz małe brzózki a nie duże brzozy. U nas duże, kopane nie przyjęła się ani jedna. Chyba Ci nie pomogłam. Daj podrosnąć brzozom a potem jak one już same będą sobie radzić to dosadzisz inne. Roma, ja tez chciałam naraz dużo. Tak się nie da. Trzeba najpierw urządzić jedno i o to zadbać a potem dalej zwłaszcza, że jesteś tam rzadko i masz mało czasu.

Pozdrawiam i błagam nie bądź na mnie zła bo wiem, że Ci namotałam w głowie

Buziaki
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Toszka 17:58, 25 wrz 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ewo, tu ci umknęło, bo początek pomysłu z nasadzeniem był gdzie indziej, w innym wątku. Wybieramy rośliny niewymagające, proste, niemal pospolite, a dające efekt i cieszące oczy.

Odnosnie kopania i sadzenia takich roslin - nie wszystkie to zniosą, m.in. brzozy i dla przykładu niektóre jałowce.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies