Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

Basilikum 20:30, 28 gru 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Romus no musi dobrze byc. A zapas bajek musisz koniecznie zrobic ja uwielbian Krasnala Halabale, no wlasciwie nie mam go w mojej biblioteczce, chyba powinnam zakupic hmm
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gruszka_na_w... 20:42, 28 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
roma2 napisał(a)
Wcześniaczki. Maluśkie. Rodzice kangurują. I zaczęli im czytac bajki. Zaniosłam na szybko Kubusia Puchatka, bo głupia babcia nie przewidzaiła, że jak bajusie rozpadają się od czytania, to może być kłopot, bo trzeba pilnować dzieci, a nie rozpadających się książek! A u mnie bajusie w rozsypce od czytania. Po nowym roku wszystkie zaniosę do renowacji , taka oto motywacja!


"Im bardziej pada śnieg, Bim – bom
Im bardziej prószy śnieg, Bim – bom
Tym bardziej sypie śnieg Bim – bom
Jak biały puch z poduszki.
I nie wie zwierz ni człek, Bim – bom
Choć żyłby cały wiek, Bim – bom
kiedy tak pada śnieg, Bim – bom
Jak marzną mi paluszki."

Dobry początek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
roma2 20:44, 28 gru 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Haniu
____________________
Komendówka
roma2 20:55, 28 gru 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Także ten, samokrytyki przyszedł czas. Zreanimowany Haszek i Wańkowicz i Gombrowicz i Borchardt i Chandler i wiele aaaa i Boy Żeleński, ale ciągle sobie młoda byłam i zapomniałam o zczytanychi do imentu cudownych ksiązkach dla dzieci. Toteż naprawiać się i ksiązki będę. Wnuki...
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 21:21, 28 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
roma2 napisał(a)
Także ten, samokrytyki przyszedł czas. Zreanimowany Haszek i Wańkowicz i Gombrowicz i Borchardt i Chandler i wiele aaaa i Boy Żeleński, ale ciągle sobie młoda byłam i zapomniałam o zczytanychi do imentu cudownych ksiązkach dla dzieci. Toteż naprawiać się i ksiązki będę. Wnuki...


Nasze pacholęta klasykę dziecięcą miały jeszcze po nas. Solidne wydania, szyte, w twardej oprawie, znakomicie ilustrowane. Wydane w latach 60 ubiegłego wieku. Przetrwały w świetnym stanie wielokrotne przeglądanie kolejnego pokolenia. Teraz są zabezpieczone w pudłach.
W tej dawnej formie niektóre pozycje pojawiają się teraz w wydawnictwie Dwie Siostry.
Książki wydawane w latach 80 przetrwały w stanie wskazującym na wielokrotne użycie. Były klejone, papier kiepski.Zachowałam wiersze Danuty Wawiłłow. Oczarowały mnie. Pierwsze "kapitalistyczne" wypusty książeczek dla dzieci były już o niebo lepsze. Była taka fajna 10- tomowa Złota encyklopedia bajek. Uchowała się.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 21:42, 28 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Też mam ksiązeczki po mnie i bracie, moim chłopakom czytałam, Im kupowałam ilustrowane serie bajek w twardych oprawach, chcieli na strych wynieść nie dałam dla wnuków trzymam, a jak
Cieszę się bo moje dzieci i mój Em też kochają książki. Młodszy wprawdzie od całkiem nie dawna, ale wreszcie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
roma2 22:43, 28 gru 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
____________________
Komendówka
Pszczelarnia 13:28, 30 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy bliźniaki lubią te same bajki?

Tutaj wybrzmiało prawdziwe narodzeniowe Gloria!



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wani 09:08, 02 sty 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Roma gratulacje ogromne! Przyznam się że ja mam świra na punkcie książek dla dzieci - już od ośmiu lat Tylko że u mnie jednak w większości bieżące wydania. Co ciekawe wielokrotnie próbowałam czytać dzieciom moje ukochane z dzieciństwa i sama jakoś do nich straciłam serce...Ale Kubuś Puchatek oczywiście broni się zawsze.
Ależ Twoje wnuki będą miały wspaniale ze swoją babcią
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Gruszka_na_w... 15:05, 03 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Romuś, serdeczności noworoczne zostawiam
i specjalnie dla Ciebie
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies