Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 21:19, 22 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Karol99 napisał(a)
Klon świetny jaka to odmiana?


Karolu,
To jest klon Brillantissimum.
A trochę więcej na jego temat znajdziesz tutaj:
http://www.drzewa.com.pl/1343-klon-jawor--brilliantissimum.html
Pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:31, 22 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
szemusia napisał(a)
Biała - piszesz...
Bywa, że jestem tam co tydzień


I co słabe zaopatrzenie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
szemusia 21:35, 22 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Nie jest tak źle, ale np z miskantów w zeszłym roku mieli tylko strictusa...
W czasach przedogrodowiskowych, gdy do nich wpadałam, to nie wiedziałam na co patrzeć, teraz trochę innych rzeczy szukam... No i na tych trawkach trochę polegli, ale mam nadzieję, że w tym roku się poprawią. przecież muszą iść zgodnie z trendami
Myślę, że większy wybór mają w Wieluniu...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Danucha 22:19, 22 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414


ren133 napisał(a)
Wklejam jeszcze tę małą rabatkę, by w pełni zobrazować jak wygląda front mojego domu.



Tutaj nie pasuje mi ta kosodrzewina, która strasznie się rozkrzewiła i odciąga uwagę od kulek (swoją drogą nawet nie wiem co to za odmiana), za to bardzo chciałam dosadzić ze 3 kulki i ożywić żurawką jasnozieloną).


Witaj Reniu
Widzę, że u Ciebie się dzieje. I co zdecydowalaś z tą rabatką? Na projekcie to chyba rabata nr 2. Gdybyś zdecydowała się na te bukszpany (oglądałam przy schodach), to rabatka nr 1 powinna być podobna. Swoją drogą, uważam że dobrze będą wyglądały przy tym formowanym iglaczku. Popatrz poniżej, też bukszpanowe formowane klimaty.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=29
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 22:27, 22 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
szemusia napisał(a)
Nie jest tak źle, ale np z miskantów w zeszłym roku mieli tylko strictusa...
W czasach przedogrodowiskowych, gdy do nich wpadałam, to nie wiedziałam na co patrzeć, teraz trochę innych rzeczy szukam... No i na tych trawkach trochę polegli, ale mam nadzieję, że w tym roku się poprawią. przecież muszą iść zgodnie z trendami
Myślę, że większy wybór mają w Wieluniu...


Jak wybadasz teren to daj znać
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:37, 22 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)




Witaj Reniu
Widzę, że u Ciebie się dzieje. I co zdecydowalaś z tą rabatką? Na projekcie to chyba rabata nr 2. Gdybyś zdecydowała się na te bukszpany (oglądałam przy schodach), to rabatka nr 1 powinna być podobna. Swoją drogą, uważam że dobrze będą wyglądały przy tym formowanym iglaczku. Popatrz poniżej, też bukszpanowe formowane klimaty.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=29


Witaj,
Dzięki za pomoc. No właśnie też mi się wydaje, że do formowanego pasowałyby kule bukszpanowe + jakieś trawki (nie potrafię jeszcze ogarnąć tych wszystkich nazw) oraz ożywiające żurawki.
I pozostaje mi rabata, którą zaprojektowała mi Danusia. Pomyślę o niej jutro - może faktycznie 2 trzmieliny na pniu (ale musiałyby byc naprawdę dorodne) i ze 3 kule + trawy, berberys i trzmielina nisko dla powtórzenia +?
Pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 23:29, 22 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
ren133 napisał(a)


Witaj
Miło mi, że do mnie trafiłaś Fajnie, że mamy podobne działki. Piszesz o szkółkach - ja tak naprawdę nie znam ich za wiele. Największe zakupy jak do tej pory zrobiłam w sumie w Białej u Blabusia. Ale oczywiście jeśli tylko będę wiedziała o czymś ciekawym u nas dam znać. Zapraszam chętnie do mnie.
Jestem na etapie planowania wrzosowiska - gdybyś miała jakąś propozycję dla mnie pisz. Papa


Chcesz wrzosowisko? A wiesz, że my mamy dobrą szkółkę z wrzosowatymi? I tanio, bo to producent A jak chcesz naprawdę porządnie zaoszczędzić i kupić setki sztuk to polecam kupić młodzież. Sprzedaje się to w multipaletkach, musisz się pobawić w podhodowanie, ale masz sadzonki po ok 1-1,5 zł Sprzedają to na wiosnę żeby jesienią można już było do gruntu. No, tylko trzeba się pobawić
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 09:00, 23 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)


Chcesz wrzosowisko? A wiesz, że my mamy dobrą szkółkę z wrzosowatymi? I tanio, bo to producent A jak chcesz naprawdę porządnie zaoszczędzić i kupić setki sztuk to polecam kupić młodzież. Sprzedaje się to w multipaletkach, musisz się pobawić w podhodowanie, ale masz sadzonki po ok 1-1,5 zł Sprzedają to na wiosnę żeby jesienią można już było do gruntu. No, tylko trzeba się pobawić


Witaj,
A na czym miałaby polegać ta zabawa? Podhodować tzn sadzonka do doniczki, podlewać i patrzeć jak rośnie? Jakby co, to podpowiesz? A gdzie jest u nas taki punkt? A byłaś w Sieradzu?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 09:17, 23 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
ren133 napisał(a)


Witaj,
A na czym miałaby polegać ta zabawa? Podhodować tzn sadzonka do doniczki, podlewać i patrzeć jak rośnie? Jakby co, to podpowiesz? A gdzie jest u nas taki punkt? A byłaś w Sieradzu?


O widzisz! Nie spojrzałam, zapomniałam kurczę...
Zabawa polega dokładnie na tym Jeśli miałabyś dostęp do ziemi z lasu sosnowego to odchodzą ci też koszty podłoża a i szczepionkę mikoryzową masz w tym gratis Ja to uwielbiam takie zabawy, ale wiem też że jak jest lato i upały po 30 stopni to nie ma że się nie chce, w małych doniczkach to kurczę dwa razy dziennie trzeba podlewać Wiem, bo sama dużo roślin rozmnażam i potem stoją te dziesiątki doniczek wszędzie a ja weekend mam stracha pojechać bo nie miałby mi kto podlać. Jak chcesz oszczędzić to super sprawa, ale jak cię stać to kupuj gotowce. Wyślę ci zaraz namiary na pana od wrzosów
Miłego dnia
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 09:50, 23 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
W sumie co mi szkodzi spróbować wyhodować wrzosy. Najwyżej jak się nie uda, we wrześniu kupię gotowce. Tym bardziej, że za ogrodzeniem pełno sosenek więc, tak jak piszesz, podłoże idealne dla nich.
A takie podłoże nada się też dla rododendronów?
Dzięki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies