Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

Kasiek 21:42, 28 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
roma2 napisał(a)
Alstroemeria...


Tu kupiona na bukiecik ślubny dla naszej najmłodszej córki. Chciała mieć pomarańczowy bukiet kwiatów. Nie wiedziec czemu, hasło "bukiet ślubny" działa jak katapulta do windowania cen. Kwiatki za 50, a bukiet slubny 250 zł, tak lekko. Ja tam nawet i zapłaciłabym. Ale córcię się zbuntowało i powiedziało, że mama "ogrodniczka" jej bukiet zrobi i już. I te cudne kwiaty okazały sie wybawieniem dla moich przytłoczonych odpowiedzialnością ramion . Nic tylko związać i bukiet jest. Na zdjęciu ciemniejszy, niz naprawdę. Świetnie pomarańczowy był



Masz racje, na haslo slub, fryzjerski kok staje sie kokiem milionowym, tak samo jak makijaz i kwiaty. Rowniez sukienki...Wasz bukiet piekny I od Mamy...I ten, pamietac sie bedzie cale zycie
____________________
Bawarka
Pszczelarnia 16:39, 29 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Żmijowiec i rozchodnik ościsty. Ciepłolubny masz taras.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:43, 29 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kolor bukietu i sam bukiet - niezwykły. I dobrze, że córka zaordynowała wykorzystanie talentu mamy.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:47, 29 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
roma2 napisał(a)
Nowa rabata ma być, Flip spawdza, zawartość obornika, liści zebranych z trawnika i przekompostowanej kory.


On taki bardzo serio jest w tym co robi.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosialuk 12:09, 30 lis 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Witaj
Mało zaglądam teraz na forum, ale takiej niespodzianki nie przegapiłam na szczęście.
Te duże liście na miejscu pod taras wyglądają mi na podbiał pospolity. Walczę z nim od paru już lat i odrasta z najmniejszego korzonka. Według mnie do usuwania jest jeszcze gorszy niż podagrycznik.
Bukiecik śliczny - lubię takie proste, nieprzeładowane. Brawo Ty.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gruszka_na_w... 16:54, 01 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Podzielam Twoją radość z ucywilizowania wejścia schodkowego. Kilkumiesięczne używanie palet jako ganku i tarasu też mnie wyczerpywało.
A jakie są rokowania przeprowadzkowe?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 17:46, 01 gru 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
roma2 napisał(a)

Ty się śmiej! Obszarniczko! Ziemniaki to nie mój wymysł, tylko zgapione. I działa. A te kwiatki na ugorze niesamowicie mnie kręcą (jakby to nie brzmiało ), bo niezwykła jest moc w tych niby delikatnych roślinach.


No co??? Zaraz obszarniczko... . Eh, Romciu, co Ci będę ściemniać, cieszę się z tej ziemi bardzo .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mala_Mi 12:35, 08 gru 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jeżówki Małej Mi jak nazwa wskazuje są małe..przy tych trawach

Gratki duble babciu.. chociaż będziesz tylko żoną dziadka

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
roma2 22:28, 15 gru 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Pszczelarnia napisał(a)
Żmijowiec i rozchodnik ościsty. Ciepłolubny masz taras.
Tak Ewo, bardzo, co 8 lat temu (a tyle się budujemy!!!) wydawało się świetne, teraz trochę jakby mniej. Im więcej lat mam, tym częściej uciekam do cienia. Ale "robi się" lasek sosnowy i "robi się" lasek brzozowy, i tarasik przykuchenny też w miarę szybko ogarnia cień. Znajdzie się miejce dla każdego. Słońco-gorąco lubnego. I takiego jak ja.
Żmijowiec jest cudny. Długo kwitnie, przywabia owady i jest po przekwitnięciu bardzo ładny, sterczą mu gałazki do przymrozków. Rozchodnik ościsty. Tak myślałam, że to rozchodnik jowyś. Ładny jest. Nie mam pojęcia skąd się wzięły, ale tego żmijowca, to bym wsdziła w rabaty. Z tego gruzowiska, nic nie wydłubię, także muszę liczyć, że rozsiało się co nieco.

____________________
Komendówka
roma2 22:36, 15 gru 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Pszczelarnia napisał(a)
Kolor bukietu i sam bukiet - niezwykły. I dobrze, że córka zaordynowała wykorzystanie talentu mamy.



No udał się, bukiet, ale to nie moja zasługa. W rozpaczy, która mnie ogarnęła (a znam swoje możliwości), wyszukałam kwiaty, które będą wymagały jak najmniej mojej ingerencji. Proste i pomarańczowe Ja nie mam talentu do żadnych prac związanych z ozdobami, bukietami, wiankami itp. Naprawdę. Alstroemerię sobie będę sadzić, choć sezonowa. Tak na pamiątkę
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies