Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

roma2 20:37, 28 wrz 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Dziewczyny, zniknęłam jak brudne prosię bez słowa, ale zabrali mi prąd!. A mój stary laptop bez prądu nie żyje. Myślę. W sobotę posadziłam część brzózek, część zadołowałam do przyszłego tygodnia. Narobiłam się jak dzika, bo sadzenie po łuku wymagało odchwaszczenia sporego kawałka ziemi. Wytachałam z dziesięć taczek chwaściorów o niezrozumiale długich korzeniach. I dziś ledwo łażę! I myślę dalej!
____________________
Komendówka
roma2 20:40, 28 wrz 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Niestety moje obawy o jakość brzózek zakupionych przez męża potwierdziła się. Przywiózł małe kikutki, takie do cycków. Zdjęć nie ma, bo w sobotę zasuwaliśmy do "ćmicy", w niedzilę ciąg dalszy i możecie nie wierzyć, ale na robienie zdjęć kikutkom nie miałam ani siły, ani ochoty. Pozdrawiam.
____________________
Komendówka
Toszka 09:28, 29 wrz 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
pocieszające, że brzozy szybko rosną i maluchy szybko aklimatyzują się
Zawsze jakiś plus w minusie trzeba znaleźć
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 11:01, 29 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Moje dośwoadczenie z brzozami jest takie , że sadziliśmy trzy razy
1 posadzilismy kopane od kolegi męża takie mojego wzrostu na jesień i wszystkie do zera zeżarły zające i sarny - wiosną sterczało po 10 cm, ale kolega też brał i z 6 szt przyjęła mu się jedna
Więc wiosną było drugie podejście i przyjęły się wszystkie po dwóch latach mają wzrostu dwa razy więcej niż ja
W łąkę kwietna zeszłej jesieni posadziliśmy takich samych 13 szt ......i przyjęły się dwie, więc albo sadziliśmy za duże, albo brzoza woli sadzenie w marcu. Okaże się jak posadzimy te co przyjdą od Ciebie. Mariusz z Bolestraszyc kazał sadzić od razu w miejsca docelowe tylko oberwać im listki, chłopak się zna więc posłucham, bo On bardzooooooo doświadczony w te klocki jest ze wzgl. na pracę Mam nadzieje, że przyjmą się wszystkie
Zadbam najlepiej jak umiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
roma2 17:39, 29 wrz 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Toszka napisał(a)
pocieszające, że brzozy szybko rosną i maluchy szybko aklimatyzują się
Zawsze jakiś plus w minusie trzeba znaleźć


A nawet z dwóch minusów zrobić plus! Poprawię się i zrobię zdjęcia w przyszłą sobotę. Mąż dostał zadanie bojowe wyrysowania działki, bo jak ja rysuję, to już wiesz... Będzie łatwiej to ogarnąć i podsunąć pomysły.
____________________
Komendówka
sylwia_slomc... 20:33, 29 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Romcia miały ślicznie przerośnięte korzonkami bryły wyjęte z palety. Poszły na docelowe miejsce, może jeszcze dziś dam foty , ale najwcześniej za jakąś godz dwie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
roma2 20:35, 29 wrz 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
sylwia_slomczewska napisał(a)
Romcia miały ślicznie przerośnięte korzonkami bryły wyjęte z palety. Poszły na docelowe miejsce, może jeszcze dziś dam foty , ale najwcześniej za jakąś godz dwie


Ciesze się bardzo!!!
____________________
Komendówka
Mira104 21:51, 29 wrz 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Nie wiem, czy zauważyłaś czasami jest tak, że dmuchasz chuchasz, a i tak z tego nic nie ma.
Czasem posadzisz na szybko byle jak i rośnie. Ja zauważyła, przynajmniej u mnie lepiej się aklimatyzują rośliny, które dostaje niż kupione w szkółkach, czy sklepach ogrodniczych. Ostatnio kupiłam ostróżki i z 3 przyjęła się tylko jedna, a z nasion wyhodowałam 2 i obie rosną.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
MirellaB 11:26, 30 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Czytam, że Sylwia zadowolona z brzózek Super
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
anka_ 20:17, 01 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Aż pogrzebałam w komputerze kiedy sadziłam swoje pierwsze brzozy. Mają trzy lata- sadzone jako mikruski do kolan dziś są duuużo wyższe odemnie (napewno ponad 3m). Widać już, że to drzewo a nie patyczki. w tym roku dosadzałam następne takie właśnie maleństwa. I liczę tak jak ty na zagajniczek brzozowy. I chyba zrobię tak jak ty Romciu planujesz- obsadzę boki a środek trawka i koszenie. No i maślaczki.

Toszka napisał(a)
Ewo, tu ci umknęło, bo początek pomysłu z nasadzeniem był gdzie indziej, w innym wątku. Wybieramy rośliny niewymagające, proste, niemal pospolite, a dające efekt i cieszące oczy.
Poproszę o skierowanie mnie do początku rozważań.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies