Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

roma2 21:33, 05 paź 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Toszko!!! No to pojeechaaałaś na maxa.
Kosztowne marzenie ogrodnika boskie, ale odpada (z przykrością, ale jeden temat do przemyślenia mniej - szukam plusów w minusach).
Propozycja druga z ciemnozielonymi plecami jest znakomita (cholera wszystkie są!), tylko obawiam się o te cisy. U mnie kwaśnawo, a one chyba nie lubią. Pod byliny mogę dziubać ziemię, ale szpaler cisów nie wiem czy da radę. Będę myśleć.
Wersja z kulami bukszpanowymi mnie do Ciebie przygnała.
A tawuły lubię.
No to mam o czym myśleć.

Zaczynam się Ciebie bać.
____________________
Komendówka
roma2 21:40, 05 paź 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Toszka napisał(a)

Ponieważ pomysłowi domownicy wyzbyli mnie mozliwosci graficznych na kompie to musze tłumaczyć - po prawej stronie brzóz, od zielonego domku i drewutni doskonale zamkną w klamrę rabatę kule buksa i np hakonechloa przed nimi schylająca fontannę do ziemi. Ta część będzie w naturalny sposób zamknięta parterowym nasadzeniem i równowazyć się bedzie ze strzelistoscią brzóz


Podoba mi się! Ja tej hakonechloa, to bym i więcej zapodała, ale obawiam się czy wytrzyma w słońcu. Akurat w tym miejscu, które zaproponowałaś, będzie ok, bo trochę cienia od domku, ale wypadałoby może ja gdzieś dalej powtórzyć, a tam zaczyna się patelnia.
____________________
Komendówka
anka_ 21:40, 05 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)
moim zdaniem trzeba mysleć o efekcie na 4 pory roku - prosto, bez wymysłów, ale z fajerwerkami


Cała Toszka! Proste i genialne zarazem.


Toszka napisał(a)
Nie mam takiego ogrodu, abym mogła poszaleć i z brzozami i z dereniami to chociaż pocmokam u kogoś. ....

chcesz więcej? bo wiesz, ja złosliwa jestem


Iwonko ja chcę. Tylko u mnie będzie zadanie o tyle trudniejsze, że rabaty będą po obu stronach brzóz.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
roma2 21:48, 05 paź 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
anka_ napisał(a)


Cała Toszka! Proste i genialne zarazem.


He he właśnie tego chcę!!!
____________________
Komendówka
roma2 22:15, 05 paź 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
"Gada" do mnie najbardziej wersja z dereniem "Midwinter Fire" i kulkami. Bo te kulki połączyłyby się świetnie z propozycją Toszki ładnego zamknięcia nasadzeń od domku ogrodnika. Ale co w środku? W środku miedzy brzozami. To spory obszar. Głupia jestem...
____________________
Komendówka
Toszka 22:35, 05 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Hakonechloa macra na słońcu daje radę bez problemu. Ba, u mnie na patelni daje radę. Pierwszy rok trochę grymasi, Potem strzela jak głupia. Nie podlewam tej starszej.

Odnosnie cisów - wcale tam szpaler nie potrzebny. To mogą być "słupy" ciemnej zieleni. Luźno, od płotu posadzone. Moim zdaniem doskonale by pasowały ucięte na płasko od góry. Od biedy mogą być szmaragdy. Ale płaskie geometryczne ucięcie nada im i całej rabacie geometrycznego wymiaru współgrającego z kulami. Trochę szaleństwa w nasadzeniu - strzeliste, ażurowe brzozy, pomiedzy nimi np. w trzech plamach rozwichrzone derenie, kule od frontu podsadzone spływającą falą traw, Wał tawuł, mozna znów powtórzyć sekwencję kulek buksowych, a w tle klocki zieleni szmaragdów. A dalej pożyczony krajobraz.

W to wszystko utopić łany rudbekii, dać punktowo perovskię, można trzcinniki dosadzić - w formie strzelistych akcentów.
Teraz najważniejszy szkielet. Byliny, trawy, miskanty, carexy będziesz dosadzać jak cię najdzie

Plamami, sekwencjami tu trzeba, nie moze byc naćkane. Im mniej gatunków tym bedzie lepiej. Kolor czerwony i pomarańczowy zostawić dereniom na zimę.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
roma2 22:49, 05 paź 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Słupy zieleni, plamy i cała reszta brzmi bosko. W końcu zaczynam to sobie wyobrażać. Tak tak, tak będę działać!!! Dziękuje Toszko. Skupię się nad najważniejszymi nasadzeniami. Reszta na "zaś". Aaa trzcinnki też brałam pod uwagę, bo u mnie fajnie dają radę. Ale to później. Muszę zmykać, bo córa zabiera mi laptopa buuu. Całusy.
____________________
Komendówka
sylwia_slomc... 22:50, 05 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
roma2 napisał(a)
Sylwio ścieżka piękna. Ja na razie nie wiem, rozglądam się co i jak. Brzozy były pewniakiem, bo oboje z mężem bardzo je lubimy. Podziwiam Cię, że te pomysły lęgną Ci się w głowie jak na zawołanie. Ja tak nie umiem. Jakiś feler mózgowy mam czy coś


Ubawił mnie ten feler nie podejrzewam go u Ciebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:03, 05 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Biorę na swój wątek wersję drugą Toszka mogę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:35, 05 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Już wzięłam

Romeczko pospaceruj po ostatnich stronkach " Kondziowego ogrodu cz 2"
Ma brzózki na wrzosowisku i ule - śliczności
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies